FB pixel
Al Pacino mohl být Han Solo

Al Pacino mohl být Han Solo

Nabídku zahrát si postavu dnes kultovního vesmírného kovboje dostal svého času i Al Pacino. Pokud by ji přijal, Han Solo by byl nepochybně zcela jiný, než jak jej známe v podání Harrisona Forda. Rozhodně by víc křičel. Mnohem víc. A pravděpodobně by se v daleké, předaleké galaxii místo obyčejného pašování rovnou pokusil rozjet obchod s drogami nebo založit mocný mafiánský klan. Ne, buďme rádi, že roli nakonec dostal větší kliďas, dvě Impéria najednou Star Wars rozhodně nepotřebuje.

Tom Cruise mohl být Iron Man

Tom Cruise mohl být Iron Man

A jéje, ještě že to tehdy Kevin Feige s Tomem Cruisem nedohodli a miliardáře s prořízlou pusou Tonyho Starka nakonec dostal Robert Downey Jr.. Důvod je nasnadě - Tom zřejmě shledal, že v téhle franšíze bude příliš mnoho CGI a příliš málo reálných kaskadérských scén. Osobně by nepochybně vyžadoval skutečný oblek Iron Mana, v kterém by mohl vylétnout do stratosféry, aby ten záběr byl co nejvíc uvěřitelný. Opět můžeme být rádi. Cruise by se možná pro realismus na plátně s radostí dolámal, ale Downeyho humorné frky by nikdy napodobit nedokázal.

Jim Carrey mohl být kapitán Jack Sparrow

Jim Carrey mohl být kapitán Jack Sparrow

Stačilo málo a oblíbeného piráta/akčního hrdinu/rockovou hvězdu si mohl střihnout Jim Carrey. Dokážete si to představit? Mimo své osobité výrazivo by nepochybně slušným způsobem vyraboval textilní oddělení Disneyho a ta hromada serepetiček, co má na sobě Johnny Depp, by v kontrastu působila jako decentní sada doplňků. Mimochodem, mezi zvažované herce pro tuto roli se nějakým záhadným způsobem kromě Carreyho dostal i Christopher Walken.

Sean Connery mohl být Gandalf

Sean Connery mohl být Gandalf

"You shall not PASHHH!" Takhle, pokud bych v hlavě neměl navždy vypáleného nezapomenutelného Iana McKellena, možná by se to přijmout dalo. Sean Connery by zřejmě moudrého čaroděje v LOTRovi a Hobitovi zvládl, ale museli bychom překousnout nějaké to "Mishter Bagginsh" a "Shauron". Naštěstí jsme nakonec nemuseli.

David Boreanaz mohl být Batman

David Boreanaz mohl být Batman

A teď mám namysli toho Batmana, kterého nakonec dostal Christian Bale! Uff, tady jsme se vyhnuli potenciálně solidní katastrofě. Těžko říct, jak by se popral s netopýřím mužem, ale soudě dle jeho rolí v Buffy, přemožitelce upírů nebo všemi oblíbených Sběratelech kostí by Ben Affleck byl již druhým prkenným Batmanem v řadě, kterého nám producenti naservírovali. Naštěstí si tehdy korporátní kravaťáci od Warnerů neprosadili svou a Nolan je ukecal, aby souhlasili s jeho volbou. Díky bohu!

Tim Roth mohl být profesor Snape

Tim Roth mohl být profesor Snape

Ok, asi není pochyb o tom, že Tim Roth nepříjemného záporáka umí. Zda by se mu ale podařilo tak dokonale vystihnout Snapeův povýšenecký tón a arogantní úšklebky, to jisté zkrátka není. Plus Roth teda nakonec tuhle nabídku zahodil, protože se mu víc zalíbila Burtonova Planeta opic. Jak se říká, "vychytal"! Ale buďme za to rádi, protože Alan Rickman je to nejlepší, co se franšíze Harryho Pottera mohlo přihodit. “Turn to page three hundred and ninety four!”

O.J. Simpson mohl být Terminátor

O.J. Simpson mohl být Terminátor

Jaké by to asi bylo, kdyby tu mašinu na zabíjení, která trvá na tom, že jí máte odevzdat své boty, šaty a motocykl, nehrál "rakouský dub" Arnold Schwarzenegger. To jsme se málem dozvěděli na vlastní kůži. James Cameron totiž do role seriózně zvažoval O.J. Simpsona. Nakonec si ale řekl (zcela správně), že O.J. by na tu roli byl prostě až moc "hodný" a existovalo riziko, že mu diváci neuvěří, že je doopravdy chladnokrevný zabiják. A je možné, že by tím pádem ten druhý díl zdaleka tak dobře nestárnul a nezrál.

Will Smith mohl být Neo

Will Smith mohl být Neo

Nabídku zahrát si znuděného programátora pana Andersona, z kterého se vyklube vyvolený zachránce lidstva, dostal na stůl i Will Smith. A buďme rádi, že se tehdy neproměnila v realitu. Sám Smith ostatně souhlasí s tím, že by to nebyla ideální volba: "Matrix bych tehdy absolutně zkazil. Tehdy jsem ještě jako herec nebyl dost chytrý na to, abych dokázal nechat film prostě běžet." Bez urážky, ale ani dnes by to stále nebyla ideální volba.

Liam Neeson mohl být James Bond

Liam Neeson mohl být James Bond

Který James Bond? Ten ve Zlatém oku, kde nakonec svou čtyřdílnou pouť ve službách Jejího Veličenstva zahájil Pierce Brosnan. Horkým kandidátem, kterého si producenti několikrát oťukávali, však tenkrát byl i Liam Neeson. To by ale asi veškerý šarm rázem letěl oknem, protože tenhle Bond by místo objednávání Martini a okouzlování žen nepochybně chtěl za každým rohem naplno využít svůj "particular skill set", aby odpravil dalšího záporáka. Buďme rádi, stejně nám něco podobného později přinesl Daniel Craig.

Julia Roberts mohla být Catherine Trammell

Julia Roberts mohla být Catherine Trammell

Je to tak, nožky přehazující a pomalu vše, co v její blízkosti dýchá svádějící femme fatale, které nechybí zručnost se sekáčkem na led, si mohla zahrát i Julia Roberts. Té ale - přiznejme si - bez plechu brownies nebo jiné opioidní pomoci žádnou femme fatale zkrátka uvěřit nelze. A ještě něco, pokud by s Roberts vůbec TA scéna vznikla, můžete si být nadevše jistí, že by se TA scéna do finální verze filmu ze střižny nikdy nedostala.

10 herců, kteří si málem střihli jednu z vašich oblíbených ikonických rolí  |  Zajímavosti  |   |  10599 přečtení  |  99 líbí se

Tomáš Durčák

Dumavý samotář se zájmem o vše, co ještě neví. Původně chtěl z dlouhé chvíle jenom trochu psát o GoT, načež se z něj přes noc stal někdo, kdo už si sem musel napsat svůj medailonek. Nepohrdne dobrým filmem, seriálem, knihou, hudbou ani divadlem (zkrátka kulturní člověk každým coulem). Jako šéfredaktor už vedl pár projektů, kterým se dařilo i nedařilo, a pár lidí, kterým psaní šlo i nešlo. Jeho 46 chromozomů mu mimo jiné do vínku dalo nevypnutelný a mimořádně citlivý Grammar Nazi radar, díky kterému je sice nejlepším korektorem českého jazyka široko daleko, ale internetové diskuze bez prožití slabšího infarktu číst nemůže.


Komentáře k článku 10 herců, kteří si málem střihli jednu z vašich oblíbených ikonických rolí

Vítek Brož

Vítek Brož před 2 měsíci

"Nakonec si ale řekl (zcela správně), že O.J. by na tu roli byl prostě až moc "hodný" a existovalo riziko, že mu diváci neuvěří, že je doopravdy chladnokrevný zabiják." Jistě, O.J. Simpson jako zabiják, kdo by si dokázal něco tak absurdního vůbec představit.

Pro přídávání komentářů se přihlas nebo registruj na Filmtoro.

Další články jako 10 herců, kteří si málem střihli jednu z vašich oblíbených ikonických rolí

Zajímavosti  |  před 2 měsíci  |  5

9 filmů s Batmanem, kterých jsme se bohužel nedočkali

Ačkoli patří Netopýří muž mezi nejčastěji používané hrdiny, ani on nemá vždycky na růžích a perlách své matky Marthy ustláno. Řada projektů napříč roky skončila i v případě Batmana u ledu (Mr. Freeze approves) a my jsme je teď pro vás vyhrabali, abyste si s námi pobrečeli nad tím, co mohlo být. číst více

Zajímavosti  |  2019  |  25

Černobyl: Jak vznikla rekonstrukce jaderné katastrofy pro hit HBO?

Jeden z letošních seriálových hitů byl rozhodně seriál Černobyl z produkce HBO, pojednávající o okolnostech kolem havárie stejnojmenné jaderné elektrárny a bezprostředních událostech, které následovaly. Jakým směrem se tvůrci vydali, aby nám s využitím moderních technologií dokázali vyrazit dech? číst více

Zajímavosti  |  2019  |  31

25+ odkazů a pomrknutí, které jste přehlédli v Jokerovi

Arthur Fleck v podání Joaquina Phoenixe už v kinech vydělal 700 miliónů dolarů a stal se nejúspěšnějším projektem studia Warner Bros. za tento rok. Pojďme se podívat na nejvýznamnější easter eggy a pomrknutí, jichž jsme se ve filmu dočkali. číst více

Zajímavosti  |  2019  |  10

Avengers 5: Jak překonat megahit Endgame? Máme deset nápadů

Marvelovská mánie pokračuje a Kevin Feige se svým týmem na D23 uveřejnil informace o premiérách nových seriálů i snímků ze čtvrté fáze. Mezi nimi ale kromě Eternals není žádná týmovka. Chystá se vůbec další díl Avengers? Pokud ano, sepsali jsme několik bodů, které by v nich neměly chybět. číst více

Zajímavosti  |  2016

Hra o trůny v číslech

Fenomén. Těžko hledat slovo, které by ságu Hry o trůny vystihlo lépe. Seriál během 7. řad dokázal zbourat nespočet rekordů a mnoho z nich opakovaně, když předehnal i své vlastní úspěchy z předešlých řad. A to nás čeká ještě finální 8. série, která má potenciál řadu nejprestižnějších televizních i seriálových latěk posunout zase o kousek výš. Pojďme... číst více

TOPlist TOPlist TOPlist