FB pixel TP pixel
Nový šéf HBO po rušení seriálů kritizuje i propadák hollywoodské legendy © Warner Bros.

Nový šéf HBO po rušení seriálů kritizuje i propadák hollywoodské legendy

Šéf Warner Bros. Discovery David Zaslav hodlá svému studiu ušetřit peníze za každou cenu a pravděpodobně mu není nic svaté. Nyní si na kobereček pozval filmové vedení a žádal vysvětlení, proč dalo zelenou vzniku propadáku Clinta Eastwooda.

25. 5. 2022 10:00 | Streaming novinky

Šéf nového mediálního domu Warner Bros. Discovery David Zaslav si opravdu vzal svůj slib o šetření k srdci. Je to jen něco málo přes měsíc, co se obě mediální skupiny oficiálně spojily, Zaslavovi však i tato krátká doba stačila na to, aby si dokázal svými kroky znepřátelit spoustu lidí z branže. Po zrušení streamovací stanice CNN+, seriálové čistce či zrušení několika připravovaných projektů. jako třeba komiksáku The Wonder Twins můžeme právě sledovat další kauzu. Tentokrát to dokonce odnesla režisérská a herecká legenda Clint Eastwood se svým posledním snímkem Cry Macho.

Podle serveru The Wall Street Journal Zaslavovi snímek, který šel do kin v roce 2021 a nevydělal ani polovinu svého rozpočtu, nedal spát. Nový CEO si měl sezvat studiové vedení a udeřit na jejich rozhodnutí dát zelenou vzniku Cry Macha, i když měli přítomní tušit, že toto drama ziskové nebude. Road movie Clinta Eastwooda vydělalo po uvedení do kin celosvětově přibližně 15,5 milionu dolarů, přestože rozpočet činil 33 milionů dolarů. Filmoví manažeři odpověděli, že se cítili vůči Eastwoodovi zavázáni kvůli jeho více než padesátiletému vztahu se studiem, Eastwoodově konzistentní schopnosti dodávat filmy v rámci rozpočtu a včas a jeho oblibě u kritiky. Zaslav jim pak v odpovědi údajně citoval slavnou hlášku z Jerryho Maguirea: „Tohle není o přátelích, to je showbyznys“. Z těchto slov to vypadá, že pokud bude chtít Clint Eastwood natočit další film, bude se muset poohlédnout u jiného studia.

Zdroj: The Wall Street Journal

Petr Kollár
Formovaly ho akčňáky, sci-fi a horory z osmdesátek a devadesátek. Posléze na VHS během dvou dnů bingewatchnul Twin Peaks a s ním se zrodila i láska k dlouhým vyprávěním, které s příchodem Netflixu získaly tu pravou platformu. Dnes se věnuje hollywoodské klasice, hongkongskému akčnímu filmu, japonskému anime i evropskému artu. Před pár lety se začetl do komiksových světů (a v poslední době mangy obzvláště). Rád se prochází po horách, miluje lesy a nepohrdne kvalitním pivem.
Výsledek seriálové čistky přehledně: Co všechno už zrušil nový vlastník HBO?
Výsledek seriálové čistky přehledně: Co všechno už zrušil nový vlastník HBO?
22.05.2022 12:00:00 | Streaming novinky

Na americké stanici The CW, která přeprodává svou produkci Netflixu či HBO, se konal velký třesk a mnoho seriálů ze dne na den skončilo. Které seriály již další řady nedostanou a jaké byly důvody jejich zaříznutí?

Reklamy na Netflixu se blíží. Streamer odhalil své plány
Reklamy na Netflixu se blíží. Streamer odhalil své plány
19.05.2022 9:00:00 | Streaming novinky

Máte rádi Netflix bez reklam? Tak to pro vás máme špatnou zprávu. Podle deníku New York Times řekl Netflix svým zaměstnancům, že levnější varianta jejich platformy s reklamami by mohla dorazit do konce letošního roku. Společnost tak reaguje na prudký pokles vlastních akcií a rostoucí sílu konkurence.

Nespokojení zaměstnanci Netflixu narazili. Vedení jim poslalo jasný vzkaz
Nespokojení zaměstnanci Netflixu narazili. Vedení jim poslalo jasný vzkaz
16.05.2022 13:00:00 | Streaming novinky

Část zaměstnanců Netflixu se před nedávnem ohradila vůči některým komediálním pořadům, které se na streamovací stanici objevily, a žádala jejich stažení. Streamovací gigant na tyto protesty důrazně zareagoval.

Češi dobyli Netflix! Mají nejúspěšnější film roku a další hity
Češi dobyli Netflix! Mají nejúspěšnější film roku a další hity
14.05.2022 8:30:00 | Streaming novinky

Českým filmům se na tuzemském Netflixu obecně daří. Nyní však mají Češi vůbec nejúspěšnější film letošního roku a ani další zástupci české kinematografie se neztratili.