FB pixel TP pixel
Aquaman 2 je online po 45 dnech v kinech. Víme, kde si film přehrát v nejlepší kvalitě © Warner Bros.

Aquaman 2 je online po 45 dnech v kinech. Víme, kde si film přehrát v nejlepší kvalitě

Netrvalo to ani dva měsíce a poslední snímek z aktuálně ukončeného komiksového vesmíru DC je již dostupný online. Vydejte se s Arthurem Currym alias Aquamanem do hlubin oceánu v nejlepší kvalitě.

Filmové novinky

Snímek Aquaman a ztracené království vstoupil do kin teprve 21. prosince loňského roku, trvalo mu však jen 45 dní, než dorazil i online. Důvod je nasnadě. Ačkoli první Aquaman utržil v kinech přes 1,1 miliardy dolarů, jeho pokračování, které dorazilo až po dlouhých 5 letech, tuto laťku nedokázalo ani zdaleka překonat a naopak ji spíše podplavalo. Aquaman 2 sice není takový propadák jako konkurenční Marvels a z posledních projektů DC jde aktuálně o největší hit právě od prvního Aquamana, avšak 424 milionů dolarů utržených z kin je při pohledu na rozpočet 200 milionů dolarů zkrátka příliš málo. Film navíc utržil jen něco málo přes 100 milionů v USA, kde se film podíval do online prostoru dříve než v Česku.

Aquaman je dostupný o 5. února

U nás je Aquaman 2 dostupný od 5. února na třech TVOD platformách – Apple TV (bývalé iTunes), Google Play (respektive YouTube) a Rakuten. Kde je nejvýhodnější si Aquamana pořídit? Odpovědí je první zmíněná služba. Na Apple TV je totiž Aquaman dostupný ve 4K s Dolby Vision i Dolby Atmos za 329 Kč při zapůjčení a 399 Kč při zakoupení. Stejně jako Blu-ray nosiče navíc verze na Apple TV obsahuje i bonusové materiály. Je jich celkem sedm a pokrývají natáčení, vznik království Necrus, hledání nových lokací i postavu chobotnice TOPO, která je ve filmu Aquamanovým sidekickem. Apple TV verze má navíc i exkluzivní motion komiks Aquaman Through Fire and Water, který nikde jinde nenajdete.

Rakuten oproti tomu nabízí film ve stejné kvalitě, ale bez bonusů a navíc s větší cenou. Ta začíná na 410 Kč při zapůjčení a končí při 430 Kč při nákupu. Google Play pak kupodivu nabízí film ve 4K (ale bez Dolby Atmos), kdy cena začíná na 330 Kč při zápůjčce a končí na 420 Kč při nákupu.

Pokud si chcete počkat na uvedení na HBO Max, to prozatím nebylo oficiálně potvrzeno. Dá se však vyvodit z ostatních potvrzených dat. DC filmy totiž dosud vstupovaly na HBO ke stejnému datu jako fyzické nosiče. A toto uvedení je v USA stanoveno na 12. března, v Česku pak na 20. března. Vzhledem k tomu, že HBO obvykle volí globální release, se tedy kloníme spíše k dřívějšímu datu.

Zdroj: BOM / Apple TV / Google Play / Rakuten

Největší sci-fi roku odhalilo 5 minut záběrů. Lov písečného červa z Duny vás uhrane
Největší sci-fi roku odhalilo 5 minut záběrů. Lov písečného červa z Duny vás uhrane
09.02.2024 15:00:00 | Filmové novinky

Marketingová kampaň druhé Duny se s blížící se premiérou stupňuje a nyní studio Warner Bros. odhalilo více než 5 minut záběrů z filmu. Stěžejní je pak pětiminutová pasáž, v níž hlavní hrdina Paul Atreides po tréninku s Fremeny musí dokázat své schopnosti odchytem Shai-Hulud, obávaného písečného červa Arrakisu.

Skutečný hrdina: Christian Bale zachraňuje děti. Sen si plní po 16 letech
Skutečný hrdina: Christian Bale zachraňuje děti. Sen si plní po 16 letech
09.02.2024 12:30:00 | Filmové novinky

Milujeme jej kvůli jeho skvělým hereckým výkonům nejen v masce Temného rytíře, ale i pro jeho nehvězdné manýry. A teď máme další důvod, proč Christiana Balea milovat ještě víc. Hollywoodský herec totiž dokazuje, že je superhrdinou i v reálném životě, kde žádnou masku nepotřebuje.

Vzniká nová Hra o trůny! Ukáže krvavé dobývání Západozemí od tvůrce Batmana
Vzniká nová Hra o trůny! Ukáže krvavé dobývání Západozemí od tvůrce Batmana
09.02.2024 10:55:00 | Filmové novinky

HBO moc dobře ví, že Hra o trůny je franšíza, jejíž popularita je natolik velká, že ji zkrátka musí dojit i v následujících letech. Proto se populární kabelovka a streamovací služba chystá zavítat ještě více do historie Západozemí a odhalit nám krvavé dobývání této krajiny.

Velkolepé bitvy a intriky jako ze Hry o trůny. Nová historická řežba nadchla kritiky
Velkolepé bitvy a intriky jako ze Hry o trůny. Nová historická řežba nadchla kritiky
08.02.2024 16:20:00 | Filmové novinky

Po strhujícím traileru k historickému eposu Šógun sklízí chystaná minisérie i pozitivní kritické reakce. První recenze přirovnávají seriál ke Hře o trůny z feudálního Japonska a chválí ohromující vizuál, drsné politické boje a nečekané zvraty.