FB pixel
Zdroj:
Manželská historie Zdroj: TMDB

Manželská historie

Manželství není snadné, ani když žijete v páru, který nemá žádné vyšší ambice. Co pak u dvou kreativních lidí v podání Adama Drivera a Scarlett Johansson, kteří mají pocit, že je jejich vzájemných vztah - s dítětem jako bonusem - doslova svazuje. Takový je příběh Manželské historie, nového filmu režiséra Noaha Baumbacha, který nahlíží na rozvodové stání hollywoodské herečky a newyorského režiséra, kteří k sobě sice stále cítí mnoho pěkného, v nitru však ví, že jejich vztah v manželství nefunguje tak, jak by si přáli. A u soudu si to hodlají vyříkat, což vede k celé řadě krutých slovních výměn a právnické bitvě, která v lidech probouzí nejzákeřnější podrazácké chování. Kromě reflexe komplikovanosti lidského soužití tak můžete jeden z nejlepších filmů na Netflixu číst i jako kritiku amerického soudního přístupu k rozvodům. Každopádně si připravte kapesníky... ideálně alespoň dvě balení.

Online na Netflix (titulky) od 25. 11. 2019

El Camino: Film podle seriálu Perníkový táta Zdroj: TMDB

El Camino: Film podle seriálu Perníkový táta

Když jsme Jesseho Pinkmana (skvělý Aaron Paul) viděli naposledy v závěru seriálu Perníkový táta, zdálo se, že nemá na růžích ustláno. V celovečerním dovětku El Camino se však Jessemu podařilo prchnout a nyní se pokouší pomocí svých známých nastartovat nový život. To však nejde bez toho, aniž by za sebou definitivně spálil všechny mosty. El Camino je především nostalgickou rozlučkou. Sympatickým dovětkem za seriálovým fenoménem, v němž mají fanoušci konečně možnost se s milovaným seriálem definitivně rozloučit s pocitem, že bylo vše dořešeno. A dostanou k tomu i řadu parádních dialogových výměn a jednu skvostnou přestřelku novodobých kovbojů. A jak říkal už James Bond, v otázce případného návratu nikdy neříkej nikdy. Kdo by věřil, že Jesse opravdu začne znovu, že?

Online na Netflix (titulky) od 11. 10. 2019

FYRE: Největší večírek, co nikdy nebyl Zdroj: TMDB

FYRE: Největší večírek, co nikdy nebyl

Obchodník a podvodníček Billy McFarland měl spolu s rapperem Ja Rulem sen, že na Bahamách uspořádají největší a nejlepší hudební festival všech dob. Jmenoval se Fyre a nakonec se z něj stal kolosální propadák, u něhož stále není úplně jasné, jestli se mělo od začátku jednat o podvod, anebo zda McFarland jen nezvládl svou práci pořadatele v opravdu velkolepém měřítku. Výsledkem je navzdory řadě podvedených účastníků skvostný netflixovský dokument, jenž si dělá legraci jak z eventu jako takového, tak z influencerů a jejich followerů, kteří jsou snadno zmanipulovatelní pár sliby, za nimiž často stojí milionové odměny. Fyre je dokumentárním pohledem na titanicovskou katastrofu v podobě hudebního festivalu, přičemž u historek typu „musel jsem jet na celnici provádět orální sex, abychom dostali lahve Evianu“ jedno oko nezůstane suché smíchy. Ostatně dokument samotný se letos stal fenoménem a meme z něj jsou dodnes hitem internetu.

Online na Netflix (titulky) od 19. 1. 2019

Deadwood Zdroj: TMDB

Deadwood

Navazovat po 13 letech na seriál, který to nedotáhl dál než na tři řady a má poměrně úzkou skupinu fanoušků? Režisér a tvůrce Daniel Minahan si řekl proč ne a po vzoru Josse Whedona a jeho kultovní Serenity se vrátil na místo činu. V tomto případě to znamená Jižní Dakotu, kde se staří známí v podobě především Timothy Olyphanta a Iana McShanea vrací naprosto ladně do starých ostruh a dokáží budovat pocit, že ačkoli stáří nezastavíš, nic tak zásadního se v Deadwoodu nezměnilo. A co jiného jsme vlastně chtěli? Ano, první půlka závěrečného filmu by se možná nemusela tolik věnovat všem postavám, které jsme dříve poznali, a mohla by se více zabývat hlavními vztahy série. Jenže když na ně v druhé půlce konečně dojde řeč a Minahan dotáhne svou kdysi dávno rozehranou partii, beztak se člověk neubrání spokojenosti. Že je to pro neznalce polovičatý zážitek? Jistě, stejně jako pokud jste koukali na Serenity a neviděli Firefly. I jako samostatný biják však Deadwood funguje vcelku slušně a když už jsme do výběru hodili El Camino, bylo by na ustřelení kedlubny, pokud by si své místo nevysloužilo i tohle zavšivené městečko plné neřádů.

Online na HBO (titulky) (dabing) od 1. 6. 2019

Brexit Zdroj: TMDB

Brexit

Psal se rok 2015, když byla Britům skrze osobu tehdejšího premiéra Davida Camerona přislíbena možnost referenda o vystoupení z Evropské Unie. Tento novodobý průšvih britské historie si přátelé z Britských ostrovů nedokázali dodnes vyřešit a vy se díky filmu Brexit můžete podívat na to, jak se podařilo podporovatelům vystoupení z EU ovlivňovat veřejné mínění skrze moderní technologie a vliv na sociálních sítích. V hlavní roli naprosto vládne fantastický Benedict Cumberbatch. Za pozornost však stojí i velmi ostře napsaný scénář, jenž pluje na vlně velmi hořké komedie, která sedne nejedné české smějící se bestii. Za vším tím smíchem je však schován smutný příběh o manipulaci a bezskrupulóznosti při snaze naplnit své vlastní ambice.

Online na HBO (titulky) (dabing) od 1. 2. 2019

Jmenuju se Dolemite Zdroj: TMDB

Jmenuju se Dolemite

Svižná adaptace osudů černošského komika a hvězdy blaxploitation filmů Rudy Ray Moora je v Česku trochu přehlíženým klenotem, jenž se stal fenoménem především za Atlantikem, ale všimli si ho i kritici při nominacích na Zlaté glóby. A měli k tomu dost pádných důvodů, protože režisér Craig Brewer natočil uhlazený, ale stále živelný životopis, jenž se především po trochu nanicovatém a tradičním prvním dějství rozjede směrem ke komediálnímu řešetu, které nenechá bránici na pokoji. Pokud máte rádi Shafta, nebo spíše záměrně dolemitovského/parodického Černýho Dynamita, dostanou vás osudy vzestupu Moorovy slávy do kolen. A nemůže za to jen parádně napsaný blaxploitation humor (jeď, negře, jeď!), dvojsmyslné hrátky s Moorovým nedostatečným vzděláním ve filmovém průmyslu, a už vůbec ne pouze navracející se Eddie Murphy. Ale dokonale sladěné obsazení, kterému věříte každou repliku, neskutečné scény ze zákulisí Moorových kultovních bijáků a v neposlední řadě nezapomenutelně bizarní Wesley Snipes, který si svou roli užívá snad ještě víc než samotný Murphy. „Můžeš to natočit z takovýho úhlu, aby to působilo, že ho opravdu praštil?“ „Takový úhel neexistuje.“

Online na Netflix (titulky) (dabing) od 25. 10. 2019

Led v ohni Zdroj: TMDB

Led v ohni

Když se podíváte na venkovní teploměr a uvidíte v půlce prosince teplotní hladinku oscilovat okolo podzimních 9 stupňů Celsia, pravděpodobně vám dojde, že s počasím není něco v pořádku. Obzvlášť když si zároveň vzpomenete, jak jste touhle dobou před 15 let spokojeně sáňkovali nedaleko pražského centra. Co se děje s naší planetou? Na to vám v dokumentu odpoví Leonardo DiCaprio, jenž je hlasovým průvodcem zaníceného pohledu pod pokličku vypouštění uhlíku do atmosféry a možných řešení, jimiž máme šanci modrou planetu zachránit. Dozvíte se vše o tom, jak špatné látky vznikají, jaké části světa ovlivňují nejvíce a jak to všechno souvisí s hurikány, suchou půdou a rozpouštěním arktických ledovců. A ne, není to jen čirá deprese. Dokument totiž ukazuje, že možnosti tu stále jsou. Stačí jen spolupracovat a začít jednat. A ne, nemusíte nutně milovat Gretu Thurnbergovou, aby se vám dokument líbil.

Online na HBO (titulky) od 1. 8. 2019

Prací automat Zdroj: TMDB

Prací automat

Steven Soderbergh pokračuje ve své netflixovské krasojízdě a člověk už se jen musí smát při vzpomínce na to, jak režisér Dannyho parťáků roky vyhrožoval, že s režírováním definitivně končí. Soderbergh v posledních letech výrazně více experimentuje (Nepříčetná, Vysoko letící pták), především co se týče použitých technologií. V Pracím automatu (vážně příšerný název, borci z Netflixu) se však vrací k oblíbenému tématu finančních podvodů, byť v tomto případě s přesahem do reálného světa. V komedii, do níž nabral skvostné obsazení v podobě Meryl Streep, Gary Oldman či Antonio Banderas, vypráví o kauze offshorových účtů Panama Papers a činí tak po vzoru oscarové Sázky na nejistotu. S tou sdílí komplikované vysvětlování finančních machinací, falešných společností a nerozklíčovatelné vlastnické struktury, v tomto případě však nepadají finanční trhy, ale o peníze přichází „jen“ tisíce lidí, kteří naletěli různým pojišťovacím nabídkám. Soderbergh sice není tak zábavný jako Sázka na nejistotu, jeho smysl pro sarkasmus však do filmu dávkuje solidní dávku humoru navzdory vážnému tématu. Budete se smát, bude vám lidí líto a hlavně navzdory slušnému počtu linií pochopíte, o čem spojení Panama Papers vlastně bylo.

Online na Netflix (titulky) (dabing) od 18. 10. 2019

Král Zdroj: TMDB

Král

Adaptace osudů britského panovníka Jindřicha V. nás zavádí do časů válečných tažení a neustálých vladařských sporů, které zapříčinil Jindřichův otec. Samotný nástupce trůnu nechce mít s otcovými potyčkami nic společného, avšak jakmile starší krev vyschne, musí se mladší generace chopit koruny a vyřešit nejen válku, ale i osud Anglie jako takové. Což nebude snadné, na dveře totiž bijí Francouzi v čele s fantastickým Robertem Pattinsonem. Jindřich v podání Timothée Chalameta se však nemá za co stydět a režisér David Michôd přichází s hutnou historickou dialogovkou, která uspokojí milovníky jak drsných bitek, tak (a ty především) fanoušky vladařských rozprav a zákulisních intrik.

Online na Netflix (titulky) (dabing) od 1. 11. 2019

Irčan Zdroj: TMDB

Irčan

Martin Scorsese je pán! Na jeho Irčana se čekalo celé roky a mnoho diváků podlehlo hypu, že se bude jednat o nejlepší gangsterku všech dob a možná i dokonce nejlepší film všech dob. Ani jedním Irčan samozřejmě není. Příběh Franka Sheerana (Robert De Niro), mafiánské rodiny Bufalinů (předně skvělý Joe Pesci) a odborového předáka Jimmyho Hoffy (Al Pacino) je však monumentální gangsterskou freskou, která v sobě snoubí Scorseseho zkušenost s žánrem a motivy, které pro jeho dosavadní žánrovou tvorbu nebyly úplně typické a vymykají se obvyklému gangsterskému konstruktu. Irčan není žádným příběhem o vzestupu a pádu. Je to projížďka životem čirého pragmatika Sheerana, který vždy věděl, komu má být loajální a díky tomu se udržel na vrcholu až do sklonku svého života. Že přišel jako člověk o všechno, co máme jako běžní lidé rádi? Ano, ale Sheeran měl od začátku nastavené úplně jiné hodnoty a jeho vztah s Russellem Bufalinem a Jimmym Hoffou je perfektně šlapajícím motorem, který vás nenechá vydechnout. Kolem poloviny už sice těch odborovo-mafiánských intrik začne být trochu příliš a při neznalosti americké politiky v období Kennedyů možná nebudete úplně stíhat, úvodní hodina a půl a hlavně závěrečný půlhodinový dovětek jsou ale totální filmový sen, jenž nijak nekazí ani digitální omlazování. To se totiž náramně povedlo!

Online na Netflix (titulky) (dabing) od 27. 11. 2019

10 nejlepších online filmů roku 2019  |  Tipy na film  |   |  6 líbí se

Petr Semecký

Stresem prorostlý workoholik, který jednou rukou analyzuje festivalový art, druhou chystá preview nejžhavějšího blockbusteru a nohama sepisuje seznamy filmů a seriálů, které musí ve volném čase konečně „bingvočnout“. Milovník dobrého jídla, půlmaratonec, technologický nadšenec a sběratel všeho možného.


Další články jako 10 nejlepších online filmů roku 2019

Tipy na film  |  včera 16:00  |  150

10 největších prosincových novinek, které musíte vidět na Netflixu

Netflix se i v prosinci bude snažit uspokojit všechny své předplatitele pestrou nabídkou. Na své si přijdou zejména milovníci oscarových dramat a hollywoodských hereckých hvězd, dva seriálové hity pak končí finálními řadami, největší očekávání ale samozřejmě vzbuzuje nová řada Zaklínače. číst více

Tipy na film  |  před 2 dny  |  106

15 nejlepších filmů, které jsou od prosince nově dostupné na Netflixu

S nástupem prosince Netflix do své nabídky přidal i nové filmy, které nespadají do jeho Netflix Originals. Můžete se těšit na akci i hororovou klasiku. číst více

Tipy na film  |  před 4 dny  |  110

10 nejlepších novinek (nejen) na Netflixu, které musíte vidět o víkendu

První prosincový víkend se nese ve znamení bohaté akce. Ať už jde o obří monstra, bojovníky z Outworldu nebo Johna Wicka. Podíváme se ale i do vesmíru a dorazí i vikingové a kovbojové. číst více

Tipy na film  |  před 5 dny  |  78

10 nejočekávanějších prosincových novinek (nejen) na Netflixu

Konec roku se nezadržitelně blíží a Netflix i dalších streamovací služby ví, že budeme sedět u televizí. A tahají z rukávu ty největší hity! číst více

Tipy na film  |  před 7 dny  |  336

10 akčních komedií, které musíte vidět po netflixovském hitu Red Notice

Natočit dobrou akční komedii je kumšt, obzvlášť pokud pracujete s dvěma postavami, které se neustále hašteří. Úspěch totiž tkví právě ve vyvážení obou postav, které musí být natolik protikladné, aby se ve výsledku dokonale doplňovaly. Tematicky, humorem i akcí. číst více

Cache: TOPlist TOPlist TOPlist