FB pixel TP pixel
Cross of Iron
Cross of Iron

Železný kříž

Cross of Iron
Velká Británie | 1977 | Železný kříž | Válečné filmy | Druhá světová válka | 132 minut

Seržant Steiner je vynikající a mnohokrát dekorovaný voják, ale válku nenávidí. Příchod nového velícího důstojníka, kapitána Stranskyho s jeho prušáckým nadšením, ho v tom jenom utvrdí. Steinerovi muži svého velitele slepě poslouchají a jeho nadřízení plukovník Brandt a kapitán Kiesel, otupení vleko...

Seržant Steiner je vynikající a mnohokrát dekorovaný voják, ale válku nenávidí. Příchod nového velícího důstojníka, kapitána Stranskyho s jeho prušáckým nadšením, ho v tom jenom utvrdí. Steinerovi muži svého velitele slepě poslouchají a jeho nadřízení plukovník Brandt a kapitán Kiesel, otupení vlekoucí se válkou, jeho svérázné jednání tiše tolerují. ŽELEZNÝ KŘÍŽ se stal posledním velkým dílem Sama Peckinpaha, působivou výpovědí proti válce, která kosí nevinné a neštítí se ani zneužívat děti. I když Peckinpah v evropských podmínkách nemohl pracovat se svým obvyklým štábem, jeho pečeť je patrná zejména v mistrovsky zvládnutých akčních sekvencích, střídajících zběsilé tempo válečné vřavy se zdánlivě nesouvisejícími zpomalenými záběry. Na filmu také naštěstí nejsou vidět finanční problémy, do nichž se Hartwig na konci natáčení dostal a které Peckinpaha donutily k improvizacím.

Trailer

Železný kříž obsazení

Herci: James Coburn, Maximilian Schell, James Mason, David Warner, Klaus Löwitsch, Senta Berger, Arthur Brauss

Režie: Sam Peckinpah

IMDb  75 % Kinobox  74 %
Voyo
Válečné filmy na Voyo
2 000 filmů, seriálů a dalších pořadů z celého světa s českým dabingem či titulky jen za 159 Kč měsíčně.
Vyzkoušej na 7 dní zdarma.
Reklama

Železný kříž online

Zde ti nabídneme, kde sledovat Železný kříž online, zda je zdarma či je ke stažení a zda má Železný kříž dabing nebo titulky.

Železný kříž celý film online zatím bohužel není. Jakmile ho objevíme, hned ho zařadíme!

Hlídat, kdy bude mít Železný kříž Netflix, Voyo a další
Chybí, přebývá nebo je třeba upravit odkaz? Dej nám vědět!

Železný kříž recenze a hodnocení

Ve filmu Železný kříž hrají James Coburn, Maximilian Schell, James Mason, David Warner, Klaus Löwitsch, Senta Berger, Arthur Brauss.

Film Železný kříž režíruje Sam Peckinpah.

Film Železný kříž má 132 minut.

Film Železný kříž není zatím nikde online.

Film Železný kříž není zatím kde sledovat.