FB pixel

Suburra - 3. řada (30. října, Netflix)

Už do třetí řady vstupuje strhující mafiánské drama inspirované skutečností Suburra. To vypráví příběh mladíků, kteří se v ulicích Říma snaží urvat si pro sebe největší kus žvance, zatímco se mezi sebou pere místní mafie, zkorumpovaná policie a dokonce i zástupci Vatikánu. Pakliže máte rádi mafiánské příběhy, Suburra je sázka na jistotu. Ostatně hodí se připomenout, že se seriál dostal i do výběru projektů na festivalu v Benátkách. A tam se jen tak nějaké seriálové šméčko rozhodně nedostane!

Země nikoho – 1. řada (1. listopadu, HBO GO)

Producentka seriálu Fauda, který můžete sledovat na Netflixu, přichází s novinkou, kterou si HBO zakoupila od streamovací služby Hulu. Země nikoho sleduje válku v Sýrii očima francouzského mladíka Antoina, pátrajícího po odcizené sestře, která je považována za mrtvou. Zatímco se krůček po krůčku snaží přijít záhadě na kloub, spojí síly s jednou z kurdských ženských jednotek. V osmidílné sérii tak dostaneme poctivou porci geopolitických sporů, intimního dramatu a unikátního pohledu na ženy uprostřed boje s Islámským státem.

Malý Sheldon - 4. řada (6. listopadu, HBO GO)

Malého Sheldona asi nemusíme dlouho popisovat. Legendární postava z Teorie velkého třesku se opět vrací ve své mladší podobě, kterou sledujeme během školních let, kdy se snaží zapadnout do okolního světa a jeho rodina zápolí s jeho unikátním intelektem. Od 6. listopadu dorazí na HBO již 4. řada!

Liberator: Operace Avalanche – 1. řada (11. listopadu, Netflix)

Jestli milujete Zachraňte vojína Ryana, z nového projektu Netflixu si regulérně cvrnknete do maskáčů. Liberator: Operace Avalanche totiž vypráví čtyřdílný příběh americké jednotky, která se v roce 1943 vylodila v Itálii a během 500 dnů se probojovala do Francie a osvobozovala koncentrační tábor v Dachau. Jedná se o adaptaci knihy The Liberator: One World War II Soldier’s 500-Day Odyssey autora Alexe Kershawa, přičemž za scénářem stojí zkušený autor takových pecek jako Kriminál, Uprchlík nebo Smrtonosná past. Zaujme i unikátní animované zpracování, které velmi připomíná tituly jako Temný obraz nebo Alois Nebel. Tyto snímky používaly techniku tzv. rotoskopie, Liberator však používá nově patentovanou techniku Trioscope Enhanced Hybrid Animation, která je kombinací animace a speciálních efektů. Liberator je přitom prvním velkým projektem, který tuto technologii využije. Příslib unikátního zážitku je tedy maximální!

Koruna – 4. řada (15. listopadu, Netflix)

Příběh britské královské rodiny bude už od 15. listopadu pokračovat a tentokrát se dostaneme do fáze, která nás zatraceně zajímá. V nové řadě se totiž poprvé objeví princezna Diana. A zatímco královna Alžběta bude řešit, jak nového člena rodiny zapasovat a zkrotit, Británie bude čelit politické krizi, do které se významně zapojí ikona britské politiky Margaret Thatcherová, kterou si s chutí zahrála Gillian Anderson. Lhali bychom, kdybychom tvrdili, že se Koruna ve čtvrté řadě nedostala do období, které je divácky jedním z nejatraktivnějších po stránce politiky i vztahů uvnitř rodiny.

Jeho temné esence – 2. řada (17. listopadu, HBO GO)

Lyra Belacqua, neboli Lyra Stříbroústá je zpátky a boj za náboženskou svobodu pokračuje! Není pochyb o tom, že druhá řada Jeho temných esencí je nejočekávanějším fantasy seriálem letošního podzimu. Lyra se na konci první řady dostala do nové dimenze, kde potká mladíka Willa, jehož účel jsme v první řadě ještě úplně neodhalili. Společně se budou muset vydat získat Jedinečný nůž, který dokáže rozřezávat reality a umožnit tak vstup do dalších paralelních světů. Oběma jde přitom stále po krku proradné Magisterium, které se snaží udělat vše pro to, aby neztratilo svou moc, a také záhadné přízraky, které dělají z lidí malátné zombie. Dozvíme se konečně, co je záhadný Prach zač? Nám už v redakci přistálo prvních 5 epizod druhé řady a ačkoli máme do 9. listopadu embargo na detaily, můžeme vás ujistit, že ať už jste po první řadě zaháčkovaní, anebo trochu váháte, myslíme, že budete hodně spokojení.

Sekerka – 1. řada (během listopadu, HBO GO))

Náš hodně oblíbený režisér Steve McQueen (Stud) natočil pro BBC antologickou sérii pojednávající o skupině přátel a rodin z komunity Londýna v období mezi 60. a 80. lety, která se zaměřuje na boj afroameričanů proti tehdejšímu bezpráví systému. A protože má McQueen na kontě i povedených 12 let v řetězech, kde otázku rasismu dokázal podchytit tak, až z toho byl Oscar, očekáváme nemalou pecku. Pro USA zakoupil práva od BBC Amazon. U nás bude seriál uvádět HBO GO. Jen zatím neznáme přesné datum.

Americká elegie (24. listopadu, Netflix)

Režisérský hollywoodský veterán Ron Howard, který se může pyšnit klasickými tituly jako Willow, Apollo 13 nebo Rivalové, se ve svém nejnovějším snímku s názvem Americká elegie rozhodl zadaptovat stejnojmenné memoáry spisovatele Jamese Davida Vance, které se v USA staly bestsellerem a knižně vyšly i v češtině. Autor v nich detailně a empaticky popisuje prostředí chudé bílé Ameriky a její probíhající krizi znázorněnou na třech generacích. Snímek, v němž se hlavní hrdina snaží získat práci svých snů, ale je stahován neutěšeným rodinným prostředím a hlavně matkou alkoholičkou v podání Amy Adams, má očividně vysoké “oscarové” ambice, které se mu snad podaří naplnit a my uvidíme výtečné drama.

Vánoční kronika 2 (25. listopadu, Netflix)

Před dvěma lety se nedůvěřivým dětem povedlo nabourat Santovy sáně, což vedlo k báječnému dobrodružství s cílem zachránit Vánoce. A jelikož to Santovi s tváří Kurta Russella i jeho paní v podání Goldie Hawn ve filmu seklo, rozhodli se netflixovští producenti pro tvorbu sequelu. V tom se přesuneme o několik let dopředu, kdy Kate Pierce, jedna z hrdinek jedničky, už znovu přestává na Santu věřit. Pan Claus se ale i tentokráte vrátí, aby jí připomněl, o čem jsou Vánoce. Sequel populární komedie natočil Chris Columbus, jenž stojí za prvními dvěma epizodami Harryho Pottera i za kultovním Sám doma.

Uncle Frank (26. listopadu, Amazon Prime)

Scenárista, režisér a producent Alan Ball, který stojí za takovými hity jako Americká krása, Banshee, True blood - Pravá krev nebo Odpočívej v pokoji přichází s LGBT dramatem ze 70. let, ve kterém naše oblíbená Sophia Lillis ztvární mladou dívku Beth z jihoamerického zapadákova, která se vydává do New Yorku za svým strýcem. Zde však zjišťuje, že strýček je gay a dlouhodobě žije se svým přítelem. Což by bylo oukej, kdyby nebyla ona 70. léta, která homosexuálům zrovna nepřála. Kvůli tragickým událostem se však Beth i oba muži budou muset vydat zpět domů, aby se svým rodinným démonům konečně postavili.

Letuška – 1. řada (26. listopadu, HBO)

Milujete Penny z Teorie velkého třesku? V novém seriálu HBO se Kaley Cuoco objeví jako letuška, která si během letu do Dubaje nabrnkne pohledného cestujícího. Jenže po společné noci najde svého milence vedle sebe mrtvého! Udělala tak hrůzný čin ona, anebo na ní byla vražda narafičena? Z upoutávek zatím seriál působí napůl komediálním a napůl thrillerovým dojmem, tak doufejme, že se tvůrcům podaří tuhle variaci na Uprchlíka vyladit natolik, aby vše zaklaplo na své místo.

11 nejočekávanějších listopadových novinek (nejen) na Netflixu  |  Tipy na film  |   |  141 líbí se

Petr Semecký

Stresem prorostlý workoholik, který jednou rukou analyzuje festivalový art, druhou chystá preview nejžhavějšího blockbusteru a nohama sepisuje seznamy filmů a seriálů, které musí ve volném čase konečně „bingvočnout“. Milovník dobrého jídla, půlmaratonec, technologický nadšenec a sběratel všeho možného.


Další články jako 11 nejočekávanějších listopadových novinek (nejen) na Netflixu

Tipy na film  |  dnes 9:00

10 skvělých novinek, které nás čekají do konce dubna na Netflixu

První polovina dubna přinesla na Netflixu řadu vydařených novinek. Není to však nic proti zbytku měsíce, ve kterém se populární streamovací služba chystá ke svým největším novinkám za hodně dlouhou dobu. číst více

Tipy na film  |  před 2 dny  |  68

11 velkých novinek (nejen) na Netflixu, které musíte vidět o víkendu

Víkend dělící duben na jeho druhou polovinu zdá se být jedním z nejzajímavějších za poslední týdny. A může za to nejen Netflix, ale hlavně i HBO, které tasí několik obřích novinek ve své nabídce. číst více

Tipy na film  |  před 3 dny  |  8

10 nejlepších filmů s námořní katastrofou v hlavní roli

15. duben je dnem, kdy se potopila zřejmě nejslavnější loď světa Titanic. Filmový svět nám ale dal mnohem více námořních katastrof a na mnohé z nich je ironicky řečeno radost pohledět. číst více

Tipy na film  |  před 4 dny  |  54

7 zajímavých novinek, které jsou ode dneška dostupné na Netflixu

Netflix v polovině měsíce přidává do nabídky hned několik zajímavých filmů a seriálů. Velkou zábavu zaručují především sci-fi novinka Láska a příšery, anebo poslední tarantinovka Tenkrát v Hollywoodu. číst více

Tipy na film  |  před 5 dny  |  738

Krev, mozky a zombie tygr. Netflix láká skvělou ukázkou na Armádu mrtvých

Zack Snyder se po laškování se superhrdiny z Ligy spravedlnosti vydává zpět ke kořenům kariéry a natočil pro Netflix nařvanou akční zombie šlehu, která má konečně plnohodnotný trailer! číst více

TOPlist TOPlist TOPlist