FB pixel
Zdroj:
Volný den Ferrise Buellera Zdroj: TMDB

Volný den Ferrise Buellera

Ne každý, komu se nechce studovat, se stane automaticky úspěšným díky své tvrdé práci. Existuje spousta flákačů a lidí, kteří si prostě chtějí jen užívat. Dnes už kultovní teenagerská komedie Volný den Ferrise Buellera ukazuje, že na tom není vlastně nic špatného, alespoň tedy pokud vám jen -náct a místo otravného šprtání dějepisu byste chtěli taky být s kámošema, nahánět holky a prostě mít pohodu. “Život utíká dost rychle. A když se na chvílí nezastavíte a nerozhlédnete, taky ho můžete zmeškat.”

Online na Google Play, iTunes od 23. 12. 2015

Dobrý Will Hunting Zdroj: TMDB

Dobrý Will Hunting

Jsou lidé, kteří jsou na vysoké škole a nic se nenaučí. A pak jsou lidé - jako právě Will Hunting - kteří na vysoké škole jen uklízí a přitom jsou neobjevení géniové. Že ale jen být chytrý nestačí a potřebujete si také věřit a mít okolo lidi, kteří vám chtějí pomoct, to ukazuje právě toto chytré drama, kterým si před dvaceti lety otevřela cestu do Hollywoodu dvojka Matt Damon a Ben Affleck.

Online na HBO (dabing), iVysílání (dabing) od 1. 10. 2018

Piráti ze Sillicon Valley Zdroj: TMDB

Piráti ze Sillicon Valley

Životopis Steva Jobse se po jeho smrti dočkal už několika adaptací, ale ani jOBS s Ashtonem Kutcherem nebo Steve Jobs s Michaelem Fassbenderem neobsáhl příliš jednu podstatnou věc a to byly počátky Apple a jeho soupeření s Microsoftem. Dvacet let starý televizní film Piráti ze Sillicon Valley ale tohle ukazuje a výborně - mladý Jobs a mladý Gates zakládají místo studia své firmy, které se později stanou legendou.

Není nikde online

Erin Brockovich Zdroj: TMDB

Erin Brockovich

Myslíte si, že přivést na mizinu může mocnou energetickou firmu obklopenou armádou drahých právníků jen podobně silný soupeř? Tak to neznáte příběh Erin Brockovich, svobodné a nevzdělané matky, která se rozhodla stát se asistentkou v právnické firmě a to jen proto, aby mohla právě jednu takovou mocnou energetickou firmu obvinit z porušení ekologických předpisů. První a zatím jediný Oscar pro Julia Roberts.

Online na HBO (titulky) (dabing), iTunes, Kuki (dabing), O2TV (dabing), Rakuten od 4. 6. 2020

Sexbomba od vedle Zdroj: TMDB

Sexbomba od vedle

Matthew se celou střední školu připravoval na to, aby se dostal na prestižní vysokou školu a to nejlépe za stipendium za vzorné chování. Ostatně jeho velkým vzorem je slavný americký prezident JFK. Ale když se do vedlejšího domu nastěhuje přitažlivá blondýna Danielle, všechny zásady najednou berou za své. A co ještě Matthew zpočátku neví - Danielle je pornohvězda. Takže - co si má vybrat?

Online na Amazon Prime Video, Google Play, iTunes, Netflix, Rakuten od 18. 8. 2021

Maléry pana Šikuly Zdroj: TMDB

Maléry pana Šikuly

Dostudovat školu a nastoupit do práce může znít jako výhra, ale ne když se jedná o práci, kterou od první minuty nenávidíte. Makat od 9 do 5, otravný šéf, neschopní kolegové, stereotypní náplň práce, to všechno potkalo i hlavního hrdinu téhle docela černá komedie. Jak to nakonec dopadlo a zda s tím lze něco udělat, to se dozvíte velmi záhy. A konečně také uvidíte, odkud jsou vybrané memy parodující právě korporátní kanceláře. Jen tak mimochodem - český oficiální název je šílený. Celý svět totiž zná tento film jako Office Space.

Online na Google Play, iTunes, Rakuten od 1. 10. 2016

Štěstí na dosah Zdroj: TMDB

Štěstí na dosah

Když Chris Gardner dospíval, zažíval jako černoch z chudé čtvrti většinou jen bídu, ponižování, násilí a drogy. Přesto se dokázal i bez studia vypracovat jako asistent v lékařské praxi a našetřit nějaké peníze. Ty investoval do akcií, ale fond zkrachoval. Odhodlaný Chris se rozhodl se sám naučit financím a přihlásit se do investiční firmy. A to v době, kdy neměl žádné peníze, domov a sám se staral o malého syna Christophera. Dnes je Chris boháč a jeho neuvěřitelný příběh sepsaný do knihy se dočkal povedené filmové adaptace s Wille Smithem.

Online na iTunes, Rakuten od 16. 12. 2018

Milionář z chatrče Zdroj: TMDB

Milionář z chatrče

Jak může chudý člověk bez vzdělání dojít k velkému bohatství? Inu, někdy je potřeba i pořádné štěstí. Takové, jako potkalo mladého indického mladíka, který pracuje jako asistent v call centru, ale přihlásí se do soutěže Chcete být milionářem a projde až do konce. S tím jak prochází těžkými otázkami sledujeme zpětně i jeho život v indických slumech a držíme palce, ať se znovu shledá s dívkou z bohaté rodiny.

Online na iTunes (dabing), Netflix, O2TV (dabing), Prima Videopůjčovna (dabing) od 9. 4. 2021

Social Network Zdroj: TMDB

Social Network

Mark Zuckeberg sice spustil svojí sociální síť Facebook během studií na Harvardu a v první fázi především jako sociální síť pro vysokoškoláky, ale celá věc se tak rozběhla, že si mohl dovolit studium nejdříve přerušit a pak úplně zahodit. Skvělý film Davida Finchera popisuje celý start Facebooku a končí ve chvíli, kdy se Mark Zuckerberg i přes soudní spory stává nejmladším miliardářem na světě.

Online na Google Play (titulky), iTunes, Kuki (dabing), Netflix (titulky), O2TV (dabing), Rakuten od 1. 1. 2016

Vlk z Wall Street Zdroj: TMDB

Vlk z Wall Street

Technicky vzato, oblíbený příběh agresivního investičního makléře Jordana Belforta, tu není úplně správně. Jordan vystudoval vysokou školu a hodlal poctivě nastoupit do makléřské firmy. Jenže přišel černý pátek na newyorské burze, nikdo makléře nechtěl a tak se Jordan rozhodl udělat sám pro sebe. Sice během toho vyšňupal horu kokainu a poznal tolik šlapek, že je museli i dovážet, a nakonec ani neskončil moc dobře, ovšem rozhodně jednu věc mu nelze upřít - velmi tvrdě šel za svým cílem a nespokojil jen s tím, co mu nalinkovala škola. Podobné příběhy najdete i ve filmech Wall Street či Riziko.

Online na Aerovod (titulky), Google Play (titulky) (dabing), Horizon GO, iTunes (dabing), Kuki (dabing), Netflix (titulky), O2TV (dabing), Prima Videopůjčovna (dabing), Starmax, Vodafone TV (titulky) (dabing), Voyo (titulky) (dabing) od 3. 7. 2020

10 filmů o úspěšných, co přestali studovat  |  Kampaň  | 

Tomáš Vyskočil

Svůj první filmový web spustil už v roce 1999. Od té doby si uvědomil, že nebude dělat nic jiného než psát o filmech na internet. A tak založil a spustil FilmPub, první velký filmový magazín. O pár let později přešel na seriály a pro pár fanoušků spustil Lost.cz. Protože těch fandů bylo najednou dost, rozhodl se spustit i další weby a tak vznikla Edna.cz. Mezitím pracoval a psal třeba pro Premiere, DiViDi a další filmové časopisy. Když mu kamarádi před pár lety říkali, že stahují pirátské filmy, protože u nás není nabídka, tak si jeden víkend sedl, naprogramoval skript, který stáhl všechny dostupné nabídky u nás a tak vzniklo Filmtoro. Filmy a seriály už neopustí, protože filmy a seriály nikdy neopustily jeho.


Další články jako 10 filmů o úspěšných, co přestali studovat

Kampaň  |  2018

10 filmů, které nesmíte sledovat v letadle

Chystáte se na dovolenou a máte před sebou let, ve kterém vás aerolinky obdarují obrazovkou s našlapanou filmotékou? To se máte. Jen se během letu proboha nedívejte na následující filmy, které by vám cestu mezi oblaky zkazily víc než vydatné turbulence. číst více

Kampaň  |  2018

10 filmů na čekání, než přijede další vlak

Kdokoliv někdy jel po české železnici ví, že cesta se mnohdy může pěkně protáhnout. Protože zpoždění a čekání na vlak může být někdy opravdu nekonečné, vybrali jsme pro vás ty nejdelší filmy, na které jsme si vzpomněli. číst více

Kampaň  |  2018

10 filmů, které musíte vidět, než umřete

Sedíte v ordinaci lékaře a čekáte špatné zprávy? Přešla vás chuť na život a hledáte důvod, proč dál pokračovat? Nezoufejte ještě. Máme pro deset inspirativních fimů, které vám pomohou ať už máte špatný den, měsíc či rok. číst více

Kampaň  |  2018

10 seriálů na koukání během cesty tramvají

Trávíte spoustu času popojížděním v tramvajích? Jezdíme do prací a škol, na schůzky, na rande či prostě jen vyřídit papírování. Co ale s proježděným časem? Víme hned o několika seriálech, které vás v MHD královsky zabaví. číst více

Kampaň  |  2018

10 filmů o nej místech, kam dojede tento vlak

Sedíte právě ve vlaku a sníte o tom, že vás doveze na nějaké hezké místo? Můžete se nechat inspirovat desítkou filmů z českého venkova, který nikdy nebyl tak přitažlivý jako ve filmech Slavnosti sněženek nebo Vesničko má, středisková. číst více

Cache: TOPlist TOPlist TOPlist