FB pixel

Lady a Dale (1. února, HBO GO)

Dokumenty HBO dlouhodobě umí a novinka Lady a Dale by neměla být výjimkou. Sleduje příběh Elizabeth Carmichaelové, která se dostane do popředí pozornosti poté, co v době benzinové krize v 70. letech minulého století uvede na trh tříkolové vozidlo s úsporným motorem.

Cesta svatojánských mušek (3. února, Netflix)

Pro milovníky romantických melodramat si Netflix připravil adaptaci románu spisovatelky Kristin Hannah, vyprávějící o nerozlučném přátelství dvou kamarádek Tully Hart a Kate Mularkey trvající přes 30 let. Potkaly se jako děti a i když mají rozdílné povahy jako oheň a voda, jsou prakticky nerozdělitelné. Tully v její dospělé verzi ztvárnila Katherine Heigl a Kate si zahrála Sarah Chalke. Na Netflixu bude jako obvykle k dispozici naráz všech deset epizod.

Bliss (5. února, Amazon Prime)

Zajímavou novinku chystá Amazon, který vrací po delší době do hry tvář Owena Wilsona. Ten žije hodně nešťastný, nenaplňující život. To se ale změní v momentě, kdy potká Salmu Hayek a zjistí, že jeho smutná realita nemusí být realitou jedinou. Jenže je nový krásný svět skutečností, nebo fikcí? A je lepší svět krásný, nebo svět temný, leč skutečný? Napínavá novinka Bliss nám bude podle všeho hezky motat hlavu. Těšíme se.

Lockdown (5. února, HBO GO)

Na první únorový víkend chystá velkou filmovou novinku i HBO. To si z USA od většího HBO Max převzalo krimi novinku režiséra Douga Limana Lockdown, ve kterém se Anne Hathaway a Chiwetel Ejiofor rozejdou, aby se během pandemického lockdownu zase spojili pro krádež náramného diamantu. HBO Max komediální krimi uvedlo již v lednu a dosavadní recenze jsou spíše rozpačité. Jenže když něco napíše Steven Knight, obvykle na tom musí být něco alespoň trochu zajímavého, takže se stále ještě těšíme.

Malcolm a Marie (5. února, Netflix)

A ještě jednou první únorový víkend. Se svou troškou do mlýna totiž dorazí talentovaný Sam Levinson, jenž během první vlny COVIDu natočil komorní drama Malcolm a Marie. Filmař Malcolm (John David Washington) a jeho přítelkyně Marie (Zendaya) se po premiéře filmu vrátí domů a očekávají reakce kritiků. Jenže v průběhu večera začnou vyplouvat na povrch tajemství jejich vztahu a jejich láska projde tvrdou zkouškou. Vzhledem k tomu, že Levinson stojí za famózní Euforií od HBO, vysoká očekávání jsou na místě.

Červená tečka (11. února, Netflix)

Mrazivých a hlavně napínavých thrillerů není nikdy dost a vypadá to, že Netflix v únoru uspokojí naše choutky. Švédská žánrovka Červená tečka totiž vypráví o zamilovaném páru, který se vydává do divočiny, kde začne být obratem naháněn tajuplným zabijákem. A pokud můžeme soudit z traileru, máme se opravdu na co těšit.

Jako v bavlnce (19. února, Netflix)

Pro milovníky černých komedií si Netflix přichystal žánrovku Jako v bavlnce, která si na festivalu v Torontu odnesla nadšená hodnocení jak od diváků, tak i kritiků. Hlavním lákadlem je určitě chválený výkon Rosamund Pike v hlavní roli protřelé a vychytralé právní zástupkyně Marly Grayson. Ta si s morálkou hlavu neláme, a vydělává si okrádáním starších lidí z domovů důchodců tím, že se stává jejich opatrovnicí, čímž dostane přístup k jejich úsporám. Jedna její klientka Jennifer Peterson (Dianne Wiest) má ovšem vazby na mocného gangstera Romana Lunyova (Peter Dinklage) a kolotoč nečekaných situací se roztáčí.

For All Mankind (19. února, Apple TV+)

V druhé půlce února se vrátí do hry i Apple TV+, která nabídne další z druhých řad svých startovních seriálů. For All Mankind bude pokračovat v příběhu o studené vesmírné válce mezi USA a Sověty. V hlavní roli opět Joel Kinnaman a trailerový příslib dramatické podívané, v jejímž středu bude hrozba sovětské zbraně.

Evropské kmeny (19. února, Netflix)

Netflix v průběhu února vytáhne z rukávu i jedno zajímavé seriálové sci-fi. V Evropských kmenech bojují o post-apokalyptické území různé skupiny lidí, kteří jako by vypadli z více zalesněného Šíleného Maxe. A uprostřed tohoto sváru se ocitnou tři sourozenci, kteří musí bojovat o přežití.

Billie Eilish: The World‘s a Little Blurry (26. února, Apple TV+)

Fenomén zpěvačky Billie Eilish zaujal i hlavouny od Apple a ti fanouškům naservírují již koncem února unikátní dokument, který vám Billie naservíruje pěkně intimně ze zákulisí. Sledovat totiž bude nejen její tour a nahrávání hitového prvního alba, ale samozřejmě i soukromý život. Dozvědět byste se tedy měli, jak se rodí hudební superstar a co ji trápí.

10 nejočekávanějších únorových novinek (nejen) na Netflixu  |  Tipy na film  |   |  29 líbí se

Petr Semecký

Stresem prorostlý workoholik, který jednou rukou analyzuje festivalový art, druhou chystá preview nejžhavějšího blockbusteru a nohama sepisuje seznamy filmů a seriálů, které musí ve volném čase konečně „bingvočnout“. Milovník dobrého jídla, půlmaratonec, technologický nadšenec a sběratel všeho možného.


Další články jako 10 nejočekávanějších únorových novinek (nejen) na Netflixu

Tipy na film  |  včera 0:00  |  7

11 velkých novinek (nejen) na Netflixu, které musíte vidět o víkendu

Víkend dělící duben na jeho druhou polovinu zdá se být jedním z nejzajímavějších za poslední týdny. A může za to nejen Netflix, ale hlavně i HBO, které tasí několik obřích novinek ve své nabídce. číst více

Tipy na film  |  před 2 dny  |  8

10 nejlepších filmů s námořní katastrofou v hlavní roli

15. duben je dnem, kdy se potopila zřejmě nejslavnější loď světa Titanic. Filmový svět nám ale dal mnohem více námořních katastrof a na mnohé z nich je ironicky řečeno radost pohledět. číst více

Tipy na film  |  před 3 dny  |  48

7 zajímavých novinek, které jsou ode dneška dostupné na Netflixu

Netflix v polovině měsíce přidává do nabídky hned několik zajímavých filmů a seriálů. Velkou zábavu zaručují především sci-fi novinka Láska a příšery, anebo poslední tarantinovka Tenkrát v Hollywoodu. číst více

Tipy na film  |  před 4 dny  |  738

Krev, mozky a zombie tygr. Netflix láká skvělou ukázkou na Armádu mrtvých

Zack Snyder se po laškování se superhrdiny z Ligy spravedlnosti vydává zpět ke kořenům kariéry a natočil pro Netflix nařvanou akční zombie šlehu, která má konečně plnohodnotný trailer! číst více

Tipy na film  |  před 4 dny  |  9

Nové sci-fi tvůrce Avengers, nebo Fargo? Novinky HBO, které musíte vidět

HBO myslí svůj boj o diváka naprosto vážně a předkládá tituly, ze kterých si určitě každý vybere to svoje. Vrhnete se raději na 4. řadu mysteriózního dramatu Fargo, viktoriánské sci-fi režiséra Avengers nebo temnou krimi s Kate Winslet? číst více

TOPlist TOPlist TOPlist