FB pixel

Cesta svatojánských mušek

Pro milovníky romantických melodramat si Netflix připravil adaptaci románu spisovatelky Kristin Hannah nazvanou Cesta svatojánských mušek. To vypráví o nerozlučném přátelství dvou kamarádek Tully Hart a Kate Mularkey, jenž trvá přes 30 let. Potkaly se už jako děti a i když mají rozdílné povahy jako ohěň a voda, jsou prakticky nerozdělitelné. Tully v její dospělé verzi ztvárnila Katherine Heigl (Zbouchnutá) a Kate si zahrála Sarah Chalke (Scrubs: Doktůrci).
Na Netflixu k dispozici všech deset epizod od 3. února.

Malcolm a Marie

Režisér a scénárista Sam Levinson, který stojí především za cenami ověnčenou Euforií vysílanou na konkurenční HBO, si přizval svou hlavní hvězdu Zendayu a do páru k ní povolal John David Washington, aby spolu vytvořili ústřední pár filmaře Malcolma a jeho přítelkyně Marie. Ti se po premiéře Malcolmova filmu vrátí domů a očekávají reakce kritiků. Během těchto napjatých chvil začínají na povrch vyplouvat jejich skrytá tajemství a dosud nevyřčené křivdy, které otestují sílu jejich vztahu.
K vidění na Netflixu od 5. února.

Čističi vesmíru

Čističi vesmíru jsou Netflixem promováni jako první jihokorejský vesmírný blockbuster. Příběh Čističů se odehrává v roce 2092. V něm sledujeme partu sběračů odpadků putující na vesmírné lodi Victory. Děj se začne komplikovat ve chvíli, kdy objeví androidku Dorothy, která se ukáže být hrozbou pro celou planetu Zemi, je to totiž zbraň hromadného ničení. Posádka se nyní musí rozhodnout, co s ní udělat dále. Mix dobrodružné sci-fi a fantasy slibuje skvělé triky a odvázanou a nespoutanou akci i zabávu.
Na Netflixu k vidění od 5. února.

Vlastníci

Jen málo českých komedií poslední doby zarezonovalo mezi diváky i kritiky tak silně jako vtipní ale v důsledku nepříjemní Vlastníci. Zisk tří českých Lvů, dvou cen české filmové kritiky a návštěvnost 321 tisíc diváků v našich kinech jsou poměrně jasnými důkazy, že se u této adaptace divadelní hry Jiřího Havelky, který se i u filmové verze ujal režie, střetla kvalita s diváckou přístupností. Pro toho, kdo ještě nějakou náhodou film neviděl, je to povinnost, ostatní si určitě rádi zopakují.
Na Netflixu k vidění od 10. února.

Červená tečka

Švédský psychologický thriller je žánrové označení, které je určitě mezi mnohými filmovými fanoušky velkým lákadlem. V případě Červené tečky jde o příběh, jenž se točí kolem dvou novomanželů, kteří se vydají do hor, aby trochu rozproudili jejich uvadající vztah. Ten ovšem rozproudí do té míry, že jim nakonec půjde o holé přežití. Potkají se totiž s neznámým střelcem, který bude o usilovat o jejich život. Červenou tečku reprezentující laserový zaměřovač režíroval a spolunapsal Alain Darborg (Bezchybně), v hlavních rolích pak účinkují Nanna Blondell, Johannes Bah Kuhnke nebo Anastasios Soulis.
K vidění na Netflixu od 11. února.

Všem klukům: Navždy s láskou

Netflix se v roce 2018 trefil do černého a vytvořil hit s romantickou komedií Všem klukům, které jsem milovala se sympatickou Lanou Condor v hlavní roli Lary Jean. Zápletka filmu se točila kolem milostných dopisů Lary, které se dostaly k objektům jejích citů, což jí převrátilo život vzhůru nohama. A jelikož Netflix se snímkem zabodoval, bylo jen otázkou času, kdy přijde pokračování. Loňského 12. února jsme dostali druhý díl Všem klukům 2: P.S. Stále tě miluju a na den přesně po roce se s Larou rozloučíme v závěrečném třetím díle s podtitulem Navždy s láskou. V něm Lara opouští střední školu a pomalu se rozkoukává po dospělém životě, který na ni čeká.
K vidění online od 12. února.

Jako v bavlnce

Pro milovníky černých komedií si Netflix přichystal velmi slibný projekt s názvem Jako v bavlnce, který si na festivalu v Torontu odnesl nadšená hodnocení jak od diváků, tak i kritiků. Hlavním lákadlem je určitě chválený výkon Rosamund Pike v hlavní roli protřelé a vychytralé právní zástupkyně Marly Grayson. Ta si s morálkou hlavu neláme, a vydělává si okrádáním starších lidí z domovů důchodců tím, že se stává jejich opatrovnicí, čímž dostane přístup k jejich úsporám. Jedna její klientka Jennifer Peterson (Dianne Wiest) má ovšem vazby na mocného gangstera Romana Lunyova (Peter Dinklage) a kolotoč nečekaných situací se roztáčí.
Na Netflixu k vidění od 19. února.

Evropské kmeny

Jeden ze seriálů, pro který se Netflix rozhodl při natáčení využít českých lokací, je německé dystopické sci-fi ve stylu Šíleného Maxe Evropské kmeny. To láká především na temnou atmosféru a kupodivu i na dobře vypadající vizuál. Děj se pak odehrává v roce 2074 a točí se kolem tří sourozenců, kteří se vydají svou vlastní cestou ve světě do sebe zahleděných a neustále bojujících kmenových státečků.
K vidění na Netflixu od 19. února.

Pelé

Na své sportovní dokumenty, a fotbalové zvláště, bude chtít navázat Netflix se svým novým přírůstkem Pelé. Jak je z názvu jasné, dokument se bude zabývat jedním z nejlepších fotbalových hráčů historie, brazilskou legendou Edsonem Arantesem do Nascimentem, známým především jako Pelé. Byl znám pro svou kopací techniku, ovládání míče a předvídání hry, s Brazílií dokázal získat tři mistrovské tituly. Filmový materiál je posbíraný z unikátních archivních záběrů a exkluzivních rozhovorů.
K vidění online od 23. února.

Ginny a Georgia

Netflix si na únor připravil také premiéru emocionálního rodinného seriálového dramatu o nespoutané, ale nezodpovědné matce Georgii, jejím synovi Austinovi a její dospívající dceři Ginny, která v této rodině vychází jako ta „dospělá a zodpovědná“. Všichni se odstěhují do městečka v Nové Anglii, aby začali nový život, ale nic není tak jednoduché, jak se může zpočátku zdát, zvláště když minulosti nejde utéct. V hlavních rolích účinkují Brianne Howey a Antonia Gentry.
K vidění na Netflixu od 24. února.

10 důvodů, proč si Netflix zaplatit i v únoru  |  Tipy na film  |   |  39 líbí se

Petr Kollár

Formovaly ho akčňáky, sci-fi a horory z osmdesátek a devadesátek. Posléze na VHS během dvou dnů bingewatchnul Twin Peaks a s ním se zrodila i láska k dlouhým vyprávěním, které s příchodem Netflixu získaly tu pravou platformu. Dnes se věnuje hollywoodské klasice, hongkongskému akčnímu filmu, japonskému anime i evropskému artu. Před pár lety se začetl do komiksových světů (a v poslední době mangy obzvláště). Rád se prochází po horách, miluje lesy a nepohrdne kvalitním pivem.


Další články jako 10 důvodů, proč si Netflix zaplatit i v únoru

Tipy na film  |  dnes 9:00  |  9

10 skvělých novinek, které nás čekají do konce dubna na Netflixu

První polovina dubna přinesla na Netflixu řadu vydařených novinek. Není to však nic proti zbytku měsíce, ve kterém se populární streamovací služba chystá ke svým největším novinkám za hodně dlouhou dobu. číst více

Tipy na film  |  před 2 dny  |  75

11 velkých novinek (nejen) na Netflixu, které musíte vidět o víkendu

Víkend dělící duben na jeho druhou polovinu zdá se být jedním z nejzajímavějších za poslední týdny. A může za to nejen Netflix, ale hlavně i HBO, které tasí několik obřích novinek ve své nabídce. číst více

Tipy na film  |  před 3 dny  |  8

10 nejlepších filmů s námořní katastrofou v hlavní roli

15. duben je dnem, kdy se potopila zřejmě nejslavnější loď světa Titanic. Filmový svět nám ale dal mnohem více námořních katastrof a na mnohé z nich je ironicky řečeno radost pohledět. číst více

Tipy na film  |  před 4 dny  |  54

7 zajímavých novinek, které jsou ode dneška dostupné na Netflixu

Netflix v polovině měsíce přidává do nabídky hned několik zajímavých filmů a seriálů. Velkou zábavu zaručují především sci-fi novinka Láska a příšery, anebo poslední tarantinovka Tenkrát v Hollywoodu. číst více

Tipy na film  |  před 5 dny  |  738

Krev, mozky a zombie tygr. Netflix láká skvělou ukázkou na Armádu mrtvých

Zack Snyder se po laškování se superhrdiny z Ligy spravedlnosti vydává zpět ke kořenům kariéry a natočil pro Netflix nařvanou akční zombie šlehu, která má konečně plnohodnotný trailer! číst více

TOPlist TOPlist TOPlist