FB pixel

Eric Roberts - 35 úmrtí

Eric Roberts

Bratr Julie Roberts se mihl i v lepších projektech, většinou se ale pohybuje v béčkových vodách. Přestože herecky obstojí v širším spektru rolí, jeho vzhled jej často předurčuje k rolím padouchů v žánrových filmech. A ti zpravidla nekončí dobře. Eric Roberts neskončil dobře celkem 35krát.

Tom Sizemore - 36 úmrtí

Tom Sizemore

Rozporuplnou filmografii má na kontě i zpočátku divadelní herec Tom Sizemore. Jeho rozložitá postava jej předurčovala pro role tvrdých chlapíků. Objevuje se v áčkových projektech v režii Michaela Manna nebo Stevena Spielberga, ale také v seagalovce režírované Albertem Pyunem. Skvěle sedne do polohy drsňáka, ale zvládá i role dobrosrdečných nerdů nebo detektivů. Ani tyto role jej ale před smrtí na plátně neochrání. Ať už zahyne ve skvěle zrežírované válce, v rámci hrdinského sebeobětování na Marsu nebo zaslouženou smrtí padoucha, na plátně ztratil život v 36 případech.

Béla Lugosi - 36 úmrtí

Bela Lugosi

Číslem 36 se pyšní i tento legendární maďarský herec, jehož v Americe proslavila role nejslavnějšího upíra světa. Dracula ho dostal do diváckého povědomí, ale také do škatulky více či méně povedených hororů. Jeho kariéra končila ve filmech Eda Wooda, což byly podobně kultovní kousky, jako universalovské horory, i když asi ne tak, jak si tvůrci představovali. A protože horory nejsou bezpečným prostředím pro své postavy, umístil se i Lugosi v první desítce.

John Hurt - 39 úmrtí

John Hurt

Významný britský herec si zahrál víc sympaťáků, než záporných rolí, přesto zaujímá místo v tomto žebříčku. Mezi ty nejzásadnější patří například znetvořený John Merrick v Lynchově Sloním muži, Smith v 1984, astronaut Kane ve Vetřelci či Caligula v seriálu Já, Claudius. Spousta jeho rolí předurčovala smrt jeho postavy, ať už je to unavená sebevražda Sloního muže, smrtelný porod vetřelce (dvakrát), zasloužený skon padoucha nebo úmrtí mentorské postavy, které motivuje mladšího hrdinu k akci. Celkově má John Hurt na kontě 39 úmrtí.

Boris Karloff - 41 úmrtí

Boris Karloff

Pro spoustu lidí jediné a pravé Frankensteinovo monstrum mělo podobný osud, jako jeho blízký přítel Béla Lugosi. Karloff, vlastním jménem William Henry Pratt, se úspěchem v universalovském Frankensteinovi uzavřel do hororového žánru, kde mu jeho démonický zjev zřídka umožnil jinou roli než padoucha. Zaškatulkování nenesl nijak lehce, což skvěle reflektuje jeden z jeho posledních filmů, Bogdanovichovy výborné Terče. Během svého působení zemřel na plátně 41krát.

Dennis Hopper - 41 úmrtí

Dennis Hopper

Záporné role nikdy nebyly Dennisovi Hopperovi cizí, a tak není žádné velké překvapení, že v žebříčku filmových úmrtí okupuje páté místo. Do širšího povědomí se dostal díky Bezstarostné jízdě, která mimochodem také končila jeho smrtí. Jeho filmografie hraje všemi barvami, od umělecky ambiciózních kusů po ta nejšílenější béčka. Vedle šíleného novináře z Coppolovy Apokalypsy, otcovské figury z Pravdivé romance nebo padoucha z Nebezpečné rychlosti stojí polidštěný tyranosaurus ze Super Mario Bros. Jeho expresivní herecký styl byl jako stvořený pro vyhrocené role, a to s sebou nese jak riziko nekvalitních filmů, tak i úmrtnost svých postav. Dennis Hopper zemřel v 41 případech.

Vincent Price - 41 úmrtí

Vincent Price

Hvězda hororů Rogera Cormana přinesl do hororového žánru noblesu shakespearovského herectví. Jeho divadelní přednes a plné oddání velkoleposti svých postav nezřídka způsobily, že divák dělil svou pozornost jednak výtvarné stránce cormanovek, jednak Priceovu hereckému stylu. S gustem zvládl Richarda III., libovolnou postavu z pera E. A. Poea a spoustu dalších postav. Jeho charisma mu zajistilo role rozporuplných hrdinů i fascinujících padouchů. Ať už to byl lovec upírů z The Last Man on Earth , princ Prospero z Masky rudé smrti nebo démonický umělec z Domu voskových figurín, Priceův výkon bylo to hlavní, co nám film udrželo v paměti. A jeho postavy často scházely ze světa ve velkém stylu. Dosáhl čísla 41.

Lance Henriksen - 51 úmrtí

Lance Henriksen

Sice je ukotvený v těžce béčkové produkci, fanouškům sci-fi, fantasy a hororu je ale dost známý. Původní kandidát na roli Terminátora se nakonec musel spokojit s rolí detektiva Vukoviche. Roli androida nakonec dostal v jiné slavné sérii. Syntetik Bishop v Cameronových Vetřelcích se stal dost výraznou postavou, aby si jej diváci zapamatovali. Bohužel nejvíc zakotvil v čím dál béčkovějších hororech. Čeští diváci si jej mohli zapamatovat z mysteriózního seriálu Milénium. Může se pyšnit tím, že byl ve filmech zabit vetřelcem, predátorem, terminátorem, Pumpkinheadem a Pinheadem. Za svou kariéru zemřel celkem 51krát.

Christopher Lee - 60 úmrtí

Christopher Lee

Charismatický herec a válečný hrdina má za sebou poměrně široký rejstřík. Zahrál si Sherlocka Holmese, hraběte Rocheforta, Frankensteinovo monstrum, Mumii, padoucha Scaramangu, Sarumana, hraběte Dooku, hraběte Draculu…toho posledního si zahrál ve více případech, ať už šlo o sequely k jeho prvnímu draculovskému Horror of Dracula, nebo nové adaptace. Jeho postavy jsou často charismatičtí padouši, a při těchto rolích se smrti prostě nevyhnete. Christopher Lee se jí nevyhnul v 60 případech.

Danny Trejo - 65 úmrtí

Danny Trejo

Známý mexický herec má nemalé zkušenosti s kriminalitou, drogami a vězením, což mu původně přineslo roličku vězně ve Splašeném vlaku. Ta ho zase přivedla do filmového průmyslu, kde se jeho zjev protřelého kriminálníka uplatnil v mnoha případech. Přestože má poměrně obsáhlou kinematografii, role sympaťáků tvoří malé procento. Často se objevuje v rolích duševně nevyrovnaných zabijáků nebo mafiánských bossů, a jen zřídka v dobře přijímaných filmech. Můžeme si ho pamatovat jako upířího barmana v Od soumraku do úsvitu, mlčenlivého vrhače nožů z Desperada nebo Johnnyho 23 z Con Air. Jeho postavy mají v americkém filmu nejvyšší úmrtnost, a Danny Trejo se během kariéry herce proumíral k číslu 65. Ještěže to vyrovnával solidním bodycountem v Machete.

A co Sean Bean?

Sean Bean

O Seanu Beanovi se často říká, že neexistuje film, ve kterém by neumřel a je to takový jeho trademark. Jasně, sice přišel jako Eddard Stark o hlavu ve Hře o trůny, skončil špatně i jako padouch v bondovce Zlaté oko či jako Boromir v Pánu prstenů. Podle dostupných statistik, které si můžete detailněji prohlédnout pod odkazem, je však jeho pravděpodobnost úmrtí oproti konkurenci poměrně nízká a padá pod 50 procent. Dobře pro tebe, Seane!

10 herců, kteří ve filmech umírají nejčastěji. Umístil se Sean Bean?  |  Tipy na film  |   |  4890 přečtení  |  100 líbí se

Filip Šula


Komentáře k článku 10 herců, kteří ve filmech umírají nejčastěji. Umístil se Sean Bean?

Pro přídávání komentářů se přihlas nebo registruj na Filmtoro.

Další články jako 10 herců, kteří ve filmech umírají nejčastěji. Umístil se Sean Bean?

Tipy na film  |  dnes 0:00

55 nejlepších sci-fi seriálů od roku 2010 do současnosti

V minulém desetiletí se televizní tvorba v oblasti sci-fi rozmohla a my se tak dočkali desítek nových projektů. Vybrali jsme tedy 55 nejrůznějších sci-fi seriálů, které patří mezi ty nejlepší. Je jen na vás, zda si vyberete postapokalyptickou řež, putování vesmírné lodi nebo galaktický babysitting. číst více

Tipy na film  |  včera 12:00

21 nejočekávanějších červnových novinek na Netflixu

Květnové novinky už máte v merku a začínáte vyhlížet, co se na Netflixu chystá v budoucích týdnech? Pak jste na správné adrese. Vybrali jsme pro vás 21 filmů a seriálů, které se během června objeví na Netflixu a rozhodně by vám neměly utéct. číst více

Tipy na film  |  před 3 dny  |  46

10 novinek (nejen) na Netflixu, které byste měli dohnat o víkendu

Nebudeme si lhát. Uplynulý týden byl ze strany Netflixu na megalomanské pecky skoupý. To ale neznamená, že se nenajdou zajímavé kousky, které se hodí jak na Netflixu, tak na jiných streamovacích službách dohnat. Ostatně právě tyhle slabší týdny jsou na trochu té alternativy a plnění restů perfektní. číst více

Tipy na film  |  před 4 dny  |  171

9 filmů s hereckým obsazením, bez kterého si je nelze představit

Bez určitých herců bychom si určité postavy neuměli představit. Ať už díky typovému castingu, nebo perfektní herecké metodě, která dá postavě vlastní osobnost. V následujícím článku najdete několik herců, kteří byli perfektní volbou pro svou filmovou roli. číst více

Tipy na film  |  před 5 dny  |  113

55 nejlepších filmů delších než tři hodiny

I když už je venku hezky, pořád si lze v této pochmurné době najít i trochu více času na delší filmový zážitek. Pokud vás už unavuje binge watch seriálových sezón a raději byste si doplnili vzdělání o pekelně dlouhé filmové klasiky, tak jsme vám vybrali 55 nejlepších snímků delších než 180 minut. číst více

TOPlist TOPlist TOPlist