FB pixel TP pixel
Voyo

Voyo

Voyo je aktuálně nejstarší videotéka na českém trhu. Patří do stáje televize Nova a obsahuje celou řádku z archivu televize (zpravodajství, seriály, sport), ale také starší filmy z běžné produkce. Předplatitelé se dostanou k předpremiérám Nova seriálům či exkluzivním sportovním přenosům. Voyo má v nabídce nejvíce českých filmů či seriálů.

22. 6. 2023 18:30 | Online

Co je Voyo

Voyo (čte se "vojo") je česká streamovací platforma, která patří k televizi Nova a do skupiny CME. Na českém trhu působí od roku 2011, jedná se aktuálně o nejstarší fungující lokální VOD službu. Služba podobně jako další konkurenční služby jako Netflix či HBO Max nabízí za měsíční předplatné přístup k širokému archivu filmů a seriálů, který činí zhruba 2.000 titulů. Najdete mezi nimi původní seriály z televize Nova ( Ordinace v růžové zahradě), seriály natočené exkluzivně pro Voyo ( Iveta, Případ Roubal) či přejaté filmy z celého světa. Naprostá většina titulů, pokud se nejedná o českou tvorbu, je opatřená dabingem, ostatní mají české titulky. Na rozdíl od Netflixu nabízí Voyo také sledování přímého přenosu stanic ze skupiny Nova, archiv původních pořadů (Survivor, Comeback) a také exkluzivní sportovní přenosy. Cena předplatného je 159 Kč za měsíc, při zadání platební metody je k dispozici zkušební doba na 7 dní zdarma.

Voyo historie

Archiv videopořadů televize Nova existoval na webu nova.cz už před rokem 2011, ale teprve v tomto roce došlo ke startu samostatné značky Voyo (voyo.nova.cz) jako archivu pořadů, zatím zcela zdarma. V roce 2013 přešlo Voyo na model předplatného (za 189 Kč), za branou byly k dispozici starší díly seriálů stanice Nova a také nově několik stovek méně známých zahraničních filmů. Zdarma zůstalo živé vysílání základních stanic televize Nova, naopak nad rámec předplatného šlo získat přístup k některým exkluzivním sportovním přenosům (box, bojové sporty) či dřívějším premiérám hlavních pořadů ( Ulice). V tomto módu fungovalo Voyo dlouhá léta, až během roku 2020 došlo k zásadní změně přístupu. Vlajková loď televizního vysílání, seriál Ordinace v Růžové zahradě 2, byl přesunut exkluzivně na Voyo a byly oznámeny investice do nových exkluzivních seriálů jako Případ Roubal, Guru, Národní házená nebo Iveta. Majitel CME, investiční skupina PPF, s tím také oznámila také razantní investice do technologie (web dostal zcela nový design, více se propojil se slovenskou verzí) a cíl mít do pěti let od této změny 1 milión předplatitelů v Česku i na Slovensku. Začaly se také více nakupovat různé filmy, ať už další nezávislé americké či exkluzivní streamovací premiéry českých novinek jako Vyšehrad: Fylm. Nyní patří Voyo mezi 3-4 největší hráče u nás a to včetně konkurence platforem jako Netflix, HBO Max či Disney+.

Voyo počet předplatitelů

Mezi lety 2011 až 2021 se počet předplatitelů Voyo sdílel nepravidelně a dlouhou dobu se pohyboval okolo hranice 30.000. Když byl v roce 2020 vytyčen cíl získat v Česku a na Slovensku do 5 let hned 1 milión předplatitelů, zdálo se to jako velký cíl, nicméně nyní zhruba v polovině má Voyo v obou dvou státech právě zhruba už 500.000 předplatitelů. Roste se přitom z původního čísla následujícím tempem:

Voyo přihlášení a registrace

Registrace a následné přihlášení do služby Voyo je možná skrz stránky voyo.nova.cz nebo skrz mobilní aplikaci Voyo pro telefony a tablety Android či iOS. Registrace je možná při zadání emailu a jeho potvrzení, samotná služba se aktivuje až při zadání platební metody. V rámci účtu je možné si nastavit také svoje jméno a příjmení, datum narození či změnu hesla. Účet také umožňuje zadání rodičovské kontroly a lze tedy omezit přístup k pořadům, které nejsou vhodné pro děti. Nefunguje to ale podobně jako u Netflixu či HBO Max pro individuální profily, přístup k pořadům se blokuje nastavením číselného kódu a věkové hranice. Voyo zatím neumožňuje samostatné profily, počet spuštěných sledování najednou je omezen na 2. Zaregistrovat zařízení (web, aplikace, televize) je poté možno pro jeden účet na maximálně 5 zařízení. Pořady lze sledovat offline, archiv je ale jen pro 30 dní.

Předplatné Voyo - ceník

Kolik stojí Voyo? Předplatné Voyo stojí 159 Kč za měsíc, je tedy levnější než konkurenční služby jako Netflix, Disney+ či HBO Max (199 Kč). Platba se začne strhávat až po uplynutí zkušební doby. Předplatné Voyo lze jinak kdykoliv zrušit, služba vždy dobíhá po dokončení platebního období na 30 dní. Zaplatit Voyo můžete následujícími způsoby:

 • Základní platební metodou je platební karta s možností placení na internetu.
 • Je možné zaplatit za předplatné také přednabitým kupónem, který lze koupit v obchodech či online a funguje jako kredit na delší období - na 1, 3, 6 a 12 měsíců.
 • Vybraní operátoři (Vodafone, O2, T-Mobile) také nabízejí často Voyo v rámci svých televizních balíčků jako bonus, je to ale podmíněné zakoupením jejich nadstandardních televizních tarifů.
 • Jestli jste se registrovali přes aplikaci pro iOS, lze platit za předplatné také pomocí Apple Pay.

Voyo zdarma na zkoušku

Voyo si lze vyzkoušet na prvních 7 dní zdarma, ale tak jako tak je třeba se registrovat a zadat platební kartu pro ověření. Pozor - ve zkušební době nemáte přístup k exkluzivnímu obsahu Voyo Originals (Případ Roubal, Iveta) ani ke sportovním přenosům ze stanic Nova Sport 3 či 4 (NHL) a nemůžete stahovat pořady do offline. Máte ale zde možnost sledovat exkluzivní předpremiéry některých pořadů z televize.

Voyo nabídka a program

Voyo nabízí ve své videotéce kolem 2.000 titulů, z nich zhruba 1.600 jsou filmy a seriály. Podobně jako u dalších podobných služeb se nabídka průběžně mění, filmy a seriály přibývají a ubývají. Jedinou výjimkou jsou zatím exkluzivní seriály, tzv Voyo Originals, ty zůstávají v nabídce pořád. Protože na našem trhu jsou už hlavní hollywoodské značky často rozebrané (Disney, HBO Max, SkyShowtime), velké filmové kinohity na této službě nenajdete, ty vysílá pouze samotná televize Nova. Na Voyo najdete však dost přejatých starších menších filmů všech žánrů i zemí původů a vybrané původní pořady co objevovaly i v televizi Nova jako je například Survivor. Voyo je velmi aktivní v získávání českých pořadů z kin a některé má už několik měsíců po premiéře (Vyšehrad: Fylm, Po čem muži touží 2). Aktuální komplet nabídku sledujeme vždy v našem přehledu.

Voyo Originals

Tento název je používaný pro exkluzivní pořady natočené pouze pro Voyo, nelze je tedy vidět ani v televizi Nova ani na dalších platformách. Jedná se o tyto seriály či jejich pokračování.

 1. Ordinace v růžové zahradě (od 17. řady)
 2. Případ Roubal
 3. Guru
 4. Národní házená
 5. Iveta
 6. Jitřní záře
 7. Gumy
 8. Král Šumavy: Fantom temného kraje
 9. Sex O’Clock
 10. Vědma
 11. Matematika zločinu

Voyo Sport

V rámci předplatného Voyo je možné sledovat živé vysílání všech hlavních stanic skupiny Nova - tedy Nova, Nova Cinema, Nova Action, Nova Fun a Nova Gold. Nepřerušené živé vysílání sportovních stanic Nova Sport 1, Nova Sport 2, Nova Sport 3 a Nova Sport 4 není k dispozici, ale můžete se živě dívat na vybrané sportovní přenosy, pro které má Nova práva i na vysílání po internetu (hokejová NHL, tenisové turnaje ATP a WTA, basketbalová NBA) a to i zpětně ze záznamu. Tyto sportovní pořady ale nejsou k dispozici pro ty, kteří zkouší prvních 7 dní zdarma Voyo na zkoušku.

Voyo sledování, aktivace a výpadky

Voyo můžete sledovat na těchto zařízeních:

Pro návod na aktivaci či nahlášení výpadků sledujte stránky voyo.nova.cz.

 Tomáš Vyskočil
Tomáš Vyskočil
Svůj první filmový web spustil už v roce 1999. Od té doby si uvědomil, že nebude dělat nic jiného než psát o filmech na internet. A tak založil a spustil FilmPub, první velký filmový magazín. O pár let později přešel na seriály a pro pár fanoušků spustil Lost.cz. Protože těch fandů bylo najednou dost, rozhodl se spustit i další weby a tak vznikla Edna.cz. Mezitím pracoval a psal třeba pro Premiere, DiViDi a další filmové časopisy. Když mu kamarádi před pár lety říkali, že stahují pirátské filmy, protože u nás není nabídka, tak si jeden víkend sedl, naprogramoval skript, který stáhl všechny dostupné nabídky u nás a tak vzniklo Filmtoro. Filmy a seriály už neopustí, protože filmy a seriály nikdy neopustily jeho.
Voyo jde po krku Netflixu a raketově přidává nové předplatitele. Prima hraje druhou ligu
Voyo jde po krku Netflixu a raketově přidává nové předplatitele. Prima hraje druhou ligu
02.11.2023 19:30:00 | Streaming novinky

V aktuálním čísle časopisu Forbes se rozpovídal šéf Novy o tom, jaké jsou aktuální výsledky streamovací platformy Voyo. A ukazuje se, že se daří držet zběsilý růst posledních měsíců. V Česku a na Slovensku si službu předplácí už 650 tisíc lidí.

Postaví se Netflixu Czechflix? Jsme mu nejblíž za posledních 6 let
Postaví se Netflixu Czechflix? Jsme mu nejblíž za posledních 6 let
27.03.2023 14:50:00 | Streaming novinky

O národní streamovací platformě označované jako Czechflix se mluví už několik let. Má však podobný projekt šanci na realizaci? Ve skutečnosti už tak trochu vzniká, i když neoficiální cestou.

Česká televize začala rozprodávat filmy a seriály. Spojuje se s konkurencí
Česká televize začala rozprodávat filmy a seriály. Spojuje se s konkurencí
28.02.2023 15:45:00 | Streaming novinky

Česká televize se kvůli nenavyšování koncesionářských poplatků a aktuální neutěšené ekonomické situaci dostává do vážných problémů. Po prvotních spořivých krocích přichází snaha licencovat exkluzivní obsah konkurentům.

Voyo masivně roste a hlásí 500 000 předplatitelů. Dotahuje se na Netflix
Voyo masivně roste a hlásí 500 000 předplatitelů. Dotahuje se na Netflix
22.02.2023 11:40:00 | Streaming novinky

Tuzemská streamovací služba Voyo ohlásila další skokový růst základny předplatitelů. Aktuálně by měla mít 500 000 předplatitelů v Česku a na Slovensku, čímž se už hodně těsně přibližuje Netflixu. Další služby se ale rozhodně nevzdávají.

Češi jdou Netflixu po krku. Pozice streamovací jedničky se začíná otřásat
Češi jdou Netflixu po krku. Pozice streamovací jedničky se začíná otřásat
20.10.2022 8:00:00 | Streaming novinky

Hned po kvartálních výsledcích Netflixu tu máme zajímavá čísla za aktuální období také od televize Nova. Ta reportuje více než 400 000 předplatitelů své služby Voyo za Česko a Slovensko dohromady. Upevňuje tak pozici jasné dvojky na trhu a stále se nezbavuje svého cíle být jednoho dne jedničkou.

Voyo v Česku dohání Netflix. Aktuálně má přes 350 000 předplatitelů a chce víc
Voyo v Česku dohání Netflix. Aktuálně má přes 350 000 předplatitelů a chce víc
30.01.2022 12:50:00 | Streaming novinky

Česká videopůjčovna Voyo patřící pod televizi Nova, hlásí nově už více než 350 tisíc předplatitelů za český a slovenský trh. Pokračuje tak ve svém rychlém růstu, který za poslední rok nabral obrovskou rychlost.