FB pixel TP pixel
Netflix

Netflix

Netflix nabízí obrovskou knihovnu filmů a seriálů, ať už své původní produkce (Stranger Things, Zaklínač) nebo přejaté seriály a filmy z kina, a pravidelně přidává i několik desítek novinek týdne. Pouze část jeho nabídky, zhruba polovina, je dostupná s českou podporu. Předplatné stojí od 199 do 319 Kč.

22. 6. 2023 18:30 | Online

Netflix - cena, předplatné, zrušení

 1. Co je Netflix
 2. Netflix registrace
 3. Netflix cena
 4. Netflix předplatné
 5. Netflix cena student
 6. Netflix cena rodina
 7. Jak získat Netflix zdarma
 8. Netflix bez karty
 9. Jak zrušit Netflix
 10. Netflix dárkový poukaz
 11. Netflix účet
 12. Netflix poplatky za sdílení

Netflix - filmy, seriály, české titulky

 1. Netflix filmy
 2. Filmy od Netflixu
 3. Netflix seriály
 4. Seriály na Netflixu
 5. Game of Thrones na Netflixu
 6. Netflix seriály
 7. České seriály na Netflixu
 8. České filmy na Netflixu
 9. Filmy v češtině
 10. Filmy s českými titulky
 11. Netflix nabídka
 12. Netflix kódy
 13. Netflix TOP 10

Netflix - aplikace, připojení, přehrávání

 1. Netflix aplikace
 2. Netflix download
 3. Netflix 4K filmy
 4. Netflix v zahraničí
 5. Netflix rychlost připojení
 6. Netflix recenze
 7. Netflix počet předplatitelů
 8. Netflix vs HBO
 9. Netflix v češtině
 10. Netflix Vodafone, O2, UPC
 11. Netflix počet zařízení

Netflix - návody, vysvětlivky, popisy

 1. Jak funguje Netflix?
 2. Jak najdu seznam filmů v češtině?
 3. Jak požádat o přidání filmu?
 4. Jak vymažu pořady z historie?
 5. Jak vypnout automatické přehrávání?
 6. Jak stáhnout filmy či seriály z Netflixu?
 7. Jak nahlásit problém?
 8. Jak zabezpečit svůj Netflix účet?
 9. Kdy se na Netflixu objevují nové filmy?
 10. Kdy film dostane dabing či titulky?

Netflix - otázky, odpovědi, problémy

 1. Proč mi Netflix dál strhává peníze?
 2. Proč nemám na Netflixu všechny filmy
 3. Proč Netflixu maže filmy
 4. Proč už není na Netflixu TENTO film?
 5. Proč není na Netflixu film a jinde ano?
 6. Proč se nemůžu přihlásit na Netflix?
 7. Proč Netflix nenabízí 3D filmy?
 8. Proč na Netflixu není český dabing
 9. Proč mám Netflix v angličtině

Netflix - cena, předplatné, zrušení

Netflix - cena, předplatné, zrušení

Co je Netflix

Jak funguje Netflix? Netflix je online videopůjčovna, podobná jako je například HBO Max, Amazon Prime Video, Disney+, SkyShowtime nebo Voyo. Platíte měsíční předplatné a za něj dostáváte přístup ke knihovně titulů, která v Česku činí zhruba 9.000 filmů a seriálů. Nabídka se v průběhu času mění. Podívejte se na náš kompletní seznam s pravidelně aktualizovanými novinkami. Pouze část titulů má české titulky nebo český dabing, které to jsou, si můžete ověřit v našem seznamu. Tituly si můžete přehrávat buď na svém počítači, v chytré televizi či v aplikaci pro chytré telefony či tablety.

Netflix registrace

Zaregistrovat se na Netflix a založit si Netflix účet můžete buď na oficiálních stránkách www.netflix.com nebo přes oficiální aplikace pro telefony a tablety. Žádná jiná místa pro registraci či přihlášení neexistuji, neregistrujte se a nepřihlašujte se tedy jinde než přes oficiální místa.

Netflix cena

Kolik stojí Netflix? Netflix nabízí předplatné ve třech různých variantách, které se liší tím, kolik lidí může Netflix využívat najednou a v jaké kvalitě. Členství se od sebe neliší nabídkou filmů a seriálů, ta je pro všechny stejná. Cena se pohybuje mezi 199 Kč až 319 Kč za měsíc, tato Netflix cena byla a je platná pro rok 2021, 2022 a 2023. Svůj ceník Netflix a také svoje podmínky vždy uveřejňuje na stránkách netflix.com, kde si můžete také předplatné Netflix koupit.

Netflix předplatné

Netflix nabízí následující druhy předplatného za měsíc:

 • Netflix Basic cena je 199 Kč měsíčně - budete si moci pouštět Netflix najednou v 1 zařízení a ve standardní kvalitě (SD) obrazu
 • Netflix Standard cena je 259 Kč měsíčně - budete si moci pouštět Netflix najednou přes 2 zařízení (televize nebo mobil nebo počítač) a ve vysoké kvalitě (HD) obrazu
 • Netflix Premium - cena je 319 Kč měsíčně - budete si moci pouštět Netflix najednou přes 4 zařízení, a to ultra vysoké kvalitě (UHD neboli 4K) obrazu u titulů, které to podporují

Tyto Netflix balíčky jsou nabídkou stejné, liší se pouze kvalitou obsahu a počtem zařízení, kde lze Netflix najednou sledovat. Pokud chcete předplatné Netflixu změnit, můžete tak činit jednou za měsíc.

Netflix cena student

Cena je stejná pro všechny druhy uživatelů, ať už jste student nebo důchodce. Studenti tedy nemají žádné cenové zvýhodnění.

Netflix cena rodina

Rodiny mohou využívat sdílené Netflix rodinné předplatné, ale musí mít aktivovanou nabídku umožňující přehrávání alespoň na 2 zařízeních najednou, tedy Standard (259 Kč) nebo Premium (319 Kč). Žádná další speciál Netflix Family cena není.

Jak získat Netflix zdarma

Netflix už bohužel nenabízí vyzkoušet si službu na měsíc zdarma. Dříve byla možnost mít prvních 30 dní zdarma jako zkušební dobu, ale podobně jako v dalších státech, už ani v Česku se tato možnost aktuálně nenabízí. Netflix také sám o sobě nedělá žádné slevové akce, můžete však od občas od operátoru občas možnost získat nabídku na Netflix po určitou dobu zdarma, ta je však vždy dotována samotným operátorem.

Netflix bez karty

Jak zaplatit Netflix? Pokud nemáte platební kartu nebo účet PayPal (který také vyžaduje platební kartu nebo přednabitý kredit), nemůžete Netflix používat a tudíž není zdarma. Jiným způsobem je využít dárkovou kartu nebo platbu přes operátora Vodafone, ale to je také vždy zpoplatněné. Registrace jen přes email pro Netflix zdarma nefunguje.

Jak zrušit Netflix

Netflix můžete platit jen v měsících, kdy chcete službu opravdu využívat, není nutné uzavírat smlouvu na rok či dva roky dopředu. Vždy zaplatíte předem na měsíc a před koncem měsíce můžete Netflix předplatné zrušit, pokud už nechcete dále pokračovat. A naopak, pokud třeba za půl roku chcete zase službu obnovit, prostě se opět přihlásíte do svého účtu a předplatné obnovíte. Netflix předplatné můžete zrušit po přihlášení do svého účtu na této adrese. Předplatné můžete kdykoliv znovu obnovit a pokud tak učiníte do 10 měsíců od zrušení, zachovají se vám všechna data, jako například profily, seznam již viděných filmů a další informace.

Netflix dárkový poukaz

Netflix můžete sobě i někomu jinému pořídit jako Netflix dárkovou kartu přes předplacené karty. Ty si můžete zakoupit osobně v trafikách Geco, drogeriích DM či supermarketech Billa, Kaufland a Penny. Nově se dají předplacené karty Netflix koupit i v obchodech PEPCO či Expert. Tyto Netflix kupóny v hodnotách 400 Kč, 1 000 Kč a 4 000 Kč. Tato hodnota potom slouží jako předplacená karta, ze které se vám odečítá cena vybraného předplatného. Podrobnosti v našem článku.

Netflix účet

Váš Netflix účet, který získáte po registraci a po zaplacení předplatného, můžete využívat na různých zařízeních i místech. Nejen tedy doma, v televizi, v tabletu či na telefonu, ale také na při návštěvách na jiných místech či na dovolené v zahraničí. Tam se vždy nezapomeňte po skončení využívání odhlásit, ať nikdo nezíská přístup k vašemu Netflix účtu a nezná vaše Netflix heslo.

Netflix poplatky za sdílení

V některých zemí začíná Netflix zavádět poplatky za sdílení účtů, u nás s tím pomalu začíná. Mohli jste tedy už být vyzvání Netflixem, ať nastavíte, ze kterého místa se nejčastěji připojujete a tím pojmenovat svojí Netflix domácnost. Za používání zde nebudou účtovány žádné další poplatky. Také nebudou účtovány poplatky za to, že vycestujete krátkodobě (do 30 dní) mimo svojí hlavní domácnost, například na služební cestu nebo dovolenou. Poplatky za sdílení se však zavedou, pokud jste svoje heslo trvale sdíleli s někým jiným, kamarádem či příbuzným. Pokud Netflix uvidí, že se z jiné lokality než doma trvale někdo připojuje vaším emailem a heslem, bude chtít tuto možnost extra zpoplatnit. Tuto druhou část zatím Netflix u nás nezavedl, ale odhaduje se, že tak učiní do konce roku 2023.

Netflix - filmy, seriály, české titulky

Netflix - filmy, seriály, české titulky

Netflix filmy

Aktuálně nabízí Netflix ve své nabídce téměř 9.000 titulů, z nichž více než 7.000 jsou filmy. Netflix program filmů se mění, každý měsíc Netflix přidává, ale také odebírá několik desítek titulů. Kompletní seznam filmů najdete v našem seznamu, novinky můžete sledovat na speciální stránce, končící filmy a seriály na tomto přehledu.

Filmy od Netflixu

Protože cizí filmová studia si nechávají za pronájem svých filmů platit nemalé peníze, rozhodl se Netflix začít nakupovat či produkovat filmy tak, aby se exkluzivně objevovaly jen u něj a to co nejdříve (tzv Netflix originals). Aktuálně už takových filmů má v nabídce více než 1500 a další přibývají každý týden. Mezi ty nejznámější patří

Netflix seriály

V nabídce Netflixu téměř 9.000 titulů, více než 2.000 z toho jsou seriály. Jejich seznam se průběžně mění, každý měsíc přibývá, ale také mizí několik desítek titulů. Kompletní seznam najdete na naší Netflix seriály. Nabídka se v průběhu doby mění, přibývá původních seriálů od Netflixu, naopak přejaté seriály budou ubývat.

Seriály na Netflixu

Netflix nakupuje seriály od mnoha dalších studií, v Česku tak v nabídce můžete najít například tyto populární seriály. Pro mnoho těchto seriálů má práva pouze na určité období, není tedy do budoucna zaručené, že budou na Netflixu vždy.

Game of Thrones na Netflixu

Mezi jednotlivými online půjčovnami panuje velká konkurence, a proto jsou (či budou) některé známé seriály většinou dostupné jen na jednom místě. V minulosti bylo prakticky nemožné, aby se konkurenční seriály objevovaly jinde, ale doba se mění, a tak například HBO seriály začíná přejímat SkyShowtime a vybrané také začne Netflix. Dostupnost jednotlivých seriálů sledujete vždy v detailech pořadů.

Netflix seriály

Protože mnoho seriálů patří jiným studiím, rozhodl se Netflix nakupovat a produkovat seriály tak, aby je měl exkluzivně pouze u sebe (tzv Netflix originals). Nyní už jich má téměř 2.000 a každý měsíc přibývají další. Mezi ty nejznámější seriály od Netflixu patří:

České seriály na Netflixu

Na Netflixu zatím velmi málo českých seriálů, prvním je Svět pod hlavou. Je to dané tím, že naprostá většina českých seriálů byla určená přímo pro dané televize. Nabídka se však průběžně mění, sledujete proto detaily seriálů, kde se objevují.

České filmy na Netflixu

Netflix ve své nabídce má i několik stovek českých filmů, které začal nově nakupovat od podzimu 2019. Původně měl pouze 2 (Lída Baarová, Milada), nově však zakoupil i starší české filmy z let, které vznikly po roce 1990. Jejich kompletní seznam najdete v našem přehledu.

Filmy v češtině

Z nabídky cca 9.000 titulů na českém Netflixu zatím jen cca 1000 filmů nebo seriálů je opatřeno českým dabingem. V průběhu posledních let se ale nabídka rychle rozšiřuje a do budoucna tak můžeme čekat, že tento počet bude rychle stoupat. Přímo na Netflixu už také existují filtry, které vám umožní vybrat jen pořady s filmy česky a nebo přímo české filmy.

Filmy s českými titulky

Téměř 6.500 titulů, tedy zhruba 60% nabídky, je na českém Netflixu opatřeno titulky. Tento počet se výrazně zvyšuje každý týden. Je nyní už pravidlem, že všechny nové seriály od Netflixu mají v den premiéry české titulky. Pro filmy vybavené českými titulky má také Netflix na webu vlastní filtr.

Netflix nabídka

Netflix nabízí téměř 9.000 filmů a seriálů, nejvíce ze streamovacích služeb u nás dostupných. Jedná se o také jednu z největších Netflix knihoven na celé světě. Vedle hraných či animovaných filmů a seriálů všech žánrů nabízí také Netflix dokumenty a dokumentární seriály, reality-show či různé zábavné pořady. Za předplatné také máte k dispozici na Netflixu vybrané videohry, které můžete hrát na počítači i na tabletu. Nevíte, co všechno na Netflix sledovat? Mrkněte na naše novinky, kde každý týden přinášíme podrobné tipy, na co kouknout na Netflixu.

Netflix kódy

Netflix řadí všechny své filmy, seriály a dokumenty do různých kategorií. Některé z nich se vám zobrazí v menu, některé vidíte při procházení, většina však zůstává skryta či nevyužita. Nejsou to úplně "tajné kódy", protože dostat se k těmto číslům a seznamu je vlastně jednoduché, jen nejsou obvykle Netflixem nikde souhrnně vypsány. Proto to udělaly vybrané fanouškovské weby a ten seznam je je opravdu dlouhý. Využijete ho hlavně při procházení na počítači.

Netflix TOP 10

Při procházení Netflixu jste si určitě všimli speciální kategorie TOP 10 pro populární filmy a seriály. Jedná se o přehled deseti nejsledovanějších pořadů Netflixu za předchozí den. Netflix je generuje zvlášť pro filmy (TOP 10 filmy) a pro seriály (TOP 10 seriály), extra také pro dětské profily (opět zvlášť TOP 10 filmy a TOP 10 seriály). Tento žebříček populárních filmů a seriálů generuje Netflix každý den, a to pro zhruba 90 zemí na celém světě včetně Česka. Aktuální stav TOP 10 můžete sledovat i na Filmtoro, kompletní historii od dubna 2020 sleduje potom náš sesterský projekt FlixPatrol.

Netflix - aplikace, připojení, přehrávání

Netflix - aplikace, připojení, přehrávání

Netflix aplikace

Pro jaká zařízení nabízí Netflix svojí vlastní aplikaci, která vám zjednoduší přehrávání filmů a seriálů?

 • Online v prohlížečích Chrome, Safari, Firefox, Opera, Edge a další přes počítače s operačními systémy Windows, Mac OS nebo Linux
 • Vlastní desktop aplikace pro operační systém Windows
 • Aplikace pro mobily a tablety s operačním systémem iOS (iPhone, iPad)
 • Aplikace pro mobily a tablety s operačním systémem Android (Samsung, LG, starší Huawei, Google Pixel)
 • Mobily a tablety s operačním systémem Windows Phone
 • Mediální přehrávače Apple TV a Chromecast
 • Herní konzole Sony PlayStation 3 a Playstation 4
 • Herní konzole Nintendo Wii U
 • Chytré TV značky Samsung, LG, Panasonic, Grunding, Toshiba nebo Sony
 • Vybrané Blu-Ray přehrávače značky Samsung, LG, Phillips, Toshiba nebo Sony
 • kompletní seznam zařízení najdete na stránkách Netflixu

Netflix aplikaci do telefonů či tabletů si můžete stáhnout zdarma, ale za předplatné se platí už od prvního dne.

Netflix download

V aplikacích pro telefony a tablety s operačním systémem iOS nebo Android můžete využívat také funkci Offline, která vám umožní si stáhnout vybrané filmy nebo seriály k sobě a poté si je přehrávat bez nutnosti být připojeni k internetu. Hodí se výborně na cestování (v letadle, vlaku, autě) nebo prostě na chvíle, kdy nechcete překročit datový limit při mobilním připojení. Pozor - ne všechny tituly je možné stáhnout, nicméně k dispozici je většina hlavní nabídky Netflixu a všechny původní tituly od Netflixu mají možnost download.

Stahovat lze v případě seriálů i po jednotlivých epizodách nebo po celých řadách. Je však nutné pamatovat na dostatečnou kapacitu vašeho telefonu či tabletu. I když je velikost videí pro stažení menší než při běžném přehrávání, není příliš pravděpodobné, že se vám podaří do obyčejného telefonu stáhnout všechny epizody seriálů s několika řadami.

Navíc si seriál či film můžete stáhnout pouze na omezené období, které se liší podle licence, kterou má Netflix koupenou. Pokud si epizodu nebo seriál stáhnete a poté v sekci v Download/Stahování pustíte, uvidíte platnost stažení. U některých titulů je to 48 hodin, u některých třeba měsíc. Pokud vám platnost vyprší, tak ji pak stačí obnovit. Nepovede se to pouze v případě, když už Netflix pořad ze své nabídky stáhl nebo pokud má Netflix koupenou licenci pouze na určitý počet stažení. Některé pořady totiž můžete stahovat v zásadě do nekonečna, ale u některých to možné není a stáhnete si je tak například jen několikrát za rok. Na zařízeních s Androidem vás na toto Netflix upozorní hláškou ohledně limitu stahování z licenčních práv. Když se vám zobrazí hláška, že pořad nejde ve vaší zemi stáhnout, může to být i tím, že jste vycestovali do země, ve které ho Netflix nenabízí a kvůli právům si ho tam nestáhnete.

Netflix 4K filmy

Nabídka filmů a seriály v ultravysokém rozlišení obrazu (UHD, 4K) se na Netflixu postupně rozšiřuje, aktuálně jich najdete zhruba 500. Jejich seznam nabízíme v tomto přehledu. V naprosté většině se jedná o tituly, které Netflix sám produkuje či vlastní, pouze velmi výjimečně se jedná o pronajaté filmy a seriály.

Netflix v zahraničí

Nabídka Netflixu se liší v závislosti na tom, ve které zemi se registrujete.

 1. Pokud jste provedli registraci v Česku, s českou kartou, budete mít k dispozici českou nabídku. V případě vycestování do států Evropské Unie (Německo, Itálie, Španělsko, Francie atd) se vám bude vždy zobrazovat česká nabídka. Když opustíte hranici EU, bude se vám zobrazovat nabídka podle toho, jaká je v daném státě, tedy například v USA uvidíte americkou nabídku (ale s českými titulky). Cestujete-li však do zahraničí na delší dobu, tak v Evropské unii vám můžou po nějaké době některé pořady z nabídky zmizet, mimo Evropskou unii také a navíc se můžete setkat se změnou některých funkcí a také změny věkových omezení na dětském profilu. Některé pořady vám nemusí jít stáhnout nebo ze Stažení/Download zmizet.
 2. Jestliže se hodláte registrovat v zahraničí, ale chcete českou nabídku, budete muset poprosit buď kamaráda žijícího v Česku a nebo přesvědčit Netflix, že opravdu žijete v Česku. Pokud nepožádáte o změnu, bude vám z účtu strhávána částka v měně, ve které jste si Netflix registrovali, ale částka se může lišit, záleží na ceníku Netflixu, není jednotný pro celý svět. Je možné, že vám z nabídky filmů a seriálů něco ubude a něco naopak přibude a nabídka titulků a dabingu se také může lišit. K Netflixu se nepřipojíte v Číně, v Severní Koreji, na Krymu a v Sýrii.
 3. Jak změnit zemi na Netflixu? Jde to přes VPN, ale vám stát, že se vám nebude správně zobrazovat obsah pro region, ve kterém bydlíte a jedná se o obcházení obchodních podmínek Netflixu.

Netflix rychlost připojení

Pro plné vychutnání Netflixu v dané obrazové kvalitě (SD, HD, UHD/4K), je nutné počítat se stabilním připojením. I když máte předplacený nejdražší tarif Premium umožňující přehrávání titulů ve 4K, ale máte pomalé připojení, může Netflix sám od sebe snížit kvalitu obrazu a zvuku, aby zachoval plynulé přehrávání. Minimální rychlost internetu od Netflixu je následující

 • Základ - SD - 1,5 MB/s
 • Standard - HD - 3 MB/s
 • Premium - UHD/4K - 5 MB/s

Netflix recenze

Jaké jsou zkušenosti uživatelů s Netflixem? Sesbírali jsme nejzajímavější postřehy proč byste Netflix měli či naopak neměli zvolit.

 • Uživatelé si na Netflixu nejvíce cení množství titulů, mnoho novinek každý týden, perfektní technickou kvalitu přehrávání, širokou podporou zařízení a aplikací či stahování do offline režimu
 • Za nevýhody považují uživatelé neúplnou českou podporu (zatím jen cca 40% nabídky), hlavně u dětských titulů, občasné chyby v titulcích (překlepy, špatné překlady, chybějící díly), zpoždění u přejatých seriálů a slabší nabídku původních filmů od Netflixu.

Netflix počet předplatitelů

Kolik má Netflix uživatelů? Oficiálně společnost reportuje pouze několik čísel, z nich to nejdůležitější je celosvětový počet předplatitelů. To bylo v roce 2023 více než 230 miliónů po celém světě. Poté ještě reportuje podrobnější čísla pro vybrané regiony - zvlášť pro USA, Latinskou Ameriku, Asii + Austrálii a nakonec Evropu + Střední východ + Afriku. Pro jednotlivé země žádná oficiální čísla Netflix nevydává, je však možné ho orientačně odhadnout na základě srovnání velikosti země a dílčích odhadů z jiných zemí. Pro roku 2023 jsme vydali odhad, že v České republice je zhruba 600 tisíc předplatitelů.

Netflix vs HBO

Jak si stojí Netflix v porovnání s dalšími službami a konkurenty v Česku? Jeho největším konkurentem u nás je (a bude) HBO Max (dříve HBO GO). V následující přehledu nabízíme jednoduché srovnání.

 • Velkou výhodou HBO je cena (199 Kč) a také stoprocentní česká podpora, všechny jeho pořady mají minimálně české titulky, většina i český dabing. Nevýhodou HBO je omezená nabídka titulů, slabší technické parametry (pouze standardní kvalita obrazu a zvuku) či občas nefungující aplikace.
 • Výhodou Netflixu je množství titulů, perfektní technická kvalita, široká podporou zařízení a aplikací či stahování do offline režimu. Nevýhodou je stále nedostatečná česká podpora (jen cca 40% nabídky), občasné chyby v titulcích, zpoždění u přejatých seriálů a slabší nabídka původních filmů od Netflixu.

Netflix v češtině

Netflix je přístupný v Česku od začátku roku 2016, ale teprve od října 2019 funguje v češtině. Tedy jeho rozhraní (na webu či v aplikacích) má české nadpisy a popisky, novinky jsou uvedené s českými titulky či dabingem a nabídka českých filmů se výrazně zvýšila.

Netflix Vodafone, O2, UPC

Operátor Vodafone Netflix nabízí přímo ve své nabídce. Můžete si tak pod jedním účtem nechat přehledně účtovat svoje platby za telefon, televizi či Netflix. Provázání jde využít přímo přes operátora nebo si tam můžete svůj stávající Netflix účet převést. Nabídka titulů, funkce i cena jsou zcela stejné jako kdybyste si službu objednávali napřímo, výhodou je pouze, že nemusíte poskytovat své platební údaje Netflixu. Pokud jste klienti nyní již bývalého UPC, po spojení s Vodafone máte k této nabídce přístup také. O2 nebo T-Mobile v nabídce Netflix nemají, ale můžete samozřejmě se vždy registrovat napřímo na Netflix pokud jejich služby využíváte.

Netflix počet zařízení

Na kolika zařízeních najedou můžete sledovat Netflix? To závisí, jaké máte Netflix předplatné. Základní (Basic) předplatné za 199 Kč umožňuje sledovat pouze na 1 zařízení v jednu chvíli, pro více zařízení potřebujete už vyšší předplatné. Standardní (Standard) předplatné za 259 Kč vám dovolí sledovat na 2 zařízeních zároveň. A prémiové (Premium) to dokáže už pro 4 zařízení zároveň. Pozor, toto číslo neříká, na kolik zařízeních můžete mít Netflix připojený, i pro účet se základním předplatným lze mít Netflix zároveň v televizi, v počítači či v mobilu, ale pustit si na něm film můžete pouze z jednoho místa. Netflix může omezovat počet připojených zařízení, ale tento počet je počet je vyšší než 10, a to i pro základní předplatné. Posledním údajem je počet profilů, tedy kolik podúčtu lze mít na jednom hlavním účtu, a mít tak například svoje oblíbené filmy ke sledování. Na jednom Netflix účtu lze mít až 5 profilů.

Netflix - návody, vysvětlivky, popisy

Netflix - návody, vysvětlivky, popisy

Jak funguje Netflix?

Netflix funguje jako online půjčovna s filmy a seriály. Na stránkách www.netflix.com se nejdříve registrujete svým emailem, zadáte své platební údaje, vyberete jaký typ předplatného chcete a můžete začít sledovat filmy a seriály. Za používání Netflixu se platí měsíční předplatné od 199 Kč do 319 Kč podle toho, na kolika zařízeních chcete Netflix sledovat a v jaké kvalitě, ale v nabídce se to neliší. Jakmile máte zaplacené předplatné, můžete si filmy a seriály vychutnat v počítači, na mobilu, tabletu, chytré televizi, herní konzoli a dalších zařízeních. Pro sledování Netflixu je potřeba mít připojení k internetu, ale pro sledování v mobilu či v tabletu si můžete si většinu pořadu stáhnout k sobě a sledovat i bez připojení. Jestliže nejste se službou spokojeni, můžete ji měsíc z měsíce ukončit, žádné dlouhodobé závazky zde nejsou.

Jak najdu seznam filmů v češtině?

Nechat si zobrazit seznam filmů a seriálů s českou podporou má na všech platformách pouze jednu možnost - zadat do vyhledávání “czech” a získat tak alespoň velmi hrubý přehled toho, co je dostupné s titulky či dabingem. Tato možnost ale není stoprocentní, Netflix může z výsledků vyhledávání některé tituly vyhodit. Pokud se díváte na Netflix na počítači v prohlížeči, můžete v jeho webové verzi sjet úplně dolů do patičky (párkrát vám stránka bude přidávat nové filmy, ale nakonec se zastaví) a zde kliknout na odkaz Audio a Titulky, kde si můžete už filtrovat, zda chcete zobrazit filmy a seriály s dabingem či s titulky. Pokud máte nastavené, že váš profil je v češtině (tzn názvy a popisky na vás hovoří česky, nikoli anglicky), nemusíte se o tento problém starat, protože vám Netflix zobrazí jen tituly, co mají českou podporu. Skryje tak ale všechny ostatní, což vyřešíte jen tak, že si přepnete na anglický profil. Seznam filmů a seriálů s českou podporou nabízíme i zde na Filmtoru - kompletní seznam s českými titulky a s českým dabingem.

Jak požádat o přidání filmu?

Jestliže byste si přáli na Netflixu vidět určitý film či seriál, ať už z toho důvodu, že ho máte rádi, chcete ho vidět a nebo jste dokonce producentem, můžete požádat o přidání pomocí tohoto odkazu. Zde napíšete název požadovaného pořadu a odešlete. Nic dalšího není třeba dělat, je však třeba počítat s tím, že nemusíte nikdy dostat odpověď. Netflix sice tvrdí, že tyto požadavky pročítá, šance však není velká a většina přidávání pořadů probíhá jinými cestami. O tom, zda Netflix skutečně tyto pořady přidá, rozhoduje spousta důvodů – zda lze film či seriál vůbec pořídit (tzn. nepatří konkurenci), zda k němu existují v dané zemi práva a někdo ho vůbec nabízí. A zda o stejný pořad mají zájem také další lidé. Teoreticky se tak šance na zařazení může zvýšit, pokud o přidání filmu a seriálů požádá více lidí najednou.

Jak vymažu pořady z historie?

Netflix vám doporučuje nové i staré pořady podle toho, co jste v minulosti sledovali. Jestliže nejste s tímto doporučováním spokojeni a chcete začít “znova”, můžete si kompletní historii vašich sledování u svého profilu vymazat a Netflix vás tak začne “znova” poznávat. Vymazání této historie probíhá tak, že nejdříve v horní pravé části kliknete na nastavení celého Účtu (Account) a v něm si najdete seznam profilů. U profilu, kde chcete historii vymazat, klikněte na šipku, která vám rozbalí další nastavení a zde vyberte Historii sledování (viewing activity). Můžete také využít tento rychlý odkaz když už jste přihlášení. Zde v tomto seznamu můžete vidět kompletní historii, kterou si buď můžete nejdříve stáhnout k sobě (Download) a nebo Skrýt/Vymazat (Hide) a během zhruba 24 hodin vám Netflix začne doporučovat znovu.

Jak vypnout automatické přehrávání?

Jestli se vám nelíbí, že vám Netflix automaticky pouští novou epizodu seriálu po konci uplynulé nebo vám pouští automaticky při prohližení Netflixu ukázky z filmů či seriálů, můžete si to u svého profilu vypnout. Nejdříve se pod jakýmkoliv profilem přihlaste na Netflix a pak v pravém horním rohu klikněte na svojí ikonu a dejte “Spravovat profily” (Manage Profiles). Vyberte u jakého z nich chcete tyto funkce změnit – klikněte na ikonku tužky. V přehledu zde můžete změnit nejen název či ikonku svého profilu, ale také nastavení automatických přehrávání.

Jak stáhnout filmy či seriály z Netflixu?

Funkce stáhnout filmy a seriály z Netflixu je dostupná pouze pro aplikace v mobilu nebo v tabletu, nikoli v prohlížeči či chytré televizi. Netflix vám umožní stáhnout tyto pořady k sobě, abyste se na ně mohli podívat, když nebudete připojení k internetu. Neumožní ale, abyste se k nim dostali z jiné aplikace nebo jste si je zkopírovali. Když jste v aplikaci pro mobily či tablety, stačí pouze během chvíle, kdy jste připojeni, kliknout na ikonku stáhnout a pořad se během několika minut (v závislosti na rychlosti vašeho připojení) stáhne k vám. Pak už se můžete od internetu odpojit. Netflix nabízí ke stažení většinu pořadů, ale nikoli 100 %. Je tudíž možné, že některé pořady půjde přehrát pouze s internetem. Množství pořadů, které můžete stáhnout, závisí na tom, kolik máte volného místa u sebe v mobilu či tabletu, na což vás Netflix i upozorní, když vám začne docházet. Pořady po určité době Netflix sám z vašeho úložiště maže, i když si je nepřehrajete. Množství různých zařízení, na které si můžete pořady stáhnout, závisí na vašem plánu – můžete mít 1, 2 nebo 4 zařízení najednou.

Jak nahlásit problém?

Ať už máte technický problém s přehráváním nebo se vám nedaří přihlásit do účtu a nebo potřebujete řešit platby za Netflix, vždy jako první kontaktuje podporu Netflixu, která funguje od října 2019 i v češtině. Zamiřte na stránky Netflixu, kde máte možnost začít chatovat s podporou přes Live Chat v angličtině a nebo zavolat na telefonní číslo s českou předvolbou 800 050 701 a s českým operátorem. Přímo s ním se můžete spojit v pracovní dny cca od 11:30 do 20 hodin, mimo tyto hodiny a o víkendu a svátcích bude váš dotaz pouze zaznamenám, ale dá se předpokládat, že vám odpoví až v pracovní době.

Jak zabezpečit svůj Netflix účet?

Je několik způsobu, jak ochránit svůj Netflix účet před zneužitím. Zvolte si takové heslo, které není jednoduše uhádnutelné a neopakujete ho i na dalších přihlášeních. Pokud se na Netflix přihlašujete doma, na svém počítači, je vhodné chránit celý svůj počítat před viry, spamy a dalšími programy, které mohou napadnout celý váš systém. Nezadávejte své přihlašovací údaje pro Netflix v místech, kde víte, že by toho mohl někdo zneužít - v hotelových pokojích či dalších veřejných prostorách, kde už je aplikace předinstalovaná. Neposkytujte své přihlašovací údaje kamarádům, pokud nevíte, co oni s nimi udělají. A buďte si jisti, že vaše platební údaje svěřujete pouze Netflixu. Nakupování Netflixu je možné buď přímo na webu Netflixu a nebo přes vybrané exkluzivní partnery (u nás operátor Vodafone). Na jiných místech si Netflix nepořídíte. I dárkové poukazy, které koupíte po celé České republice, se nakonec uplatňují opět jen na webu Netflixu.

Kdy se na Netflixu objevují nové filmy?

Nové filmy a seriály, které přímo vyrobil či zakoupil Netflix speciálně pro sebe (mají u sebe logo Netflixu), se objevují v den ohlášené premiéry stejně po celém světě. Obvykle se objevují v den premiéry v 9 hodin ráno našeho času. U dalších pořadů, které Netflix nakoupil u někoho jiného, jsou data premiér různá po celém světě, protože to nakupuje Netflix najednou ve větším balíku na určité období, objevují se tyto novinky nejčastěji na začátku měsíce.

Kdy film dostane dabing či titulky?

Toto má několik různých možností. Pro své originální nové filmy a seriály nyní Netflix nachystá alespoň titulky a pro největší hity i dabing (je řádově nákladnější, proto s ním Netflix šetří). U svých starších originálních pořadů Netflix doplňuje alespoň titulky a občas dabing podle toho, jak jsou u nás populární, nemá to však přesný řád a často to probíhá náhodně. Občas se také může stát, že výrobce českého dabingu hlásí, že má natočeno, ale Netflix otálí s nasazením, protože není například spokojen s technickou či jazykovou kvalitou. Pro nakoupené seriály a filmy většinou Netflix nechává vyrobit pouze titulky, protože se mu na tu krátkou dobu, kdy tyto tituly na Netflixu budou, nevyplatí vyrobit dabing.

Netflix - otázky, odpovědi, problémy

Netflix - otázky, odpovědi, problémy

Proč mi Netflix dál strhává peníze?

Vždy kontaktujte podporu Netflixu – na této adrese najdete buď přímo operátora přes chat anebo telefonní číslo, kam můžete zavolat. Mějte připravené své kontaktní informace a také popis toho, jak přesně probíhá strhávání peněz. Jestliže jste se v minulosti registrovali na Netflix a zadali například číslo své platební karty, Netflix vám bude strhávat peníze do té doby, než sami požádáte o přerušení či skončení předplatného - i když nic nesledujete. Když už jste o přerušení požádali, ale Netflix vám dál peníze strhává, určitě je potřeba dokázat, že jste takovou akci skutečně udělali. Poslední a nejméně příjemnou možností, je to, že vám někdo zcizí váš účet a či platební údaje a pak je třeba celý problém nahlásit nejen Netflixu jako zneužití, ale také řešit to se svojí bankou či jiným poskytovatelem platební karty.

Proč nemám na Netflixu všechny filmy

Spuštěním českého rozhraní se těm, kdo ho mají, automaticky skryly všechny pořady, které nemají české titulky či dabing. Pokud chcete naplno využít celou nabídku a místo 5.500 filmů mít původních 9.000, vraťte si rozhraní zpět do angličtiny. Postupovat můžete podle tohoto návodu..

Proč Netflixu maže filmy

Může to být z různých důvodů. Pokud film či seriál vyrobila konkurenční streamovací služba (HBO, Amazon, Disney) a rozhodla se ho nabízet pouze u sebe, nemá Netflix šanci ho nabízet. Hra o trůny tak bude ke streamování jen na HBO GO/MAX, Mandalorian jen na Disney+, a naopak, Stranger Things zase jen na Netflixu. Pokud se jedná o film o seriál, který natočil někdo další, nemusí být na Netflixu proto, že ho Netflix prostě a jednoduše nemohl či nechtěl nakoupit. Nemohl ho koupit, protože ho třeba ani producent pro danou zemi nenabízel či ho měla už jiná služba. Nechtěl ho koupit, protože třeba cena za práva byla příliš vysoká a nevyplatilo by se to. Toto se může lišit země od země.

Proč už není na Netflixu TENTO film?

Když Netflix nakupuje od jiných producentů filmy a seriály, nenakupuje je navěky, ale pouze na určitou dobu, nejčastěji rok či dva. To proto, že cena za tato práva, kterou musí streamingová platforma předem zaplatit, není úplně malá a Netflix tak vybírá jen ty filmy či seriály, o kterých si myslí, že budou aktuálně fungovat. Když během této doby zjistí, že nefungují, rozhodne se dál smlouvu neprodlužovat a filmy či seriály mizí z nabídky. Naopak, pokud titul v nabídce funguje, smlouva se prodlouží. Tento systém je stejný pro všechny nakoupené tituly pro všechny streamovací služby za předplatné, jako jsou třeba HBO nebo Amazon. Naopak pro služby, kde si filmy a seriály jednorázově půjčujete či kupujete (iTunes, Google Play) to neplatí, tam platforma předem nic neplatí a s producenty se dělí o zisk, až podle toho, kolik lidí film či seriál nakoupí.

Proč není na Netflixu film a jinde ano?

Netflix má ve své knihovně spoustu filmů a seriálů, které nenatočil a koupil je od jiných producentů a filmařů. Tyto nákupy dělá pro každou zemi jinak – podle toho, co v dané zemi zjistil, že nejvíce diváci chtěji, podle toho, co mu ostatní nabízí a podle toho, co ještě nemá konkurenční služba. Jeho nabídka se tak liší země od země a film či seriál dostupný v USA tak nemusí být nikde jinde. A naopak, spoustu filmů a seriálů najdete u nás a v USA ne. Jedinou výjimkou jsou jeho původní filmy a seriály, které jsou dostupné ve všech zemích, kde Netflix je.

Proč se nemůžu přihlásit na Netflix?

Může to být z různých důvodů. Pokud jste přestali platit za Netflix, váš účet zůstává po určitou dobu aktivní, ale po určitém čase je třeba se znova registrovat. Další možností je, že někdo další, kdo používá váš Netflix, mezitím změnil přihlašovací údaje. Zkuste si vyžádat zapomenuté heslo na váš email, který jste zadali při registraci. V případě dalších problémů kontaktujte vždy oficiální podporu Netflixu.

Proč Netflix nenabízí 3D filmy?

Sledování 3D filmů vyžaduje, aby lidé měli speciální projekci a k tomu brýle, které dokáží 3D efekt z projekce vytvořit. V kině jsou na to speciální promítačky, doma je potřeba mít speciální televizi. 3D televize byly v nabídce před několika lety v módě, když v kinech vrcholila doba 3D filmů odstartovaná Avatarem, ale od té doby se trend utlumil. Protože málokdo má doma 3D televizi a natáčení či projekce 3D pořadů jsou výrazně náročnější než klasických, rozhodl se Netflix tyto pořady nenabízet ani je nekupovat. V jeho nabídce však najdete několik interaktivních filmů, které nabízí jiný druh nestandardní zábavy.

Proč na Netflixu není český dabing

Jak jste si určitě všimli, i když má v nabídce Netflix téměř 9.000 pořadů, pouze část jich je v češtině. Důvodů, proč většina pořadů nemá český dabing je mnoho. Oproti titulkování je dabing drahá záležitost a vyplatí se pouze pro ty největší a nejpopulárnější pořady. Velké Netflix novinky jako Zaklínač nebo Stranger Things tak dabing mají, menší věci většinou ne. Pokud si Netflix kupuje filmy jinde (Spider-Man, Batman), mohl by k nim mít český dabing, který jste viděli v kině či televizi, ale práva na něj vlastní u nás někdo jiný a Netflix je nechce extra kupovat. Protože se mu nevyplatí dělat vlastní, nabídne tento film či seriál pouze s titulky.

Proč mám Netflix v angličtině

Anglické rozhraní Netflixu je základní varianta, se kterou Netflix do Česka přišel v roce 2016. Když v roce 2019 uvedl české rozhraní, nové registrace už byly automaticky v české verzi. Přepínat mezi těmito rozhraními dál jde, takže pokud máte anglické a chcete české, či naopak, stačí ve vašem profilu (nikoliv účtu) začít upravovat a zvolit jiný primární jazyk. Pozor - přepnutím do češtiny ztrácíte možnost vidět cca o třetinu více filmů, protože Netflix skryje všechny pořady, co nemají českou podporu. S anglickým profilem tak uvidíte vždy výrazně více pořadů.

 Tomáš Vyskočil
Tomáš Vyskočil
Svůj první filmový web spustil už v roce 1999. Od té doby si uvědomil, že nebude dělat nic jiného než psát o filmech na internet. A tak založil a spustil FilmPub, první velký filmový magazín. O pár let později přešel na seriály a pro pár fanoušků spustil Lost.cz. Protože těch fandů bylo najednou dost, rozhodl se spustit i další weby a tak vznikla Edna.cz. Mezitím pracoval a psal třeba pro Premiere, DiViDi a další filmové časopisy. Když mu kamarádi před pár lety říkali, že stahují pirátské filmy, protože u nás není nabídka, tak si jeden víkend sedl, naprogramoval skript, který stáhl všechny dostupné nabídky u nás a tak vzniklo Filmtoro. Filmy a seriály už neopustí, protože filmy a seriály nikdy neopustily jeho.
Největší streamovací služby světa spojují síly. Netflix, Disney a HBO tak chtějí posílit
Největší streamovací služby světa spojují síly. Netflix, Disney a HBO tak chtějí posílit
29.09.2023 12:45:00 | Streaming novinky

Konkurenční streamovací služby jako Netflix, Disney+ či HBO Max našly společnou řeč a spojily se do nové lobbistické skupiny, jejímž cílem je prosazovat jejich kolektivní zájmy. Technologičtí giganti Apple, Amazon a Google se ale zatím nepřipojili.

Nejlepší streamovací služba? Diváci vystavili Netflixu trpké vysvědčení
Nejlepší streamovací služba? Diváci vystavili Netflixu trpké vysvědčení
20.09.2023 17:00:00 | Streaming novinky

Máte rádi seriály a chcete si předplácet streamovací službu, která má v tomto směru nejlepší původní nabídku? Podle nových dat společnosti Parrot Analytics mnohé překvapí, že Netflix podle statistiky patří na chvost streamovacího pole. Jak je to možné?

Tvůrkyně Zaklínače vysvětlila, proč Yennefer nevypadá jako v knihách. Odmítá bílý ideál krásy
Tvůrkyně Zaklínače vysvětlila, proč Yennefer nevypadá jako v knihách. Odmítá bílý ideál krásy
30.07.2023 12:29:00 | Streaming novinky

Castingová režisérka seriálu Zaklínač, Sophie Holland, v novém rozhovoru přiznala, že má problém s tím, když jsou jako krásní zobrazováni převážně lidé bílé pleti, a tak rasově přeobsadila některé role Geraltova světa.

Netflix si ze stávkujících herců nic nedělá. Do tvorby více zapojí umělou inteligenci
Netflix si ze stávkujících herců nic nedělá. Do tvorby více zapojí umělou inteligenci
27.07.2023 18:00:00 | Streaming novinky

Zatímco herci a scenáristé stávkují a přou se s hollywoodskými studii o výši odměn či o využití umělé inteligence, Netflix jako naschvál nabízí pohádkově placenou pozici využívající AI.

Netflix masivně nabírá předplatitele. Vyplácí se vykopnutí neplatičů i nové hity
Netflix masivně nabírá předplatitele. Vyplácí se vykopnutí neplatičů i nové hity
20.07.2023 16:00:00 | Streaming novinky

Lepší než jsme čekali. Tak by se daly shrnout kvartální výsledky největší streamovací služby. Netflix dál pokračuje v růstu, který se ještě před rokem zdál jako nereálný. Celkem už mu platí skoro 239 milionů lidí po celém světě a ukazuje svým soupeřům záda.

Hra na oliheň vydělala Netflixu přes 900 milionů dolarů. Tvůrce seriálu oškubal
Hra na oliheň vydělala Netflixu přes 900 milionů dolarů. Tvůrce seriálu oškubal
30.06.2023 16:00:00 | Streaming novinky

Seriálový thriller Hra na oliheň se stal obrovským světovým hitem, který dle odhalených interních dokumentů Netflixu zvýšil hodnotu společnosti o stovky milionů dolarů. Autor seriálu ovšem na odměnách nedostal téměř nic.

Netflix mění metriky sledovanosti. Stranger Things už nejsou nejsledovanějším seriálem
Netflix mění metriky sledovanosti. Stranger Things už nejsou nejsledovanějším seriálem
27.06.2023 16:00:00 | Streaming novinky

Streamovací gigant Netlix se rozhodl kvůli větší transparentnosti změnit svou metriku sledovanosti, která přinesla změny v tabulce nejsledovanějších pořadů.

Netflix slaví úspěch dvou akčních novinek. Lámou historické rekordy sledovanosti
Netflix slaví úspěch dvou akčních novinek. Lámou historické rekordy sledovanosti
12.06.2023 15:00:00 | Streaming novinky

Největší streamovací službě se na akčním poli nesmírně daří. Již tento týden Netflix uvede očekávané pokračování hitu Vyproštění. V posledních týdnech ale zaznamenal úspěch hned s dvojicí zástupců explozivního žánru.

Netflix vyzrál na příživníky sdílející hesla. Nárůst nových předplatitelů trhá rekordy
Netflix vyzrál na příživníky sdílející hesla. Nárůst nových předplatitelů trhá rekordy
11.06.2023 14:30:00 | Streaming novinky

Zdá se, že Netflix zase jednou odhadl trh a dokázal objevit novou zlatou žílu, kterou je nyní odhodlám vykutat. Ačkoli se proti zamezení sdílení hesel řada uživatelů vymezila, nová data jasně ukazují, že se postupně podřizují a za předplatné nově platí.

Netflix hrozí blokací neschváleným účtům. Zahájil boj s příživníky sdílejícími hesla
Netflix hrozí blokací neschváleným účtům. Zahájil boj s příživníky sdílejícími hesla
24.05.2023 11:30:00 | Streaming novinky

Netflix po měsících testování naplno expanduje se svou strategií boje proti takzvaným „příživníkům“, tedy uživatelům, kteří mají nasdílené heslo například od svého kamaráda, ale nebydlí s ním v jedné domácnosti. Netflix požaduje speciální platbu, která umožní těmto uživatelům dále fungovat, v opačném případě dojde na blokace zařízení.

Hollywood zamrznul. Obří stávka zastavuje i největší seriály Netflixu a HBO
Hollywood zamrznul. Obří stávka zastavuje i největší seriály Netflixu a HBO
09.05.2023 15:00:00 | Streaming novinky

Scenáristé se nakonec s hollywoodskými a streamovacími společnostmi nedohodli a minulý týden vyhlásili stávku. Mnohé produkce včetně velkých seriálových hitů jako Stranger Things se tak nyní zastavují. Které další seriály stávka postihla?

Třetí řada Zaklínače se omluví fanouškům. Tvůrci napraví klíčové vztahy z knih
Třetí řada Zaklínače se omluví fanouškům. Tvůrci napraví klíčové vztahy z knih
28.04.2023 11:50:00 | Streaming novinky

Už za dva měsíce se na Netflix již potřetí vrátí seriál Zaklínač i Geralt z Rivie, naposledy v podání Henryho Cavilla. Fanoušci mají své oprávněné obavy, nicméně uniklé informace právě z chystané třetí řady nyní ukázaly, jakým způsobem chtějí tvůrci napravit minimálně vztah Geralta a Yennefer.