FB pixel TP pixel
Nový Blade přišel o režiséra. Nové informace mluví o bídném scénáři a frustraci © Marvel Studios

Nový Blade přišel o režiséra. Nové informace mluví o bídném scénáři a frustraci

Ačkoli byla nová verze upírobijce Bladea představena již v roce 2019. od té doby se projekt ne a ne hnout dopředu. Dva měsíce před natáčením pak proplouvají na povrch problémy během produkce. Ty doplňují odchod talentovaného režiséra.

29. 9. 2022 14:00 | Filmové novinky

Režisér Bassam Tariq, který v roce 2020 výrazně zaujal svým atmosférickým snímkem Mogul Mowgli, měl již příští rok přivést na plátna novou podobu denního chodce Bladea, kterého si stále všichni pamatujeme v podání Wesley Snipese. Nově má roli ztvárnit Mahershala Ali, který na svou šanci čeká již tři roky od chvíle, kdy byl Marvelem oficiálně v hlavní roli potvrzen. Za dva měsíce se mělo začít točit, nyní se však předpokládá, že dojde k odložení, neboť Tariq projekt opustil a přesune se pouze do oblasti výkonné produkce snímku. Oficiální vyjádření Marvelu hovoří o tom, že Tariq již nemohl svůj čas projektu dále věnovat, neboť se musí soustředit i na další chystané projekty. Pravděpodobně jde však jen o výmluvu místo obvyklých kreativních neshod. Ostatně stejný producentský kredit získal i Scott Derrickson poté, co se s Marvelem rozešel kvůli rozdílnému názoru na příběh Doctora Strange v mnohovesmíru šílenství, v němž si studio tlačilo své dějové nápady na úkor Derricksona a jeho dvorního scenáristy C. Robert Cargilla.

Zdroj: Variety

Že všechno není úplně v pořádku, naznačují i nové informace ze zákulisí, které uveřejnil insider Jeff Sneider. Podle jeho informací je produkce filmu v katastrofálním stavu, kdy se producent Kevin Feige nestíhá projektu zcela věnovat, příčemž scénář rozhodně nepřipomíná produkt, který by byl připraven k natáčení. Aktuálně má mít pouhých 90 stran (standard Marvelu je minimálně 120 stran), přičemž obsahuje na akční film chabé (a prý velmi slabé) akční sekvence. Podle Sneidera je se stavem a vývojem projektu obecně nespokojený i samotný hlavní představitel Mahershala Ali. Otázkou nyní zůstává, zda Marvel do dvou měsíců najde nového režiséra, který v listopadu film navede do hlavní části produkce, případně film odloží. To by znamenalo přeházet i data premiér dalších filmů v rámci MCU, neboť Blade má datum premiéry stanoveno na šibeniční 2. listopad 2023.

Přidejte se do skupiny Disney+ Česko na Facebooku pro další novinky ze světa Disney.
Reklama  671 zobrazení   50 se líbí
Petr Semecký
Stresem prorostlý workoholik, který jednou rukou analyzuje festivalový art, druhou chystá preview nejžhavějšího blockbusteru a nohama sepisuje seznamy filmů a seriálů, které musí ve volném čase konečně „bingvočnout“. Milovník dobrého jídla, půlmaratonec, technologický nadšenec a sběratel všeho možného.
Prsteny moci čeká velká bitva. Nové záběry ukazují střet Arondira s obřím skřetem
Prsteny moci čeká velká bitva. Nové záběry ukazují střet Arondira s obřím skřetem
29.09.2022 13:00:00 | Filmové novinky

Amazon před páteční novou epizodou seriálu Pán prstenů: Prsteny moci ukázal část záběrů obrany obyvatel Haradu, kterou povede elf Arondir. Ten se utká mimo jiné s obřím skřetem.

Deadpool 3 potvrdil nástup Wolverina. Z božího videa fanouškům padá brada
Deadpool 3 potvrdil nástup Wolverina. Z božího videa fanouškům padá brada
28.09.2022 13:30:00 | Filmové novinky

Nejšílenější antihrdina Marvelu se brzy přesune do rozvětveného vesmíru Marvel Cinematic Universe. V podání neodolatelného Ryana Reynoldse k sobě dokonce dostane spojence, jehož návrat si všichni přáli.

Přeobsazení herců v Rodu draka zaskočilo fanoušky. Tvůrci vysvětlují, proč to jinak nešlo
Přeobsazení herců v Rodu draka zaskočilo fanoušky. Tvůrci vysvětlují, proč to jinak nešlo
28.09.2022 13:00:00 | Filmové novinky

Protože hitové fantasy HBO Rod draka vypráví příběh dlouhý desítky let, museli se tvůrci seriálu vypořádat s velkými časovými skoky a přeobsazením některých hereckých představitelů.

Nový originální thriller vyvolává závratě a vlny adrenalinu. Recenze jsou nadšené
Nový originální thriller vyvolává závratě a vlny adrenalinu. Recenze jsou nadšené
27.09.2022 14:00:00 | Filmové novinky

Co se stane, když se hecnete a vylezete na 600 metrů vysokou rádiovou věž? Pokud se nacházíte v hollywoodském filmu, můžete si být jistí, že rozhodně nic pěkného. Může to však být velká zábava pro diváky.