FB pixel TP pixel
Apple láká na své nejočekávanější sci-fi. Asimovova Nadace vypadá skvěle © TMDB

Apple láká na své nejočekávanější sci-fi. Asimovova Nadace vypadá skvěle

Slavná sci-fi sága Nadace od Isaaca Asimova, kterou se rozhodla společnost Apple adaptovat do seriálové podoby, se dočkala na její konferenci pro vývojáře první ukázky. Seriál by měl doputovat do katalogu Apple TV+ v roce 2021.

Filmové novinky

Společnost Apple využila část své každoročně konané konference pro vývojáře (Worldwide Developer Conference), aby publiku představila první záběry své vysokorozpočtové sci-fi Nadace, což je adaptace populární epické ságy z daleké budoucnosti stejného jména z pera Isaaca Asimova. Na starost si ji jako showrunneři vzali Josh Friedman a také pilný scénárista David S. Goyer (Batmani Christophera Nolana, Blade). Ti budou mít v převodu známé a mnohými fanoušky adorované látky poměrně zapeklitý úkol, aby odvyprávěli celý příběh a divák se neztrácel. Celá série totiž obsahuje poměrně velký počet postav a skoků v čase i místech, proto jsme se pravděpodobně ještě filmové podoby díla nedočkali a zvolená seriálová forma je pro zpodobnění Asimovovy ságy určitě vhodnější.

Děj se odehrává dvacet tisíc let v budoucnosti, v němž je celá galaxie osídlena lidstvem, které vytvoří jednotnou říši. Vědec Seldon ze svých matematických modelů ale zjistí, že je Říše blízko zániku, po kterém hrozí 30 tisíc let chaosu. Navrhne proto plán, aby tuto dobu bezvládí zkrátil. Ukázka naznačuje, že to Apple i nadále myslí se zapojením do boje o diváka v rámci streamingu vážně, investované peníze jsou na výpravě a tricích vidět, a je zde určitě šance, že by se tento nový seriál mohl stát vlajkovou lodí Apple TV+. I když The Morning Show i Defending Jacob zaznamenali v rámci služby úspěch, přeci jen jim pro širší diváctvo silnější propojení a identifikace se značkou jako má Stranger Things s Netflixem či Hra o trůny s HBO chybí. Apple ohlásil výrobu seriálu v roce 2018, natáčení bylo nyní kvůli pandemii dočasně pozastaveno, s premiérou se počítá na příští rok.

 4 793 zobrazení   99 se líbí
Zemřel J. Schumacher, režisér Telefonní budky a nedoceněného Batmana
Zemřel J. Schumacher, režisér Telefonní budky a nedoceněného Batmana
22.06.2020 20:00:00 | Filmové novinky

Uplynulo jen pár dní a po herecké legendě Ianu Holmovi odešel do filmového nebe i jeden z nejvýraznějších režisérů Hollywoodu. Joel Schumacher podlehl v 80 letech rakovině a do historie se zapsal jako tvůrce napínavých thrillerů a nenáviděných Batmanů.

Netflix válí s 5 trailery na novinky a pokračování z žánrů sci-fi a fantasy
Netflix válí s 5 trailery na novinky a pokračování z žánrů sci-fi a fantasy
19.06.2020 10:00:00 | Filmové novinky

Především fanoušci fantasy by měli být potěšeni hutnou trailerovou nabídkou Netflixu. Ten na ně myslí a láká na tři seriálová pokračování a dva zbrusu nové projekty.

2. řada Zaklínače obnovuje natáčení. Geralta čeká několik změn
2. řada Zaklínače obnovuje natáčení. Geralta čeká několik změn
17.06.2020 | Filmové novinky

Showrunnerka nečekaně veleúspěšného fantasy Zaklínač Lauren Schmidt Hissrich se rozpovídala o několika změnách, které přinese druhá řada seriálu.

Netflix čtyřmi trailery láká na další červnové sci-fi i komediální hity
Netflix čtyřmi trailery láká na další červnové sci-fi i komediální hity
15.06.2020 12:00:00 | Filmové novinky

Naučný dokument, rodinná pohodovka, bláznivá komedie či zakončení oblíbeného sci-fi seriálu. Takový je výběr čtyř trailerů, které si Netflix přichystal pro své fanoušky a jimiž láká na svou červnovou nabídku.