FB pixel TP pixel
Nejlepší válečné seriály míří na Netflix. Bratrstvo neohrožených uvidíme už v září © HBO

Nejlepší válečné seriály míří na Netflix. Bratrstvo neohrožených uvidíme už v září

A je to tady! Ačkoli se nejprve zdálo, že dohoda mezi HBO a Netflixem nebude zahrnovat jiné regiony než USA, nakonec se ukazuje, že cenné seriály z katalogu HBO si užijí i předplatitelé Netflixu v českém regionu. Po seriálech Nesvá a Hráči dorazí i válečné seriálové klasiky.

Filmové novinky

Když se v průběhu letošního června odhalilo, že HBO a Netflix pracují na dohodě, která by druhé jmenované službě zajistila pořady té první, zdálo se, že to diváky v Česku nemusí moc trápit. Nejdříve se mluvilo jen o ceněném seriálu Nesvá a navíc se zdálo, že půjde o distribuci jen v USA. Posléze se ale začalo ukazovat, že dohoda bude širší nejen z hlediska množství seriálů, ale i regionálních práv. Do dohody totiž začaly spadat i seriály Hráči, True blood - Pravá krev a také nejlepší válečné seriály vůbec – Bratrstvo neohrožených a Pacifik. Netflix nyní i v Česku potvrdil, že poslední dva seriály do jeho katalogu skutečně dorazí, a to již 15. září.

Již brzy si tak diváci budou moci i na Netflixu užít dramatické příběhy Easy Company, která se po vylodění v Normandii vydává až do Německa za osvobozením Evropy od nacistického Německa. V Pacifiku se pak stanou diváci svědky tuhých bitev na druhé straně planety, kde se Američané snažili donutit ke kapitulaci japonskou armádu poté, co šokujícím útokem zničila Pearl Harbor. Ačkoli budou seriály dostupné na Netflixu, HBO o ně nepřijde a nadále budou dostupné i v jeho nabídce. Jedná se tak o podobný princip, k němuž se uchýlila například i Česká televize, která v letošním roce přeprodává obsah službě Voyo a během podzimu by měla začít dodávat svůj obsah i další konkurenci v podobě Prima+. Ze seriálů HBO, které by se na Netflixu měly ještě objevit, patří i Odpočívej v pokoji, zde ale na datum uvedení stále čekáme.

Zdroj: Variety / Netflix / The Streamable

 151 zobrazení   2 se líbí
Nejzábavnější historický seriál současnosti překvapivě končí. Radost nemá ani HBO
Nejzábavnější historický seriál současnosti překvapivě končí. Radost nemá ani HBO
31.08.2023 16:20:00 | Filmové novinky

Zdá se, že Disneyho šetření se nebude týkat jen seriálů spadajících pod streamovací službu Disney Plus. I další streamovací filiálka nyní oznámila zásadní řez a radost nebude mít ani HBO.

Nová sci-fi Marvelu bude nejkratším filmem v jeho historii
Nová sci-fi Marvelu bude nejkratším filmem v jeho historii
31.08.2023 15:40:00 | Filmové novinky

Vydává se Marvel se svými komiksovými velkofilmy novou cestou? Podle zákulisních informací se totiž nedočkáme dalšího „epického“ příběhu, ale s novinkou Marvels dostaneme dosud nejkratší film MCU.

Zapomeňte na Piráty z Karibiku. Netflix láká na dobrodružnou jízdu ve skvělém traileru
Zapomeňte na Piráty z Karibiku. Netflix láká na dobrodružnou jízdu ve skvělém traileru
30.08.2023 17:15:00 | Filmové novinky

Netflix už 31. srpna uvede svůj velkolepý dobrodružný seriál One Piece, ve kterém budeme spolu s posádkou Slamákových pirátů pátrat po pokladu, který má z jejich vůdce udělat největšího vládce moří všech dob. A nová ukázka vypadá skvěle.

Závodnická pecka o Ferrarim ve famózním traileru. Režisér Nelítostného souboje válí
Závodnická pecka o Ferrarim ve famózním traileru. Režisér Nelítostného souboje válí
30.08.2023 16:40:00 | Filmové novinky

Americké studio NEON zveřejnilo první upoutávku na očekávaný životopisný snímek o Enzo Ferrarim a jeho automobilovém byznysu. Za kameru se posadil tvůrce legendárních snímků Nelítostný souboj a Poslední mohykán Michael Mann.