FB pixel TP pixel
 Tomáš Vyskočil

Tomáš Vyskočil

Admin

Svůj první filmový web spustil už v roce 1999. Od té doby si uvědomil, že nebude dělat nic jiného než psát o filmech na internet. A tak založil a spustil FilmPub, první velký filmový magazín. O pár let později přešel na seriály a pro pár fanoušků spustil Lost.cz. Protože těch fandů bylo najednou dost, rozhodl se spustit i další weby a tak vznikla Edna.cz. Mezitím pracoval a psal třeba pro Premiere, DiViDi a další filmové časopisy. Když mu kamarádi před pár lety říkali, že stahují pirátské filmy, protože u nás není nabídka, tak si jeden víkend sedl, naprogramoval skript, který stáhl všechny dostupné nabídky u nás a tak vzniklo Filmtoro. Filmy a seriály už neopustí, protože filmy a seriály nikdy neopustily jeho.

 Tomáš Vyskočil
Tomáš Vyskočil Filmtoro hodnotil Jak jsem poznala tvého otce
15.03.2022

How I Met Your Father musel od začátku bojovat se spoustou předsudků, ale poctivě s každou další epizodou byl lepší a lepší. A kdo vydržel do finálové desítky, dostal za odměnu spoustu překvapení. Ano, jsou lepší seriály včetně originálu, ale proč občas neocenit jen fajnovou pohodu? 70%

 60 %
 Tomáš Vyskočil
Tomáš Vyskočil Filmtoro hodnotil Podezření
14.03.2022

Prvni dil Podezreni potvrzuje famozni formu, kterou Ceska televize ma posledni dobou v serialech (Ochrance, Devadesatky). Kvalitni temata, vybrousene scenare a skveli herci. V pripade Klary Meliskove je to uplne jina dimenze, protoze takhle perfektni obsazeni tu nebylo leta.

 80 %
 Tomáš Vyskočil
Tomáš Vyskočil Filmtoro hodnotil Super Pumped
13.03.2022

Showtime ma novej serial Super Pumped a je to naaadhera. Dramatizovanej pribeh o vzniku Uberu a jeho brutalnim sefovi Kalanickovi (skvelej Gordon-Lewitt) je neco mezi Social Network a Vlkem z Wall Street. Zakulisi startupu nikdy nebylo tak odhaleny. Jo a vypravi to Tarantino.

 80 %
 Tomáš Vyskočil
Tomáš Vyskočil Filmtoro hodnotil Projekt Adam
11.03.2022

Projekt Adam je nakonec min “spielbergovský” než podle ukázek a trailerů vypadal, převážila rychlá akce a rychlý hlášky Ryana Reynoldse. Jen díky jemu a dalším hercům to drží pohromadě, protože scénář je hroznej bordel. Na Netflix fajn, ale první liga typu BTTF je daleko.

 60 %
 Tomáš Vyskočil
Tomáš Vyskočil Filmtoro hodnotil Proměna
11.03.2022

Po tolika filmech, kdy se Pixar věnoval klučíčímu dospívání, musel jednou přijít film, kde to bude čište o holkách. A ještě takhle na dřeň. No jednou se to dalo.

 60 %
 Tomáš Vyskočil
Tomáš Vyskočil Filmtoro hodnotil Pam a Tommy
07.03.2022

Zajímavý pohled na kauzu legendárního videa, které před 25 lety zbořilo internet. Chybí tomu spád a hlavní padouch, ale třeba Pamela Anderson jako postava z toho vychází hodně dobře. A fenomenální je dvojka Lily James & Sebastian Stan a 90s soundtrack.

 80 %
 Tomáš Vyskočil
Tomáš Vyskočil Filmtoro hodnotil The Batman
05.03.2022

Šel jsem si odběhnout od současné situace na něco veselého do kina a skončil jsem na tříhodinovým temným filmu o samozvaným šílenci, co bojuje proti prohnilému kapitalismu a vyhrožuje masivní katastrofou. Jinak řečeno, nový Batman je super a měli byste si na něj odběhnout taky.

 80 %
 Tomáš Vyskočil
Tomáš Vyskočil Filmtoro hodnotil Kauza Theranos
03.03.2022

Kdo nezná skvělý dokumentární film Z kapky krve, bude to pro něj super zajímavé, pro ostatní taková jen delší a dramatičtější verze. Amanda Seyfried je ovšem jako Elizabeh naprosto famózní.

 80 %
 Tomáš Vyskočil
Tomáš Vyskočil Filmtoro hodnotil Kingsman: První mise
19.02.2022

Matthew Vaughn se pokusil s The King’s Man udělat stejný trik jako s First Class - oživit updající sérii prequelem obalující slavné historické události. No nevyšlo to - málo akce, pomalý děj a velmi průměrná zápletka. Zbyly jen ty historické vtípky. Tak příště. 50%

 40 %
 Tomáš Vyskočil
Tomáš Vyskočil Filmtoro hodnotil Jednotky vesmírného nasazení
18.02.2022

Jo, je to taková jednohubka, smíchy se nezlomíte a nemá to ani moc super scénář, ale jen pozorovat, jak se Steve Carell a John Malkovich rozčilují, mi ke štěstí úplně stačí.

 80 %
 Tomáš Vyskočil
Tomáš Vyskočil Filmtoro hodnotil Uncharted
17.02.2022

Hry prakticky nehraju, ale jestli je jedna série, kterou posledních 10 let sjíždím, je to Uncharted. Skvělá hratelnost, záběry, postavy. Filmová adaptace je bohužel kromě závěru těžkej průměr, prkenný dialogy, nula napětí. A hlavně - Nathana Drakea přeci nemůže hrát Holland?!

 60 %
 Tomáš Vyskočil
Tomáš Vyskočil Filmtoro hodnotil Devadesátky
14.02.2022

Devadesátky nakonec fajn. Ty příběhy mají obrovskou sílu a kriminálky my zpracovat umíme. Odečetl bych pár bodíků za kameru kameru a celkový televizní styl. Povedlo se to herecky, atmoška 90. let za jedna. Za Chaozz ve finale podtrženo za jedna s hvězdičkou.

 80 %
 Tomáš Vyskočil
Tomáš Vyskočil Filmtoro hodnotil Boba Fett: Zákon podsvětí
10.02.2022

Mno, tak tohle je hodně rozpačité. Z legendární vedlejší postavy nakonec hlavní hrdina bez respektu. Nebýt pomoci - no vy víte koho - tak by to byla ještě větší prohra. Pro jeho planetu i pro nás.

 60 %
 Tomáš Vyskočil
Tomáš Vyskočil Filmtoro hodnotil Jack Reacher
06.02.2022

Ooooo, tohle byla velká pochoutka. Knížky jsem nečel Cruise adaptaci kromě jedné scény neznám, ale jestli jsem si něco přál, tak vidět v akci chytrého zapadákova, jak to nandá všem někde v zapadákově. Od Jacka Bauera jsem neviděl tak parádní akční seriál.

 100 %
 Tomáš Vyskočil
Tomáš Vyskočil Filmtoro hodnotil Moonfall
06.02.2022

Moonfall je fajn. Emmerich točí třicet let stejný film, a to je vlastně dobře. Jen tady mohlo být o ždibec víc destrukcí a méně kecání na úvod. Jinak přesně, co čekáte a John "Samwelĺ” Bradley ať má vlastní spinoff. Je to rozhodně zábavnější vývoj civilizace než Eternals.

 60 %
 Tomáš Vyskočil
Tomáš Vyskočil Filmtoro hodnotil Ulička přízraků
27.01.2022

Po 30 minutách jsem to vzdal. Guillermo, měl jsem tě radši, když si točil Hellboye a Blade a ne tyhle intelektuální umělotiny.

 40 %
 Tomáš Vyskočil
Tomáš Vyskočil Filmtoro hodnotil Klan Gucci
26.01.2022 14:31:52

Kdybych si měl vybrat který z filmů - od Ridleyho Scotta s Adamem Driverem z roku 2021, v jehož centru stojí silná ženská postava, vypráví o historii a jednom dlouholetém sporu - mi přišel lepší, pak teda na celé čáře u mě vyhrává...House of Gucci.

 80 %
 Tomáš Vyskočil
Tomáš Vyskočil Filmtoro hodnotil Mnichov: Na prahu války
21.01.2022

Fajn politické drama o tom, že i v roce 1938 existovali obětaví Angličané a spravedliví Němci. Jen se tam stejně jako během skutečné Mnichovské dohody nějak zapomnělo na pohled Čechů.

 60 %
 Tomáš Vyskočil
Tomáš Vyskočil Filmtoro hodnotil Krotitelé duchů: Odkaz
16.01.2022

Nikdy jsem nebyl úplně bezmezný fanoušek původního filmu, takže spíše objektivně ocením, že to mělo svěží přístup, fajn obsazení a dobrý závěrečný camea :)

 60 %
 Tomáš Vyskočil
Tomáš Vyskočil Filmtoro hodnotil Smrt roku 2021!
27.12.2021

“Letos jsme se poucili o tom, ze z roku 2020 jsme se vubec nepoucili.”

 80 %
 Tomáš Vyskočil
Tomáš Vyskočil Filmtoro hodnotil K zemi hleď!
26.12.2021 14:35:46

Satira o tom, jak by to ted vypadalo, kdyby se na Zemi ritila smrtonosna kometa. Fake news, celebrity, vesmirny byznysmeni, posahany prezidenti, je tam vsechno. Boli to, jak moc pravdy tam je.

 80 %
 Tomáš Vyskočil
Tomáš Vyskočil Filmtoro hodnotil Matrix Resurrections
22.12.2021

Matrix 1-3 byl o odvážném, cool, emocemi a odkazy nabitém boji proti systému. Nový díl si z toho dělá legraci, pak to vrátí zpět, sní o lásce, neumí se prát a rozděluje lidi. Jako film to stojí za prd. Ale nenajdete lepšího porovnání rozdílu mezi 90s a současnou společností.

 40 %
 Tomáš Vyskočil
Tomáš Vyskočil Filmtoro hodnotil Spider-Man: Bez domova
16.12.2021 19:50:06

Čekal jsem jen neživý orloj jako Avengers Endgame, ale dostal jsem parádní podívanou, která má emocionální hloubku a krásné provázání se všemi Spider-Man filmy. Nejlepší nový Spidey, který vytáhne nahoru i starší a míň doceněný filmy. Go get them, tigers!

 100 %
 Tomáš Vyskočil
Tomáš Vyskočil Filmtoro hodnotil Poslední souboj
05.12.2021 11:03:26

Tak jo, jsem milenniál, protože ten povyk okolo Posledního souboje nechápu. Jo, myšlenka fajn a nikdo neumí sněhový vločky ve středověku jako Ridley, ale ty tři verze příběhu zbytečný. Závěrečný rockyovský souboj super, ale jen protože je to jiné, ještě neznamená, že je to na Oscara.

 60 %
 Tomáš Vyskočil
Tomáš Vyskočil Filmtoro hodnotil Croodsovi: Nový věk
05.12.2021

Podobná šílenost jako Trollové. Děti se budou bavit a dospělí si budou říkat, kde se dají sehnat ty drogy, na kterých jeli tvůrci filmu :)

 60 %
 Tomáš Vyskočil
Tomáš Vyskočil Filmtoro hodnotil Ochránce
05.12.2021

Naprosto fantastický Lukáš Vaculík v příbězích ze školství, kde není žádná pravda černá ani bílá a každá věta či postava strčí do kapsy většinu zahraniční produkce. Famózní.

 100 %
 Tomáš Vyskočil
Tomáš Vyskočil Filmtoro hodnotil Absťák
01.12.2021

Strhující a bohužel v mnoha směru tragický příběh o tom, jak jedna farmaceutická firma v USA dokázala v honbě za penězi zničit život tolika lidem. Zkušenosti, příběhy ze všech pater, vyšetřování = super seriál, který vám otevře oči.

 80 %
 Tomáš Vyskočil
Tomáš Vyskočil Filmtoro hodnotil Král Richard: Zrození šampiónek
27.11.2021 20:50:54

Kral Richard není nový rytířský biják o Lvím srdci, ale životopis tenistek Sereny a Venus Williams a především jejich neortodoxního, ale vytrvalého táty Richarda. Moc zajímavý vzhled do výchovy, super herci (Will Smith na Oscara) a jen málo tenisu. Game, set, match, paráda.

 80 %
 Tomáš Vyskočil
Tomáš Vyskočil Filmtoro hodnotil 8-Bitové Vánoce
25.11.2021

Líbí se