FB pixel TP pixel
 Tomáš Vyskočil

Tomáš Vyskočil

Admin

Svůj první filmový web spustil už v roce 1999. Od té doby si uvědomil, že nebude dělat nic jiného než psát o filmech na internet. A tak založil a spustil FilmPub, první velký filmový magazín. O pár let později přešel na seriály a pro pár fanoušků spustil Lost.cz. Protože těch fandů bylo najednou dost, rozhodl se spustit i další weby a tak vznikla Edna.cz. Mezitím pracoval a psal třeba pro Premiere, DiViDi a další filmové časopisy. Když mu kamarádi před pár lety říkali, že stahují pirátské filmy, protože u nás není nabídka, tak si jeden víkend sedl, naprogramoval skript, který stáhl všechny dostupné nabídky u nás a tak vzniklo Filmtoro. Filmy a seriály už neopustí, protože filmy a seriály nikdy neopustily jeho.

 Tomáš Vyskočil
Tomáš Vyskočil hodnotil Den po dni
01.06.2023

Líbí se

 Tomáš Vyskočil
Tomáš Vyskočil hodnotil Jan Žižka
08.09.2022

Je to OK. Po první půlce je to dokonce hodně OK, bojové scény, výprava a herci šlapou. Ale pak to začne nějak divně kličkovat a je spoustu času se v tom rejpat. Každopádně fajn, že umíme točit jako Hollywood. Do příště se už naučíme i tak vyprávět

 60 %
 Tomáš Vyskočil
Tomáš Vyskočil hodnotil Pán prstenů: Prsteny moci
03.09.2022 15:00:46

Je mi jedno, jakej to má review-bombing ani kolik odborníků to pokope, ale zatím je to nejmagičtější seriál, co jsem za poslední rok v TV viděl. Nemá to herce ani tíhu Jacksonových filmů, ale atmosféra, vizuály, tempo a příběh je super a nedospím do každého nového dílu.

 80 %
 Tomáš Vyskočil
Tomáš Vyskočil hodnotil Samaritán
25.08.2022

Samaritán na Amazonu mohl být fajn obyčejným superhrdinou z ulice ala Vyvolený či Daredevil, ale potřeboval by nápaditější příběh a zajímavější režii. Nakonec to stojí dokoukat jen kvůli hudbě, překvapivému konci a Stallonemu, kterému tenhle bezďácký kukuč sedne. Škoda, škoda.

 40 %
 Tomáš Vyskočil
Tomáš Vyskočil hodnotil Vítejte ve Wrexhamu
24.08.2022

Fajn večerníček. Dokument, jak si Ryan Reynolds a Rob McElhenney koupili welšský fotbalový klub. Hezky pohled do zákulisí a komunity menšího města. Trochu Ted Lasso plus Deadpool hlášky.

 80 %
 Tomáš Vyskočil
Tomáš Vyskočil hodnotil Elvis
23.08.2022

Nejsem velký znalec jeho života, takže filmový Elvis mi ukázal dost zajímavých věci. Díky intenzivnímu stylu Luhrmanna se písničky i děj vpijí do očí, uší i pod kůži. Filmový JFK mě přesvědčil, že atentát spáchala CIA, Amadea zabil Salieri, takže odteď bacha na Toma Hankse!

 80 %
 Tomáš Vyskočil
Tomáš Vyskočil hodnotil Rod draka
21.08.2022

Zatím je to hezky rozehrané jako stará dobrá Hra o trůny. Draci, pletichy, krev, oheň, podrazy i úchylné soulože.

 80 %
 Tomáš Vyskočil
Tomáš Vyskočil hodnotil Nene
18.08.2022

Do třetice všeho dobrého i zlého mi nevyšlo, takže po Uteč a My můžu s klidem říct, že hype okolo Jordana Peela nechápu. Hodina a půl westernové nudy a pak udeří horor sci-fi ve dne a není to vůbec strašidelné. Radši si dejte stále úžasná Blízká setkání nebo nedoceněná Znamení.

 40 %
 Tomáš Vyskočil
Tomáš Vyskočil hodnotil She-Hulk: Neuvěřitelná právnička
17.08.2022

Pokud připustíme, že kdysi byl filmově marvelácký Hulk pronásledovaným zločincem, co se bál rozčílit, zatímco tady vtipkuje, pije koktejly a učí tancovat podobně střizenou sestřenku....tak se to dá snést.

 60 %
 Tomáš Vyskočil
Tomáš Vyskočil hodnotil Denní směna
12.08.2022

Denní směna je OK jednohubka, kde se kaskadéři z Johna Wicka hezky vyřádili a scénáristi si vymysleli hezký svět, kde lovení upíru v LA je stejná dřina, jako cokoliv jiného. Zbytek dost drhne a kdyby se toho ujal někdo jako Edgar Wright místo těch svých novostí, mohla to byt krása.

 40 %
 Tomáš Vyskočil
Tomáš Vyskočil hodnotil Sandman
05.08.2022

Netflixovský Sandman se povedl. Je to pomalejší, ale krásná atmosféra, dobře vybraní herci, s rozvahou dělané triky a vůbec to vypadá "filmově". Je to serial na vychutnání, ne rychle zhltnutí. Škoda, že to vrcholí šestou famózní epizodou a do desítky se to už dost táhne.

 80 %
 Tomáš Vyskočil
Tomáš Vyskočil hodnotil Bullet Train
04.08.2022

Knížku Bullet Train jsem nudou nedočetl, film se povedl. Osekali kecy, přidali hlášky, taky zkratky ala Guy Ritchie. Plus povedené akční bitky v režii člověka, co naučil Johna Wicka střílet. Fajn obsazeni v čele s Bradem Pittem (plus pěkný camea). Za půlku rozpočtu dvakrát lepší Gray Man.

 80 %
 Tomáš Vyskočil
Tomáš Vyskočil hodnotil Predátor: Kořist
26.07.2022

Nový Predátor se nakonec docela povedl. Jednoduchý děj, neokoukaný kulisy, sympatické obsazení a povedený závěrečný souboj. Jen ho mohli ukázat až mnohem později a celé to udělat podobně napínavé jako jednička.

 80 %
 Tomáš Vyskočil
Tomáš Vyskočil hodnotil The Gray Man
22.07.2022

Haters gonna hate, ale The Gray Man je fajn a rozhodně lepší než většina Netflix akčňáků. Svižné tempo, super honička s pražskou tramvají, mohutný knír Chris Evanse, sympatické mrkání Ryana Goslinga a pár úderných hlášek. Hezky to uteče a do dvojky prosím za padoucha RDJ.

 60 %
 Tomáš Vyskočil
Tomáš Vyskočil hodnotil Třináct životů
18.07.2022

Povedená rekonstrukce záchrany kluků z thajské jeskyně v režii Rona Howarda, který umí (Apollo 13). Klaustrofobie na max, patos na min, fajn herci (Viggo, Colin) a závěr ukousaný nehty až k zápěstí.

 80 %
 Tomáš Vyskočil
Tomáš Vyskočil hodnotil Černý telefon
14.07.2022

Není to špatný, ale do nějaké vzrušující události to má daleko. Černá dodávka unášející děti by přitom skýtala hodně možností, ale není to využitý a táhne se to jak týden před výplatou. Takový Rozpolcený s hodně podobnou zápletkou byl mnohem zajímavější.

 60 %
 Tomáš Vyskočil
Tomáš Vyskočil hodnotil Thor: Láska jako hrom
07.07.2022

Už při Ragnaroku jsem psal, že Marvel začíná být hrozně obehraný s tím svým rádoby vtipným tónem v ultra drahých kulisách a tady je to ještě vyhnaný na 120%. Takže vydělím třemi a přemýšlím upřímně, že tohle byl můj poslední Marvel v kině.

 40 %
 Tomáš Vyskočil
Tomáš Vyskočil hodnotil Na seznamu smrti
01.07.2022

Je to fajn, ale po třetím dílu jsem to odložil. Není to moc akční a zajímavý zvraty jsou hodně daleko od sebe.

 60 %
 Tomáš Vyskočil
Tomáš Vyskočil hodnotil Mimoni 2: Padouch přichází
30.06.2022

Je to stejná šílenost jako jednička. Oceňuji ty ulítlé nápady, ale fakt by to občas potřebovali něco jako děj.

 60 %
 Tomáš Vyskočil
Tomáš Vyskočil hodnotil Rakeťák
16.06.2022

Fajn jednohubka, která má děje tak na tři řady seriálů, chybí klasické pixarovské dojetí a to ždímání materiálů je tam hodně cítit. Uvedení jen na Disney+ by tomu upřímně slušelo víc, než si vysloužila Luca nebo Duše.

 60 %
 Tomáš Vyskočil
Tomáš Vyskočil hodnotil Jurský svět: Nadvláda
09.06.2022

Jurský svět: Nadvláda je hroznej bordel, podobně jako Mumie se vrací nebo Vzestup Skywalkera. Nacpali tam, co mohli, nekoukali moc na děj, hlavně ať to odsypá, každých pět minut šílená akční scéna (Malta!), pomrknutí na fanoušky původní trilogie nebo bafnutí. Příjemně to uteklo.

 60 %
 Tomáš Vyskočil
Tomáš Vyskočil hodnotil Ms. Marvel
08.06.2022

Asi nejvíc dětinská MCU věc a navíc kulturně zcela mimo moje chápání.

 40 %
 Tomáš Vyskočil
Tomáš Vyskočil hodnotil Top Gun: Maverick
26.05.2022

Před třiceti lety mi jeden film s odvážným pilotem, co se kaňonem probije k cíli a porazí zlo, otevřel nový svět. Plný vzrušení, úžasu, dojetí natočený srdcem i s řemeslem. Top Gun Maverick umí tohle kouzlo zopakovat. Krásnej film, jedinej, co letos musîte vidět. Dík Tome.

 100 %
 Tomáš Vyskočil
Tomáš Vyskočil hodnotil Obi-Wan Kenobi
26.05.2022

Hodně nostalgie a známých postav. A to je asi tak všechno. Seriál, co nemá prakticky žádný děj, hodně špatný akční scény a kdyby neexistoval, mohli jsme mít v paměti Ewana jako největší eso.

 60 %
 Tomáš Vyskočil
Tomáš Vyskočil hodnotil Rychlá rota
20.05.2022

Něco mezi poctou, rebootem a parodií na rebooty. Nadupané od začátku vtípky nejen na Disney věci, ale celou popkulturu. Sice ne tak ujeté jako Lego Batman nebo vtipné jako Free Guy, ale krásná hodinka a půl zábavy. Příjemné překvapení.

 60 %
 Tomáš Vyskočil
Tomáš Vyskočil hodnotil Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství
05.05.2022

Je to nakonec menší McMarvel než jsem čekal. Ne lepší, zpočátku se to hrozně táhne a praví to až vyloženě závěrečná hororová půlhodinka. Víc než ty laciný Marvel fanservisy mě bavil Raimi, který dostal dostal dost volnou ruku.

 60 %
 Tomáš Vyskočil
Tomáš Vyskočil hodnotil Nabídka
28.04.2022

Kultu Kmotra jsem úplně nikdy nepropadl, ale díky tomuhle ho zpětně ocením. Nádherně vystavěná dramatizace všeho, co se okolo vzniku, natáčení a uvedení (na 90%) událo. Kéž by každé "seriály o filmu" byly už teď jenom takové.

 100 %
 Tomáš Vyskočil
Tomáš Vyskočil hodnotil Za hranicí
14.04.2022

Je to neco mezi Yellowstone a … vite co, nebudu vam tohle zanrove prekvapeni kazit. Zkuste prvni dve epizody, ocente krasne plane Wyomingu, peknou atmosku, povedeny cliffhangery a jako vzdy kvalitne naprdnutyho Joshe Brolina.

 60 %
 Tomáš Vyskočil
Tomáš Vyskočil hodnotil Vyšehrad: Fylm
14.04.2022

Hodina a tri ctvrte dlouhy slepenec plny vykalu, nadavek, bliti, soulozi a dalsich silenosti. A taky kralovska zabava s perfektnimi pointami a skvelym tempem. Vypadat takhle vetsina produkce, neslo by to, ale jednou za cas je takovy film kurevsky potreba!

 80 %
 Tomáš Vyskočil
Tomáš Vyskočil hodnotil Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství
07.04.2022

“Nejlepší plán je nemít žádný plán". Tahle hláška z filmu ironicky vystihuje i samotný film, protože takhle prázdnej a natahovanej dvouapůlhodinovej film aby člověk pohledal. Smutný konec(?) kdysi dobré a slavné série, který by nezachránil ani Johnny Depp.

 40 %