FB pixel

The Irishman

Nezačít seznam očekávaných netflixovských projektů letošního roku hned tím největším od samotné filmové legendy by bylo asi jako mazat marmeládu na suchou kůrku. Nesmysl. The Irishman je bez diskuze jedním z nejvyhlíženějších filmových projektů poslední pětiletky, neboť se jedná o vysněný projekt Martina Scorseseho, jenž jeho výrobu oznámil již v roce 2014. Tehdy se mu konečně podařilo ukecat ke spolupráci Joea Pesciho, který si zopakuje spolupráci s „mafiánem“ Robertem De Nirem a ve stínu nezůstane ani jiný legendární gangster Al Pacino. Příběh, na jehož adaptaci Netflix pustil 200 milionů dolarů, se motá okolo zabijáka Franka Sheerana, který měl co do činění s vraždou odborového předáka Jimmyho Hoffy, jenž sám nebyl žádné neviňátko. Těšte se na moderní gangsterku od klasika, který moc dobře ví, co nám chce naservírovat a tentokrát má po ruce ozkoušený tým snů. Ježišmarja, už oznamte datum premiéry!

6 Underground

Ačkoli se spekulovalo, že by akční novinka Michaela Baye mohla být převlečenou adaptací legendárního televizního animáku Hromkočky, nakonec se zdá, že mistr explozí doručí opět jeden ze svých ze řetězu utržených akčních fláků. Zápletka je nesmírně lákavá. Šestice mliardářů se rozhodne, že už ji běžné vydělávání peněz nebaví, a tak místo nekonečně dovolené v Karibiku nafinguje vlastní smrt a rozhodne se hrát si na elitní komando „Batmanů“, kteří se postaví lokálním kriminálníkům. Těšit se můžete na Ryana Reynoldse, Davea Franca, Bena Hardhoy či Mélanie Laurent. Opravdovým lákadlem jsou však dva borci stojící za scénářem. Sepsali ho totiž Rhett Reese a Paul Wernick, z jejichž mozků vzešel jak kultovní Zombieland, tak obě adaptace Deadpoola. Smysl pro humor v kombinaci s drsnou akcí jim tudíž rozhodně není cizí.

IO

Budoucnost matičky Země kdovíjak veselá není. Podle tvůrců nové sci-fi IO se stane vzduch modré planety toxickým a spasí nás pouze vzdálená kolonie na měsíci Jupitera. Ne všichni se však ze Země dostali. Mladá vědkyně Sam je přesvědčená, že Země není ještě zcela na odpis, avšak jakmile se objeví další z přeživších, který hodlá planetu opustit posledním záchranným transportem, musí se snílkovská dívka rozhodnout, zda nový život na dalekém měsíci není lepším řešením. Stylově vypadající sci-fi má za sebou vesměs neznámý tým tvůrců. Talentovaná Margaret Qualley (Správní chlapi, Pozůstalí) a sympaťák Anthony Mackie (Falcon z Avengers) jsou ale dva silné důvody, proč si 18. ledna Netflix naladit.

Polar

Po nečekaném úspěchu Johna Wicka by chtěl vlastního drsného borce, co si rozumí s kvéry všech velikostí, každý dobrý hollywoodský producent. Pozadu nezůstává ani Netflix, jenž vsadil na komiksovou předlohu, jejíhož protagonistu si zahraje jeden z největších frajerů stříbrného plátna posledních let. Mads Mikkelsen by hýřil charismatem, i kdyby si hrál dvě hodiny se štěnátky. Jakmile se ho jeho tudíž bývalý zaměstnavatel rozhodne zbavit pomocí mladší generace zabijáků, je jasné, že vražedný byznys zásadně prořídne. Kromě ultimátně drsného Mikkelsena se slušivou oční páskou á la Snake Plissken se ve vedlejších rolích objeví Vanessa Hudgens jako nevinná sousedka a Katheryn Winnick, jež dostane další šanci prosadit své vikingské charisma i mimo seriálové vody. Premiéra již 25. ledna je ideálním dárečkem do nového roku.

Velvet Buzzsaw

Režisér a scenárista Dan Gilroy nás před 4 roky odrovnal strhujícím pohledem do světa bulvárních reportáží v thrilleru Slídil a nový horor Velvet Buzzsaw zdá se na někdejší temné podtóny úspěšně naváže. Bohatě postačí, aby se našly uhrančivé malby, které jsou posedlé nadpřirozenými silami, jimž se vůbec nelíbí, pokud někdo zneužívá umění ke svému obohacení. Gilroy si ze Slídila přivedl stěžejní část vítězného hereckého týmu, když hlavní roli svěřil Jakeu Gyllenhaalovi, jemuž budou dělat doprovod Rene Russo, John Malkovich či Toni Collette. Nedávno zveřejněná upoutávka brnká na všechny správné struny, abychom při uvedení 1. února čekali nápaditý a řádně atmosférický napínák.

High Flying Bird

Již 8. února přijde se svou troškou do filmového mlýna i režisér Steven Soderbergh, jenž se po na iPhone natočeném hororu Nepříčetná vrhl na basketbalové drama. High Flying Bird vypráví o hráčském agentovi NBA, který využije pozastavení sezóny k tomu, aby svému naivnímu hráčskému svěřenci učinil obchodní nabídku, která se možná neodmítá, ale rozhodně je kontroverzní. První verzi filmu, v němž hlavní roli ztvárnil André Holland ze seriálu Castle Rock (Soderbergh ho dobře zná už z Knick), zvládl Soderbergh loni v březnu dokončit již necelé tři hodiny po poslední klapce. Vzhledem k jeho zálibě v digitální filmařině a nesmírně rychlém tvůrčím „flow“ si však můžeme být jistí, že režisérova rychlost v tomto případě neznamená pokles kvality.

The Boy Who Harnessed the Wind

Chiwetela Ejiofora sice můžete znát především díky hlavní roli v oscarovém dramatu 12 let v řetězech (ti starší ho znají i jako nekompromisního zabijáka z Whedonovy sci-fi pecky Serenity), mohlo by však pro vás být překvapením, že anglický rodák má ambice i jako scenárista a režisér. A nezůstalo prý jen u nich, neboť Ejioforův debut zpoza kamery The Boy Who Harnessed the Wind skončil ve výběru prestižního festivalu Sundance a ještě před uvedením práva na celosvětovou distribuci pořídil právě Netflix. Od něj si Ejiofor dle svých slov slibuje širokou diváckou základnu, jíž má zasáhnout skutečný příběh o třináctiletém chlapci Williamovi Kamkwambovi, jenž díky vlastnímu fištrónu sestrojil uprostřed Afriky větrnou turbínu a zachránil celou vesnici i své blízké před hladomorem. Těšit se prý máme především na skvělé výkony Ejiofora a nováčka Maxwella Simby!

Triple Frontier

Dalším důkazem, že Netflix již dávno není jen odbytištěm laciných akčních sci-fi fláků, je novinka nepříliš doceněného režiséra J.C. Chandora, který po výtečných thrillerech Margin Call, Vše je ztraceno a Válka bez pravidel natočil luxusně vyhlížející heist thriller Triple Frontier. Ten 15. března představí skupinu bývalých členů speciálních jednotek, kteří se rozhodnout ukrást 75 milionů dolarů ze spárů jihoamerického drogového kartelu. A jak asi tušíte, procházka růžovou zahradou to rozhodně nebude. Jenže když máte v týmu Charlieho Hunnama, Garretta Hedlunda, Bena Afflecka či Oscara Isaaca, těžko nevěřit, že se chlapcům nebezpečná mise nepovede. Budeme držet palce.

The Highwaymen

Pozadu nechce zůstat ani tvůrce poněkud méně odvážných dramat Zachraňte pana Bankse a Zakladatel, režisér John Lee Hancock. Dvaašedesátiletý veterán si vyhlédl atraktivní téma policejní naháněčky mezi dvojicí Texaských rangerů a nechvalně proslulou kriminální dvojkou Bonnie a Clyde. Zapomeňte však na Chucka Norrise a jeho věrného kámoše Trivetta. Po stopách loupeživých milenců se tentokrát vydají oprýskaní charismaťáci Kevin Costner a Woody Harrelson, kteří udělají vše proto, abychom se 29. března u obrazovek nenudili.

Murder Mystery

Pokud patříte mezi diváky, kteří se ještě nepřejedli komediálních taškařic Adama Sandlera, kriminální komedie Murder Mystery je přesně pro vás. Sandler se zde opět sejde s Jennifer Aniston, s níž se jako newyorský policista vydá na slíbenou evropskou dovolenou. Ta se však zvrtne poté, co je páreček pozván na jachtu starého miliardáře, který je posléze nalezen mrtvý a co čert nechtěl, dovolenkující manželé jsou hlavními podezřelými. Režiruje Kyle Newacheck, jenž pro Netflix natočil již komedii Game Over, Man!. Za scénářem pak stojí šikovný James Vanderbilt, jemuž se sice můžeme smát za scénáře k novému RoboCopovi, Total Recall či Dnu nezávislosti. Jenže nesmíme zapomínat, že také napsal geniálního Zodiaca a sám režíroval tři roky staré a naprosto fantastické novinářské drama Truth, které u nás v podstatě nikdo nezná. Z Murder Mystery se tudíž může vyloupnout nečekané filmové překvápko letošního jara.

The King

Líbil se vám Outlaw King? A máte rádi Shakespeara? Pak byste mohli ocenit další historický flák Netlixu od režiséra loňského dramatu War Machine s Bradem Pittem. David Michod tentokrát spojil síly s Joelem Edgertonem a sepsal na základě her Jindřich IV. a Jindřich V. celovečerák, jehož kvality učarovaly vskutku hvězdnému hereckému ansámblu. Jako mladý princ Hal, jenž se musí naučit, co znamená být králem, se představí miláček nadržených miléniálek Timothée Chalamet, jemuž bude v roli přítele Falstaffa sekundovat Joel Edgerton. V dalších rolích se pak blísknou Ben Mendelsohn, Sean Harris, Robert Pattinson či Lily-Rose Depp. Premiéry bychom se měli dočkat spíše v druhé polovině roku.

The Last Thing He Wanted

Režisérka povedeného dramatu o rasismu Ameriky 40. let Mudbound, Dee Rees, nezahálí a pod hlavičkou Netflixu tentokrát vsadila na látku politického thrilleru v podobě adaptace stejnojmenného románu hodně chválené Joan Didionové. The Last Thing He Wanted je příběhem Eleny McMahon, reportérky Washington Post, jež se rozhodne ukončit pracovní poměr kvůli nemoci svého otce. Netuší však, že brzy zdědí otcovu pozici dodavatele zbraní a odhalí konspiraci na nejvyšší vládních úrovních. Punc kvality filmu dodává líbivé obsazení, v němž se sešli Ben Affleck, Anne Hathaway a Willem Dafoe.

The Laundromat

A u novinářů ještě zůstaneme. Vsadil na ně totiž i Steven Soderbergh, který letos skrze Netflix dodá hned dva očekávané filmy. Tím druhým je po High Flying Bird drama The Laundromat, jež se zaměří na skupinu novinářů, kteří se stanou součástí aféry Panama Papers, která díky odhaleným milionům dokumentů poukázala na snahu řady významných politiků vyhnout se placení daní skrze odklánění financí na tajné bankovní účty. I tentokrát bude obsazení naprosto luxusní, neboť se stěžejních rolí ujali Meryl Streep, Gary Oldman, Antonio Banderas, David Schwimmer, Jeffrey Wright a pokaždé výtečný Matthias Schoenaerts (zkuste jeho novinku Kursk!). Letošek bude na Netflixu zkrátka nebývale výživný.

13 nejočekávanějších filmů od Netflixu v roce 2019  |  Tipy na film  |   |  39 líbí se  |  1 komentář

Petr Semecký

Stresem prorostlý workoholik, který jednou rukou analyzuje festivalový art, druhou chystá preview nejžhavějšího blockbusteru a nohama sepisuje seznamy filmů a seriálů, které musí ve volném čase konečně „bingvočnout“. Milovník dobrého jídla, půlmaratonec, technologický nadšenec a sběratel všeho možného.


Další články jako 13 nejočekávanějších filmů od Netflixu v roce 2019

Tipy na film  |  před 4 hodinami

20 nejnovějších filmů na Netflixu, které můžete vidět s českým dabingem

Netflix už prakticky pravidelně přidává nové filmy s českým dabingem každý týden. Pokud máte v narůstajících titulech také slušný hokej, udělali jsme pro vás přehled nových přírůstků posledních týdnů. číst více

Tipy na film  |  před 2 dny

10 nesmrtelných filmových pecek, které se skrývají v útrobách Netflixu

V hlubinách největší streamovací sítě se mimo nepřeberného množství cooking shows nebo asi dvacáté řady Takové moderní rodinky skrývají i tituly, kterými můžete doplnit své mezery v kinematografickém kánonu. číst více

Tipy na film  |  před 3 dny

9 nejlepších filmů a seriálů, které se objeví do konce června na Netflixu

Žhavé léto je v plném proudu a Netflix se musí zatraceně snažit, aby nás udržel v obývacích pokojích. Proto začíná tasit nejen pořádnou porci vlastních, ale i zakoupených novinek. Pojďme je omrknout. číst více

Tipy na film  |  před 5 dny

10 nejlepších novinek (nejen) na Netflixu, které musíte vidět o víkendu

Slunce žhne venku na maximum. Pokud už máte dost chytání bronzu a chce trochu vnitřní zábavy, aktuální nabídka Netflixu a spol. by vás měla rozhodně uspokojit. číst více

Tipy na film  |  před 6 dny

5 esenciálních zombie filmů, které by měl vidět každý

Chcete si doplnit vzdělání v oblasti zombie žánru, ale nemáte čas nakoukávat úplně všechno? Zkuste těchto 5 filmů, které mnohdy nastartovaly celé série, přinesly slávu svým tvůrcům a vůbec dobře ukazují různé způsoby, jak s nemrtvými pracovat. číst více

TOPlist TOPlist TOPlist