FB pixel
Týmová přestavba

Týmová přestavba

Iron Man je mrtev, Captain America nejspíše taky a Thor se vypravil na cesty ke hvězdám. Ústřední trojice se v Avengers už patrně neobjeví, proč ale nedat šanci vést tým jejich následovníkům. Již nějakou dobu například víme, že Jane Foster (Natalie Portman) ve Waititiho filmu Thor: Love and Thunder získá Mjolnir a stane se Thorem. A taky víme, že v seriálu Falcon and the Winter Soldier sehraje jednu z hlavních rolí agent John Walker, později známý jako hrdina U.S. Agent. Proč nedat ve vedení šanci těmto gerojům? Další kostru týmu mohou v klidu tvořit nastupující She Hulk a Ms. Marvel, případně i wakandský král Black Panther (Chadwick Boseman).

Young Avengers

Young Avengers

Obměna starého týmu je jedna možnost, co ale rovnou uvést tým nový. Young Avengers jsou v marvelovském vesmíru stále relativně mladou skupinou, která zde nemá takové zázemí jako například Teen Titans či Young Justice u konkurenčního DC, tento tým ale stále tvoří spoustu perspektivních hrdinů. Jedné z členek, Kate Bishop, se dočkáme v Hawkeyově seriálu, kde ji slavný lučištník bude trénovat. A podle posledních zvěstí by si ji mohla zahrát Hailee Steinfeld. Bude právě výskyt Kate předzvěstí příchodu YA? Připomeňme, že tým vedle ní nejčastěji tvoří Hulkling, Miss America, Kid Loki, Stature, Speed, či Wiccan.

Příchod mutantů

Příchod mutantů

Mutanti letos rozpačitě zakončili x-menovskou sérii od Foxu snímkem X-Men: Dark Phoenix, v MCU se pak někdy v budoucnu dočkáme rebootované verze. Příchod mutantů by pomohl zapomenout na bolestivé zmizení pavoučího muže a poskytl by další tým, přičemž někteří jeho členové by se mohli uchytit i v Avengers. Beast či Wolverine v komiksu několikrát stanuli bok po boku ostatních hrdinů, tak proč to nezkusit i ve filmu? A naše přání na hlavní mutantské role? Mark Strong coby Charles Xavier a Jeffrey Dean Morgan jako Eric Lensherr. Koho byste chtěli vidět vy?

Fantastic Four jako částečná náhrada Avengers

Fantastic Four jako částečná náhrada Avengers

Na konci Spider-Man: Daleko od domova je krátce vidět Avengers Tower, kterou právě kdosi přestavuje. Je velice pravděpodobné, že zaniknuvší Avengers právě v tuto chvíli nahradí Fantastic Four. Kevin Feige chystá už její třetí filmovou inkarnaci a dočkat bychom se jí měli dříve než X-Men. Kdo si zahraje hlavní role? A bude film úspěšnější, než jeho hroziví předchůdci?

Rozvinutí koncepce multivesmíru

Rozvinutí koncepce multivesmíru

Multivesmír je zajímavý v jakémkoli filmovém či komiksovém světě, ten marvelovský byl pak zatím nejvíce rozvinut v animovaném snímku Spider-Man: Paralelní světy. V MCU se o multiverzu nejvíce mluvilo v Daleko od domova, počítejme však, že tento snímek už nespadá do kánonu. Pokud by ale multivesmír, například ve druhém Doctoru Strangeovi nabídl nějaké hrdiny z jiných dimenzí, rozhodně by se jednalo o oživení. A kdo říká, že by tito bojovníci nemohli posílit Avengers?

A-Force

A-Force

V Endgame jsme se v jednu chvíli dočkali aliance ženských hrdinek pod vedením Pepper Potts alias Rescue, která se postavila Thanosovi a jeho bojovníkům. Podle hereček Brie Larson, Evangeline Lilly a Gwyneth Paltrow je scéna velice důležitá a v brzké době se dočkáme jejího rozuzlení. Je tedy velice pravděpodobné, že se v MCU dočkáme týmu A-Force, tedy určité mutace Avengers, jejímiž členkami jsou nejslavnější hrdinky marvelovského vesmíru. A kdo ví, třeba vedení týmu převezme rovnou She Hulk.

Ultimates

Ultimates

K určitému oživení marvelovského filmového univerza by rozhodně dopomohl i příchod týmu Ultimates. Ten v komiksu vznikl na vícero paralelních světech a mezi jeho členy patřili i klasičtí hrdinové jako Spider-Man a Captain Marvel. Ve filmovém světě by koneckonců mohli Avengers nahradit, případně se vzájemně doplňovat.

Debut netradičních hrdinů

Debut netradičních hrdinů

V rámci MCU jsme viděli většinu nejslavnějších hrdinů z marvelovské stáje, jako jsou Iron Man, Captain America či Hulk, zároveň se ale tvůrcům povedl i mistrovský tah v podobě zfilmování málo známého komiksu Strážci Galaxie, ze kterého se stal obrovský hit. A když se to povedlo se Strážci, proč by nemohli uspět i třeba takoví Great Lake Avengers. Tahle parta od velkých jezer, která sídlí v Millwaukee, operuje nejčastěji ve složení Mister Immortal, Flatman, Doorman, Big Bertha a Good Boy. Už jména znějí praštěně, teď si je představte ve filmu.

Další legendární padouch na scéně

Další legendární padouch na scéně

V prvních třech fázích Thanos ovlivňoval dění v celém MCU, nakonec pak vyrazil na děsivé tažení, během kterého sbíral Kameny nekonečna, aby dosáhl svého cíle. Nyní je však šílený Titán poražen a filmový Marvel nutně potřebuje dalšího arcipadoucha, jenž by dokázal hrdinům zatápět v průběhu dalších filmových (i seriálových) událostí. Díky koupi Foxu připadla Marvelu do klína jména jako Doctor Doom, Galactus či Kang, další vynikající varianta v podobě Normana Osborna je však kvůli (ne)dohodě se Sony pasé.

Crossoverová událost

Crossoverová událost

Roku 2016 se Russoovým povedlo víceméně zfilmovat klasický komiksový event Občanskou válku, masivní crossover o střetu hrdinů. Film byl rozhodně úspěšný, proto vyvstává otázka, proč jsme se ještě nedočkali dalších eventů? V poslední době nám tvůrci naznačují Skrytou invazi mezi Skrully a Kree, kde tentokráte na kladné straně operují Skrullové, nám by se však líbily i Tajné války, případně Temná vláda, ve které by ovšem znovu tak trochu chyběl Norman Osborn. Tak co si na nás Feige nakonec vymyslí?

Avengers 5: Jak překonat megahit Endgame? Máme deset nápadů  |  Zajímavosti  |   |  3804 přečtení  |  10 líbí se

Ondřej Novotný

Internetový pisálek, který se přes svůj blog a Ednu nakonec dostal i na Filmtoro. Povoláním zatím student, ve volném čase pak zaneprázdněný teoretik komiksových filmů a seriálů, který nevynechá ani jednu nerdskou diskusi. Mezi jeho filmové favority patří Star Wars, Indiana Jones a jakýkoli béčkový film se Sibyl Danning. Mimo film se intenzivně věnuje čtení nejrůznější literatury (převážně té německé), rád vyhledává kvalitní kebab po celé Praze a občas usedne v klubu Chocobamba při poslechu kvalitní žižkovské hudby.


Komentáře k článku Avengers 5: Jak překonat megahit Endgame? Máme deset nápadů

 Michal Kolla

Michal Kolla 2019

Jsem pro New Avengers

Pro přídávání komentářů se přihlas nebo registruj na Filmtoro.

Další články jako Avengers 5: Jak překonat megahit Endgame? Máme deset nápadů

Zajímavosti  |  2019  |  25

Černobyl: Jak vznikla rekonstrukce jaderné katastrofy pro hit HBO?

Jeden z letošních seriálových hitů byl rozhodně seriál Černobyl z produkce HBO, pojednávající o okolnostech kolem havárie stejnojmenné jaderné elektrárny a bezprostředních událostech, které následovaly. Jakým směrem se tvůrci vydali, aby nám s využitím moderních technologií dokázali vyrazit dech? číst více

Zajímavosti  |  2019  |  31

25+ odkazů a pomrknutí, které jste přehlédli v Jokerovi

Arthur Fleck v podání Joaquina Phoenixe už v kinech vydělal 700 miliónů dolarů a stal se nejúspěšnějším projektem studia Warner Bros. za tento rok. Pojďme se podívat na nejvýznamnější easter eggy a pomrknutí, jichž jsme se ve filmu dočkali. číst více

Zajímavosti  |  2016

Hra o trůny v číslech

Fenomén. Těžko hledat slovo, které by ságu Hry o trůny vystihlo lépe. Seriál během 7. řad dokázal zbourat nespočet rekordů a mnoho z nich opakovaně, když předehnal i své vlastní úspěchy z předešlých řad. A to nás čeká ještě finální 8. série, která má potenciál řadu nejprestižnějších televizních i seriálových latěk posunout zase o kousek výš. Pojďme... číst více

TOPlist TOPlist TOPlist