FB pixel TP pixel

Všechno, co jste kdy chtěli vědět o sexu, ale báli jste se zeptat

Everything You Always Wanted to Know About Sex * But Were Afraid to Ask
USA | 1972 | Komedie | 88 minut

Dlouhý a záměrně poněkud provokativní titul patří povídkovému filmu, jenž Woody Allen natočil v roce 1972. Předmětem jeho parodie se stala osvětová příručka amerického sexuologa dr. Davida R...

Dlouhý a záměrně poněkud provokativní titul patří povídkovému filmu, jenž Woody Allen natočil v roce 1972. Předmětem jeho parodie se stala osvětová příručka amerického sexuologa dr. Davida Reubena, která se v dobovém stylu konce 60. let zabývala tabuizovanými oblastmi intimního života metodou přímých otázek a odpovědí. Allen si z kolekce na první pohled všeobjasňujících kapitolek vybral pouze ty, které mu dávaly možnost k ironii, satiře a parodii. Ukrývané lidské touhy, sny, představy a úchylky jsou tu podávány v nejrůznějších podobách - jednou v hávu shakespearovské tragikomedie, jindy v parodované formě intelektuálních filmů italského režiséra Michelangela Antonioniho, anebo frankensteinovsky laděných příběhů až k nejlepší závěrečné povídce (která je pojata jako svérázné připomenutí filmu Stanleyho Kubricka 2001: Vesmírná odysea).

IMDb  68 %

Všechno, co jste kdy chtěli vědět o sexu, ale báli jste se zeptat recenze a hodnocení

Kinomaniak
Kinomaniak
Filmové tržby

Film Všechno, co jste kdy chtěli vědět o sexu, ale báli jste se zeptat vidělo v českých kinech 16 413 diváků, kteří nechali v pokladnách kin celkem 825 052 Kč.

 Tomáš Vyskočil
Tomáš Vyskočil Filmtoro
26.07.2007 17:04:00

Vtipne (hlavne posledni epizoda), a to Allena moc nemusim. Erekce 45 stupnu a drziI!

 80 %

Tvůj názor na Všechno, co jste kdy chtěli vědět o sexu, ale báli jste se zeptat?