Facebook pixel
Dc comics filmy

Vydavatelsví DC patří mezi dvě nejdůležitější a nejvýznamnější comicsová nakladatelství světa, která byl...

Vydavatelsví DC patří mezi dvě nejdůležitější a nejvýznamnější comicsová nakladatelství světa, která byla založena již v roce 1934. Původně se společnost jmenovala National Allied Publications, ale poté přijala jméno po své nejznámější comicsové sérii, Detective Comics. Mezi nejznámější DC postavy patří Batman, Superman, Wonder Woman, Flash, Green Arrow, Aquaman, Green Lantern a týmy jako Justice League nebo Teen Titans.

DC filmy

Vydavatelství patří pod mediální dům Warner Brothers, které vlastní také stejnojmenné filmové studio. To umožnilo DC od začátku postupně natáčet vlastní filmové adaptace comicsů. Prvním velkým filmem byl Superman z roku 1978, na kterého navázal v roce 1989 první filmový Batman. Pro oba nejslavnější hrdiny vzniklo několik pokračování a restartů (trilogie Temný rytíř, Superman se vrací atd), ve stejné době se dostalo i na další menší postavy jako Green Lantern nebo Catwoman. Příležitost dostaly také dospělejší comicsy jako Watchmen nebo Jonah Hex.

DC Extended Universe

Po vzoru studia Marvel v roce 2013 také DC všechny své filmy spojuje do jednoho filmového vesmíru, tedy všechny filmy jsou provázané. Tento vesmír má název DC Extended Universe a patří do něj Muž z oceli, Batman v Superman, Sebevražedný oddíl a nově Wonder Woman nebo Justice League. Na rozdíl od Marvelu nespojil filmový vesmír s televizním a seriály jako The Flash, Arrow, Legends of Tomorrow, Constantine nebo Supergirl jsou sice vzájemné provázané (ArrowVerse), ale s filmy se nepotkávají.

Vertigo

Pod vydavatelství DC patří také několik menších comicsových značek jako například Vertigo, které zrodilo několik jiných hrdinů spíše temnějšího charakteru. Patří sem například Constantine, Věc z bažin, V jako Vendeta, ale také nebo Dějiny násilí. Díky dalším menším značkám mohly vzniknout filmy jako Red nebo Road to Perdition.

DC Animované filmy

Paraleleně se svými filmy a televizními seriály se točí pod značkou DC také na video určené animované filmy často na motivy týmovek jako Justice League nebo Teen Titans či v poslední době adaptace klasických comicsových příběhů jako Návrat temného rytíře nebo Batman: Rok jedna. Speciální kategorií jsou je potom čerstvá spolupráce s firmou Lego, která zatím vytvořila dva úspěšné filmy spojující Lego a postavy z DC comicsů (Lego příběh a Lego Batman film).Dc comics filmy onlineRozšířené hledání


Podívej se na další filmy
Doporučte film

Doporuč mi film

Stačí se zaregistrovat či přihlásit přímo ze sociálních sítí, a my na základě tvých preferencí a tvých hodnocení vybereme v jednu chvíli jen jeden film.

TOPlist TOPlist TOPlist