FB pixel

Oznámení o netflixovské adaptaci Assassin's Creed přišlo jako rána z čistého nebe a zatím je kolem ní velmi málo detailů. Víme, že potenciální seriál zatím nemá showrunnera, což znamená, že ani neexistují žádné náměty, s nimiž by se již pracovalo. Seriálu se tak dočkáme nejdříve za 2 roky, což dává Ubisoftu dost prostoru pro zvážení, kterým směrem se vydat. Hraný seriál má nicméně být součástí širšího vesmíru, který bude zahrnovat i animované a anime seriály, případně filmy. Inu, snad budou lepší než předchozí pokus s Michaelem Fassbenderem od režiséra Justina Kurzela, který se nás snažil unudit k smrti. I proto se hodí připomenout 5 věcí, které od adaptace Assassin's Creed očekáváme. A ne, není mezi nimi kurzelovská hra na rádoby umění.

1) Ezio jako hlavní postava

1) Ezio jako hlavní postava

Assassin's Creed pracuje se zajímavým konceptem, kdy je pomocí technologie možné nahlédnout do života našich předků a do jejich vzpomínek. Filmová adaptace se právě na tomto pokusila postavit příběh, přičemž se nechtěla příliš vázat na postavy z her, jejichž osudy beztak veskrze variovala. Ano, svět Assassin's Creed umožňuje vytvářet nové postavy a dostat nás vždy do nových lokací. Ať už je to starověké Řecko, renesanční Itálie nebo nejnověji severský svět Vikingů. Jenže jedna věc je neměnná. Samotná herní série má zatím pouze jedinou postavu, se kterou hráči opravdu splynuli a která je natolik populární, že dostala hned 3 herní díly a v podstatě neexistuje možnost, že by ji jakákoli postava série překonala. Ano, Ezio Auditore da Firenze je ikonou série, kterou zná i ten, který o hry od Ubisoftu jen letmo zavadil pohledem. Nejenže je Eziova cesta neskutečně velkolepá od malých začátků až po velké finále. Prostředí renesanční Itálie nabídlo dodnes jedny z nejzajímavějších lokací i vedlejších postav, a hlavně ještě nebylo sci-fistickým shlukem nápadů, kterým je série dnes. Když dokáže Netflix adaptovat věrně Resident Evil, který konečně použije v předních pozicích herní postavy, prosím, dejte nám konečně Ezia z masa a kostí, na jehož kariéru zabijáka budeme chtít koukat klidně i 5 řad.

2) Opravdu dobrý parkour

2) Opravdu dobrý parkour

Platilo to u Prince z Persie, platí to i u Assassin's Creed. Obě známé série Ubisoftu jsou postavené na hladkosti a efektnosti akčních scén, které do velké míry využívají parkour. Proto by bylo záhodno, aby se projektu konečně chopil někdo, kdo chápe, že nestačí jen natočit pár pěkných přemetů s kotrmelcem a jeden přeskok přes střechy. Parkour nabízí jako sport mnohem více a Assassin's Creed má vždy natolik zajímavé prostředí, které lze efektivně a nápaditě využívat. Navíc je řada misí postavená na stealthu a postupném plánování ruku v ruce s mrštností hrdiny. Tohle chceme vidět!

3) Známé historické osobnosti

3) Známé historické osobnosti

Jestli se Assassin's Creed něco nedá upřít, je to schopnost scenáristů roubovat fiktivní fantasmagorii na skutečné reálie, ve kterých hrdinové potkávají osobnosti, které známe z dějepisu. A je hrozná škoda tuto devízu nevyužívat, neboť slouží k většímu zapojení diváka/hráče do děje a umožňují nám pochopit, že se stále nacházíme v reálném světě, který známe, jen jsou na něj nabalené fikční prvky, které si tvůrci vymysleli pro své vypravěčské účely. Hry díky tomu často posloužily i jako edukativní materiál. Jasně, člověk ve škole nemůže říct, že na pozadí éry Medicejů byly bitvy mezi Assassíny a Templáři. Ale o době a politice doby se často dozvěděl spoustu věcí natolik příjemnou cestou, že si o tom učebnice mohou nechat zdát.

4) Věrné zpracování doby

4) Věrné zpracování doby

Pokud jste někdy hráli jakýkoli díl ze série Assassin's Creed, pak víte, že jedním z opravdových trumfů je detailní rešerše, kterou vývojáři pro každý díl udělají. Série má doslova Bible pro každý herní díl, které do detailu rozebírají dobu a postavy, které se v hrách vyskytují. To všechno pro vytvoření vtahujícího pocitu, že jste skutečně součástí historie a procházíte se po skutečných památkách, ve skutečných ulicích, po skutečné mapě, která odpovídá reálné historii. V případě seriálové adaptace navíc odpadá nutnost výrazné zkratky jako v případě filmů a je bezpodmínečně nutné vytvořit funkční svět, který bude v každé vteřině uvěřitelný. Tak proč se neodrazit od reality a nevytvořit repliku minulosti, kterou nás bude bavit prozkoumávat společně s hrdinou stejně jako ve hrách.

5) Co nejméně budoucnosti

5) Co nejméně budoucnosti

Jestli bylo něco u filmové adaptace Assassin's Creed na facku, byla to skutečnost, že se tvůrci vydali cestou většího prostoru pro současnost/budoucnost a malého prostoru pro historické části příběhu. Ano, bylo to očividně i kvůli šetření finančních prostředků, neboť film nebyl bůhvíjak nákladný a očividně se každý dolar obracel třikrát v ruce, než došlo na jeho investici. Jenže je tu jeden problém. Nikoho nezajímají pasáže ze současnosti či budoucnosti. NIKOHO! Jestli něčím série pokaždé dobře baví, je to rozlehlý historický sandbox, který vypráví příběh jednoho z historických předků. Jakýkoli návrat do "reality" jen vytrhává a nudí, neboť je vázán na postavu, která nás nezajímá, neboť s ní neprožíváme centrální konflikty příběhu. Proto je nesmírně nutné omezit jakékoli prvky mimo minulost na minimum. Minimálně alespoň v rámci první řady, která by se vůbec neměla příliš orientovat na sci-fi prvky série. Co je špatného na bitvě mezi Assassíny a Templáři, během níž postupně zjistíme, že se hraje o něco víc? Dávkujte nám sci-fi části postupně, aby byly přijatelné nejen pro hráče, ale i nováčky. Není potřeba vytahovat všechny karty okamžitě.

5 věcí, které chceme od netflixovské adaptace Assassin's Creed  |  Tipy na film  |   |  2985 přečtení  |  51 líbí se

Petr Semecký

Stresem prorostlý workoholik, který jednou rukou analyzuje festivalový art, druhou chystá preview nejžhavějšího blockbusteru a nohama sepisuje seznamy filmů a seriálů, které musí ve volném čase konečně „bingvočnout“. Milovník dobrého jídla, půlmaratonec, technologický nadšenec a sběratel všeho možného.


Komentáře k článku 5 věcí, které chceme od netflixovské adaptace Assassin's Creed

Michal Doxanský

Michal Doxanský před 29 dny

Současnost je nejdůležitější a od toho se odvíjí úkoly ve vzpomínkách. Mě by zajímalo víc ze současnosti než minulostí. Takže!:! NIKOHO! Je velká nadsázka. Současnost musí ukázat to, proč jsou templáři taková škodná. Film se jim povedl.

Marcel Petrus

Marcel Petrus před 1 měsíci

Chcem vidieť tvoj parkour ty hrdina..

Pro přídávání komentářů se přihlas nebo registruj na Filmtoro.

Další články jako 5 věcí, které chceme od netflixovské adaptace Assassin's Creed

Tipy na film  |  dnes 0:00  |  10

14 nejzajímavějších filmů, které se v prosinci objeví na Netflixu

Jelikož Netflix většinu své vánoční nabídky představil už v listopadu, prosincová nabídka může působit dojmem, že se žádné sváteční období neblíží. To ale neznamená, že by nebylo na co koukat. číst více

Tipy na film  |  včera 0:00  |  160

15 filmů na Netflixu, které mají nově český dabing

Netflix v posledních týdnech začal ještě intenzivněji dupat do českého dabingu, který je pro české diváky stále důležitou složkou zábavy. Pojďme se tedy podívat na filmy, které na vás nově budou mluvit z Netflixu v mateřštině. číst více

Tipy na film  |  před 3 dny  |  40

10 parádních novinek (nejen) na Netflixu, které musíte vidět o víkendu

Konec listopadu je tady a s ním samozřejmě i řada novinek streamovacích služeb. Netflix představil ambiciózní novinku Rona Howarda Americká elegie, nebo vánoční pohodovku Vánoční kronika 2. HBO tahá silnější kalibr, uvádí totiž novou minisérii Letuška, která sbírá nadšené recenze. číst více

Tipy na film  |  před 5 dny  |  614

8 filmů, na jejichž základě vznikly vynikající (a mnohdy i lepší) seriály

Každý producent ví, že zajímavá značka nesmí ležet dlouho ladem. I kdyby to znamenalo využít filmového základu, který v kinech nebyl bůhvíjak úspěšný. Pojďme se podívat na 8 příkladů, kdy se filmařům povedlo vzít původní film a přetavit ho v seriál, který svou předlohu často i výrazně překonal. číst více

Tipy na film  |  před 6 dny  |  83

10 nejočekávanějších prosincových novinek (nejen) na Netflixu

Blíží se konec roku, což znamená, že Netflix pokračuje v přidávání svých ambicióznějších filmů. Čeká nás loučení s Chadwickem Bosemanem, novinky George Clooneyho i Davida Finchera. A nespí ani konkurence. číst více

TOPlist TOPlist TOPlist