FB pixel
Zdroj:

Nechcete čekat na Disney+ další rok? Pojďme to společně změnit!

Raubíř Ralf a Internet - pyžamová párty s Disney princeznami

Co dělají Disney princezny, když je zrovna nezachraňují statní mladíci nebo neřeší svoje daddy a mommy issues? To letos zjistila Vanellope z pokračování animáku Raubíř Ralf, když se dostala do spárů internetů. Vtipně uvědomělá scénka, v které mají princezny pyžama s nápisy jako “Královna šlofíčků”, “#shiny” nebo “JED” (hádejte, která je která) je z filmu jednoznačně ten nejzapamatovatelnější kousek. A možná přijde i C-3PO…

Online na HBO (titulky) (dabing), iTunes (titulky) (dabing), Rakuten (dabing) od 30. 1. 2021

Alita: Bojový Anděl - motorball

Alita nakonec nebyla tak velký hit, jak Robert Rodriguez a James Cameron očekávali, ale všichni se asi shodneme, že byla fajn. Nejvíc si z ní pamatujeme scény motorballových zápasů, což je ve zkratce sport, v kterém máte místo chodidel brusle a naháníte se v aréně. Takže vlastně roller derby na speedu. A to nás baví!

Online na Google Play (titulky), iTunes (titulky) (dabing), Rakuten od 10. 7. 2019

Zelená kniha - Viggo Mortensen versus jídlo

V rámci seriózní filmové kritiky tady budeme v menšině, ale Zelená kniha je za nás asi nejzaslouženějším oscarovým filmem od Titanicu. Beze srandy. Divácká komedie o talentovaném umělci, jeho nevychovaném řidiči a jejich společné cestě po jihu USA je zábavná, feel-good a možná se u ní i rozbrečíte. Pokud jste se svezli na vlně kritiky a přijde vám rasistická nebo problematická, tak pardon, ale absolutně vám uniká pointa. Mezi nejzábavnější scény z filmu patří ty, kde se Viggo Mortensen cpe jídlem. Úplně nejlepší je, když vezme pizzu, přeloží jí vejpůl a začne se jí krmit, ale zavděk bereme i tuhle scénu, v které se s Mahershalou Alim nemohou nabažit pravého smaženého kuřete z Kentucky.

Online na Aerovod (titulky), DaFilms (titulky), Google Play (dabing), iTunes (titulky) (dabing), O2TV (titulky) (dabing), Prima Videopůjčovna (dabing) od 1. 11. 2019

Avengers: Endgame - A ty jsi chtěl víc?

Jsou scény, které se ve filmové historii často neopakují. Potopení Titanicu, Rosebud z Občana Kanea, anebo nastoupení opravdu nekonečného zástupu komiksových hrdinů, o němž generace našich otců, dědů a pradědů obracející listy komiksových sešitů leda snily, na stříbrné plátno. Takže si to shrňme. Captain America, Iron Man a Thor dostávají od Thanose pořádně na zadek, vše se zdá být ztraceno, ale Cap se navzdory zničenému štítu znovu postaví na nohy, protože "tohle dokáže dělat celý den". A v ten moment uslyší "Cape, slyšíš mě, tady Sam. Bacha, nalevo." A my jako diváci víme, že hrdinové zničení Thanosovým lusknutím jsou zpět. A jéminánku, že jsou zpět. VŠICHNI. A bratři Russoovi si jejich nástup vychutnávají a dávají prostor opravdu každému za zvuků geniální skladby Alana Silvestriho Portals, která patří mezi nejposlouchanější soundtrackové skladby roku 2019. A když už se sejdou opravdu všichni, nejenže zazní geniální Wongova hláška směrem k Doctoru Strangovi ("A ty jsi chtěl víc?"), ale konečně... KONEČNĚ i slavné Avengers do boje před finální bitvou o všechno! Ne že bychom už Marvelovek neměli občas plné zuby, ale tohle je čiré nerdí zlato. Zlato, po kterém nás ještě dorazila smrt samotného Iron Mana a samozřejmě i závěrečný tanec mezi Stevem a Peggy, protože všichni, co tomu rozumíme, víme, že právě Capův příběh a jeho romance byla hlavním srdcem těch 10 let, co jsme do kina na marvelovky chodili. Dejte nám někdo kapesník, proboha!

Online na iTunes (titulky) (dabing), O2TV (dabing), Rakuten (titulky) (dabing) od 25. 8. 2019

The Beach Bum - Matthew McConaughey a koťátko proti kapitalismu
Zdroj: TMDB

The Beach Bum - Matthew McConaughey a koťátko proti kapitalismu

Harmony Korine a jeho “plážová prdelka” je jedním z nejnenápadnějším, ale zároveň nejlepším filmem roku. Vyklidněná óda na Floridu a život jednoho umělce je perfektní zábavou hlavně díky životní roli Matthewa McConaugheyho. Ten je jako básník Moondog naprosto nezapomenutelný, a skvělým společníkem je mu i bílé koťátko, s kterým tráví čas po barech nebo s ním felí doma s jointem prvotřídní trávy. Velkou roli má koťátko i ve finále filmu, kde spolu se svým páníčkem vztyčuje jeden velký prostředníček dnešním společenským normám.

Online na Aerovod, iTunes (titulky) (dabing), Prima Videopůjčovna (dabing), Rakuten (dabing) od 1. 11. 2019

Babička v mrazáku - babička si vyjela na výlet
Zdroj: TMDB

Babička v mrazáku - babička si vyjela na výlet

Že Italové ještě stále umí točit dobré komedie letos v rámci Febiofestu dokázala Babička v mrazáku. Nekorektní veselohra o restaurátorce umění, které stát neproplatil velkou zakázku, a která strčí náhle zesnulou babičku do mrazáku, aby nadále mohla pobírat její důchod. Jo a do toho začne randit s výběrčím daním. To jsme si opravdu nevymysleli! Hned úvod v kostele, kde se “daňový agent v převlečení” infiltruje na svatbu a odhalí sňatkové podvodníky, je takřka geniální. Korunu všemu ovšem nasazuje sekvence, v níž vnučka potřebuje zmraženou babičku přemístit v dodávce, ale babička na vozíku se z dodávky odkutálí pryč a po vlastní ose projede celé město a okolí. Úlet.

Není nikde online

Vox Lux - finální vystoupení

Vox Lux nás oslnil už v roce 2018 na festivalu v kanadském Torontu. Do českých kin se ovšem v rámci Febiofestu dostal až na jaře roku 2019, a tak jsme na něj samozřejmě vyrazili znovu. Temná sonda do života jedné popové hvězdy, která vzešla z tragédie, je pohlcující nejen díky skvělé režii Brady Corbeta a výkonům hlavní hrdinky (Raffey Cassidy & Natalie Portman), ale především kvůli skvělé hudbě. Hudbou je protkán samozřejmě celý film, ale je to především zpěvaččino finální vystoupení, které vás dostane do kolen.

Online na Aerovod (titulky), iTunes (titulky) od 1. 11. 2019

Zlo s lidskou tváří - HACKSAW

Hraný snímek od Netflixu o masovém vrahovi Tedu Bundym možná není úplně perfektní (a radši bychom vám doporučili Rozhovory s vrahem: Výpověď Teda Bundyho), ale rozhodně má své momenty. Za prvé, Zac Efron je v něm vážně skvělý, a za druhé… RUČNÍ PILA. Když Ted Bundy své ženě prozradí, jak se zbavil jedné ze svých obětí, jde z toho mráz po zádech.

Online na Google Play (titulky) (dabing), Kuki (dabing), Netflix (titulky) (dabing), O2TV (dabing), Prima Videopůjčovna (dabing), Starmax, Voyo (titulky) (dabing) od 14. 12. 2019

Fyre: Největší večírek, co nikdy nebyl - Orální sex kvůli Evianu

Fyre: Největší večírek, co nikdy nebyl je jeden z nejlepších dokumentů uplynulého roku a pokud jste ho dosud neviděli, pak vážně nechápeme, co děláte se svým volným časem. Nicméně, zdaleka nejneuvěřitelnějším, nejlegračnějším a zároveň nejlidštějším momentem je přiznání Andyho Kinga, kterého podvodník Billy Farland v nouzi poprosí, aby kvůli celníky zabavené vodě pro účastníky hudebního festivalu dorazil na celnici a jako gay nabídl orální služby vedoucímu celní správy na Bahamách. A Andy šel domů, osprchoval, použil ústní vodu... a jel. Celý příběh se nakonec vyřešil bez toho, aniž by si Andy musel ústa vyplachovat ještě jednou, ale ručíme za to, že tuhle historku minimálně hlavy nevypláchnete absolutně ničím. Nám jen vzpomínka na ni vždycky zlepší den. Někdy je prostě potřeba vzít něco za tým!

Online na Netflix (titulky) od 19. 1. 2019

Rocketman - I’m Still Standing

Pokud máte rádi muzikály, určitě vám letos neunikl Rocketman. Životní příběh Eltona Johna, který to z cihlového domku na předměsti Londýna dotáhl na popovou hvězdu, držitele Oscara a významnou tvář LGBTQ komunity. Skvělých hudebních čísel má filmová biografie mnoho, ale asi nejvíce vyčnívá finální “I’m Still Standing”, které za pomocí klíčování skvěle replikuje původní videoklip.

Online na Google Play (titulky), iTunes (titulky) (dabing), Netflix (titulky), Rakuten (dabing) od 3. 10. 2019

Srážka s láskou - It Must Have Been Love

Doufám, že se všichni shodneme, že Srážka s láskou je romantickou komedií roku, protože pokud máte pocit, že ne, zřejmě jste ji neviděli. Tahle nečekaná pecka se Sethem Rogenem a Charlize Theron má mnoho skvělých momentů. Ať už jde o virální sebelásku, vyjednávání s teroristy pod vlivem drog nebo upřímnou chvilku ve skladu potravin, když po vás jdou záporáci. Úplně nejlepší scénou je ale jednoznačně společný tanec milenců za zvuků “It Must Have Been Love” od Roxette. Já nebrečím, vy brečíte!

Online na Netflix od 1. 8. 2020

Godzilla II Král Monster - poklona Godzille

Nebudeme si nic nalhávat. Pokud nejste již od Kong: Ostrov lebek fanoušky velkolepé rubanice mezi příšerami, asi vás Godzilla II zase tolik neoslovila. Jenže my máme kaiju filmy zatraceně rádi, takže u nás s nějakými žblepty o stupiditě a nudě prostě nepochodíte. Navíc je úplně jedno, zda se vám druhá Godzilla líbila či nikoliv, protože poslední scéna, v níž se novému alfovi pokloní všechna monstra (kromě nepřítomného Konga) jako svému novému vládci, musí vykouzlit mrazení v zádech naprosto každému. Ať žije král!

Online na Google Play (titulky), iTunes (titulky) (dabing), O2TV (dabing), Rakuten (titulky) (dabing) od 9. 9. 2019

Spider-Man: Daleko od domova - Peter Parker je Spider-Man

Spider-Man: Daleko od domova nás letos příliš neuchvátil. České lokace sice potěšily, ale ve výsledku jde o vysoce standardní marvelovskou taškařici, která neurazí, nenadchne, prostě tak nějak propluje kolem. Ale závěrečná scéna je jiné kafe. Nejenže se objeví J.J. Jameson, ale ještě dojde k odhalení identity Petera Parkera jako Spider-Mana! A ano, na třetí film téhle série tím pádem zase půjdeme.

Online na Google Play (titulky), iTunes (titulky) (dabing), Kuki (dabing), O2TV (titulky) (dabing), Prima Videopůjčovna (dabing), Rakuten od 20. 2. 2020

Devadesátky - přeskok střechy na skejtu / Omega - Gyöngyhajú lány

Když v traileru na Devadesátky poprvé zazněl maďarský hit Omegy Gyöngyhajú lány, věděli jsme, že režijní debut Jonaha Hilla půjde na dřeň. A mohli jsme tušit, že až tahle písnička zahraje v rámci filmu, budeme pravděpodobně brečet. Inu… stalo se. Mimochodem - celý písníčkový soundtrack je boží. A to jak na samotný poslech, tak v rámci filmu (například použití “Where Did You Sleep Last Night” od Nirvany!). To, že je boží i film jako takový snad ani psát nemusíme, protože vzhledem k tomu, do kolika žebříčků jsme ho tady na webu už zařadili, je to snad už všem naprosto jasné.

Online na Aerovod (titulky), DaFilms (titulky), SupremeXP (titulky) od 5. 7. 2021

Slunovrat - dirigovaná soulož
Zdroj: TMDB

Slunovrat - dirigovaná soulož

Představte si, že koukáte na film s rodiči a najednou se v něm někdo začne líbat - ba co hůř, souložit. A teď si představte, že se vám to stane u letošní hororové novinky Ariho Astera. To už je normálně na provaz. Scéna dirigované soulože je totiž tak trapná sama o sobě, že si vlastně ani nedokážeme představit, jak moc trapné musí být koukat na ní v takové společnosti. Na druhou stranu, pokud jste vyznavači bizárů, zkuste tenhle film někomu pustit na prvním rande. Protějšek buď nenápadně uteče a už o něm nikdy neuslyšíte, nebo to bude láska na celý život!

Online na Aerovod (titulky), My Prime, Netflix (titulky), O2TV (titulky), Vodafone TV (titulky) (dabing), Voyo (titulky) (dabing) od 3. 12. 2019

Tenkrát v Hollywoodu - hysterák v karavanu

Devátý režijní počin Quentina Tarantina nabídl mnoho nezapomenutelných scén. Ať už jde o epizodky s Sharon Tate (Margot Robbie), Mansonovým klanem nebo bitku s Brucem Lee. Nejvíce nám v paměti ovšem utkvěl DiCapriův zkrat v karavanu, kde vystřídá snad všechny emoce světa a podává jeden z nejlepších hereckých výkonů kariéry - a to jak té své, tak Ricka Daltona.

Online na Google Play (titulky), iTunes (titulky) (dabing), Kuki (dabing), Netflix (titulky), O2TV (titulky) (dabing), Prima Videopůjčovna (dabing), Rakuten (titulky) (dabing) od 14. 12. 2019

Zlatokopky - Usherovo cameo

Zlatokopky jsou klenot! Film o partě striptérek, které se špatnou finanční situaci rozhodnou řešit po svém, u nás ovšem moc diváků nevidělo. Což je škoda, protože jde o vtipnou a trefnou komedii o ženském přátelství a sounáležitosti, což by nemělo být privilegiem, ale samozřejmostí. Nikdy nezapomeneme na ikonický záběr na Jennifer Lopez, jak si na newyorské střeše vychutnává cigaretu v obřím kožichu. A už vůbec z hlavy nemůžeme dostat Usherovo cameo s jeho “Love In This Club”.

Online na Netflix od 2. 9. 2020

Joker - taneček na schodech

Ať už Jokera milujete nebo nenávidíte, jedno je jisté. Ten jeho šílený taneček na schodech nikdy nedostanete z hlavy!

Online na Google Play (titulky) (dabing), HBO (titulky) (dabing), iTunes (titulky) (dabing), Netflix, O2TV (dabing), Rakuten (titulky) (dabing) od 6. 1. 2020

Zombieland: Rána jistoty - Madison

Pokračování Zombielandu bylo letos na podzim dost příjemným komediálním překvapením. Druhý díl, který sice nikdo nechtěl vidět, ale všichni si ho nakonec užili, nejen dosahuje kvalit jedničky, ale má i něco navíc. Roztomile blboučkou Madison (Zoey Deutch). Každá scéna s ní je absolutně zlatá!

Online na Google Play (titulky), iTunes (titulky) (dabing), Kuki (dabing), Netflix (titulky), Rakuten od 21. 2. 2020

Král - Robert Pattinson a jeho francouzský přízvuk

Navzdory festivalovému “hypu” musíme přiznat, že si toho z netflixovského Krále moc nepamatujeme. Jistě, je tam Chalamet, snaží se to být jako Král psanec: Outlaw King (mnohem, mnohem lepší film než Král!), ale ve finále jsme vlastně schopni vzpomenout si jen na francouzský přízvuk Roberta Pattinsona a jeho promluvu o “velkých koulích a malém péru”. Zahraniční kritici ho po prvních projekcích označovali za přehnaný, ale pokud jste někdy pracovali s francouzskými stylisty, make up artisty nebo kadeřníky (na nichž Pattinson dle vlastních slov svůj akcent založil), víte, že tomu tak není. I tak je to nicméně zábava.

Online na Netflix (titulky) (dabing) od 1. 11. 2019

The Last Black Man in San Francisco - kytky ve vlasech

The Last Black Man in San Francisco od produkční a distribuční společnosti A24 (Moonlight, Lady Bird) je jeden z nejvíce fascinujících festivalových filmů, co letos vznikl. Do českých kin se sice nepodíval, ale po lednové premiéře na Sundance si dal i menší štaci po Evropě (Londýn, Locarno…), kde si ho našli i bystří tuzemštví cinefilové. A těm všem v hlavách už navždy zůstane - kromě úžasného vizuálu (Adam Newport-Berra za kamerou!) tenhle cover klasické 60’s písničky San Francisco (Be Sure to Wear Some Flowers in Your Hair).

Online na Google Play, Netflix (titulky) od 25. 2. 2020

Uncut Gems - závěrečné titulky

OK, uznáváme, tohle je hodně interní zážitek. Českých filmových publicistů, kterým se letos podařilo zachytit projekci Uncut Gems na některém ze zahraničních festivalů (Toronto, New York, Londýn), totiž moc není. My jsme však měli štěstí a v rámci “projekce naslepo” jsme tuhle novinku od dua Safdie bratrů viděli v Londýně jako surprise film. A kromě naprosto šíleného Adama Sandlera (Oscara asi nedostane, ale každopádně by si ho zasloužil!), zápletky o magickém drahokamu a výborné 70’s atmosféry si pamatujeme ten pocit vnitřní radosti a uspokojení, když v závěrečných titulcích začala hrát tahle evropská trance pecka z roku 1999… To prostě musíte zažít.

Online na Netflix (titulky) (dabing) od 31. 1. 2020

Le Mans ’66 - velké finále ve třech
Zdroj: TMDB

Le Mans ’66 - velké finále ve třech

Po festivalových ohlasech by kvality Le Mans ’66 (dříve uváděno jako Ford v Ferrari) neměly být překvapením, ale nový režijní počin Jamese Mangolda (Logan: Wolverine) nás stejně dostal. Napůl buddy movie o Carrollu Shelbym a Kenu Milesovi, napůl film o autech se velkou část stopáže věnuje slavnému závodu Le Mans ’66, jehož výsledek je tak zvláštní, že by jeden nevěřil, že se to tehdy opravdu stalo. Ale je to tak - tři auta od Fordu tenkrát opravdu projely finišem společně! Což jak ve skutečnosti, tak ve filmu, působí vážně cool (i když to byla blbost). Le Mans ’66 je v době vzniku článku stále v kinech, proto přidáváme alespoň fotku, jak to doopravdy bylo.

Online na Google Play (titulky), HBO (titulky) (dabing), Rakuten (dabing) od 4. 3. 2020

Doktor Spánek od Stephena Kinga - návštěva hotelu Overlook
Zdroj: TMDB

Doktor Spánek od Stephena Kinga - návštěva hotelu Overlook

Doktor Spánek možná není taková pecka, jakou jsme čekali, ale na rozdíl od Osvícení se líbil samotnému Stephenu Kingovi, takže ho bereme na milost. I když nejvíce si z něj pamatujeme právě scény, které Osvícení přímo citují. Celá sekvence v hotelu Overlook, která replikuje nejen kulisy, ale i scény z původního filmu, je totiž naprostá paráda, za kterou patří velká poklona především filmovým architektům a rekvizitářům! Husí kůži máme ještě teď.

Online na Google Play (titulky) (dabing), HBO (titulky) (dabing), iTunes (titulky) (dabing), Netflix, Rakuten (titulky) (dabing) od 25. 2. 2020

Černé Vánoce - finále
Zdroj: TMDB

Černé Vánoce - finále

Již druhý remake klasické sedmdesátkové vyvražďovačky své diváky asi ničím moc nepřekvapí. Navíc má rating PG-13, takže v něm ani není krev a nemluví se v něm sprostě. Což je, uznáváme, pro horor poměrně netypické. Tvůrci z produkce Blumhouse se s tím nicméně dokázali dost dobře poprat, a tak mají Černé Vánoce hned několik skvělých (feministických) momentů. Mezi ně jednoznačně patří finální nastoupení “sester”, které se rozhodnou jednou provždy skoncovat s proradným bratrstvem a patriarchátem obecně. #GRLPWR! Tedy pardon, #WOMENPOWER!

Online na Google Play, Rakuten (titulky) od 15. 4. 2020

Pachuť slávy - Heaven

Nejnovější (a za nás i nejlepší) film Alexe Rosse Perryho měli ti šťastnější z diváků možnost vidět už v roce 2018, kdy měl premiéru na festivalu v kanadském Torontu. Ti ostatní si tento vzteklý příběh jedné osudem proplesknuté punkrockerky mohli užít až letos, a v tuzemském prostředí bohužel jen online. Nevadí. I tak nám v hlavě zůstal skvělý soundtrack a především tento ambientní a snový cover “Heaven” od Bryana Adamse.

Online na Kuki (dabing), My Prime, Starmax, Vodafone TV (titulky) (dabing) od 7. 5. 2020

Manželská historie - trik s nožíkem

Manželská historie Noaha Baumbacha (haha, doslova!) patří mezi nejlepší filmy letošního roku a člověk si říká, co bychom vlastně bez Netflix produkcí dělali. Měli jsme to štěstí, že jsme film navíc viděli v kině v rámci filmového festivalu v Londýně, a tak jsme si ho užili ještě o trochu víc než u televizní obrazovky. V kolektivu diváků navíc lépe vynikly komediální scény, obzvlášť pak ta, když Charlieho a Henryho navštíví sociální pracovnice Nancy (výborná Martha Kelly) a Charlie se těsně před jejím odchodem rozhodne předvést trik s nožíkem, který se trochu zvrtne.

Online na Netflix (titulky) od 25. 11. 2019

25+ nejlepších filmových momentů roku 2019  |  Tipy na film  |   |  18 líbí se

Anna Kopecká

Absolventka filmové vědy, která miluje filmy Johna Hughese, klasický Hollywood i bizárky pro otrlce. Když zrovna nesedí před televizí a nesjíždí nejnovější seriály, jezdí po filmových festivalech, fotí celebrity na červeném koberci (sledujte @annalovesfilm na Instagramu a Twitteru!), cestuje po světě (no dobře, spíš jen po Evropě a Americe), nebo je naopak zalezlá doma s dobrou knížkou. Zkoušela kritiku, kompars, lokační, dramaturgii i produkci. Prostě holka, která do filmu fušuje ze všech stran. A přes hluboké deprese jí to i po mnoha letech pořád baví. Je totiž už příliš stará na to být milenkou Leonarda DiCapria, tak nemá na vybranou. Její nejpřehrávanější VHSkou je Pocahontas.


Další články jako 25+ nejlepších filmových momentů roku 2019

Tipy na film  |  včera 7:00

11 nejlepších novinek (nejen) na Netflixu, které musíte vidět o víkendu

Polovina září je tady a s pořádným zápřahem školního roku se vrací i Sexuální výchova. Netflix ale chystá i sci-fi novinku, parádní dokument pro fandy sportu a poslední slovo neříká ani konkurence! číst více

Tipy na film  |  před 4 dny

7 filmů, které byste měli vidět po marvelovce Shang-Chi

Nová marvelovka Shang-chi nabízí příjemný fantasy eskapismus šmrncnutý východní kulturou a tradičním mustrem hrdinovy cesty. Pokud se vám nástup nového Avengera líbil, určitě byste si neměli nechat ujít tyto filmy, které s ním mají mnoho společného. číst více

Tipy na film  |  před 5 dny

24 nejnovějších filmů, které najdete na Netflixu s dabingem a titulky

Počet titulů na Netflixu v posledních dnech opět utěšeně narůstá. A nás těší, že se mezi nimi objevují i zajímavé archivní kousky. A kdo nechce němého Hitchcocka, najde si určitě něco jiného. číst více

Tipy na film  |  před 6 dny

Netflix v Česku: Streamovací gigant má za sebou jeden z nejslabších měsíců

Originální projekty z dílny Netflixu pravidelně vítězí v žebříčcích sledovanosti seriálů. Nejinak tomu bylo i v druhém prázdninovém měsíci, za který do top desítky proniklo sedm Netflix Originals. Pojďme se podívat, které to byly a jaká trojka jim dělala garde. číst více

Tipy na film  |  před 8 dny

10 nejlepších novinek (nejen) na Netflixu, které musíte vidět o víkendu

Před námi je další nabušený zářijový víkend. A zatímco HBO sází na sci-fi seriály, Netflix pumpuje do nabídky napětí a hlavně pekelnou zábavu. číst více

Cache: TOPlist TOPlist TOPlist