FB pixel TP pixel
Nespokojení zaměstnanci Netflixu narazili. Vedení jim poslalo jasný vzkaz © Netflix

Nespokojení zaměstnanci Netflixu narazili. Vedení jim poslalo jasný vzkaz

Část zaměstnanců Netflixu se před nedávnem ohradila vůči některým komediálním pořadům, které se na streamovací stanici objevily, a žádala jejich stažení. Streamovací gigant na tyto protesty důrazně zareagoval.

16. 5. 2022 13:00 | Streaming novinky

Když Netflix loni vydal na své streamovací platformě stand-up speciál kontroverzního komika Davea Chappellea s názvem Konečná, bylo jasné, že nekorektní umělcovy vtipy a navážení do LGBTQ komunity vzbudí mediální rozruch. A opravdu se tak stalo, když se část zaměstnanců Netflixu rozhodla protestovat proti homofobním narážkám a hrozila odchodem či rovnou odešla. Spoluředitel společnosti Ted Sarandos se ovšem tehdy postavil na stranu Chappellea a nyní toto stanovisko znovu podpořil, když zaměstnancům poměrně drsně vzkázal, že pokud se jim obsah Netflixu nelíbí, bránit jim v odchodu rozhodně nebude. Zaměstnanci totiž obdrželi interní memorandum, které jim mezi řádky radí, že pokud je uráží obsahová rozmanitost a šíře streamerovy tvorby, měli by dát výpověď.

Konkrétně se v jedné části tohoto aktualizovaného kulturního memoranda píše: „Jestliže by vám dělalo potíže podpořit šíři našeho obsahu, Netflix pro vás možná není tím nejlepším místem“. V sekci memoranda pojmenované Umělecké vyjádření streamer zdůrazňuje, že bude vždy podporovat rozmanitost příběhů i pohledů na svět, i když mohou některé tituly odporovat osobním hodnotám zaměstnanců, kteří na těchto projektech mohou pracovat. Netflix také v memorandu píše, že podporuje umělecké vyjádření tvůrců, které si vybere ke spolupráci, a tvoří obsah pro různorodé publikum s různým vkusem. Diváky pak nechává rozhodnout, co je pro ně vhodné, místo toho, aby cenzuroval konkrétní umělce nebo hlasy.

Zdroj: The Wrap

Petr Kollár
Formovaly ho akčňáky, sci-fi a horory z osmdesátek a devadesátek. Posléze na VHS během dvou dnů bingewatchnul Twin Peaks a s ním se zrodila i láska k dlouhým vyprávěním, které s příchodem Netflixu získaly tu pravou platformu. Dnes se věnuje hollywoodské klasice, hongkongskému akčnímu filmu, japonskému anime i evropskému artu. Před pár lety se začetl do komiksových světů (a v poslední době mangy obzvláště). Rád se prochází po horách, miluje lesy a nepohrdne kvalitním pivem.
Češi dobyli Netflix! Mají nejúspěšnější film roku a další hity
Češi dobyli Netflix! Mají nejúspěšnější film roku a další hity
14.05.2022 8:30:00 | Streaming novinky

Českým filmům se na tuzemském Netflixu obecně daří. Nyní však mají Češi vůbec nejúspěšnější film letošního roku a ani další zástupci české kinematografie se neztratili.

Netflix pláče. Disney+ výrazně navyšuje počet předplatitelů a giganta dotahuje
Netflix pláče. Disney+ výrazně navyšuje počet předplatitelů a giganta dotahuje
14.05.2022 8:00:00 | Streaming novinky

Poslední z velkých streamingových hráčů oznámil svoje kvartální výsledky, a je to radostné čtení pro akcionáře Walt Disney Company. Služba Disney+ přidala za poslední 3 měsíce 8 milionů nových předplatitelů a celkově už jich má celosvětově 138 milionů. Černý Petr tak zůstává pouze Netflixu, který jako jediný z velkých hráčů v poslední době klesl.

Kolik lidí okrádá Netflix? Nový průzkum sdílení hesel přinesl zarážející výsledky
Kolik lidí okrádá Netflix? Nový průzkum sdílení hesel přinesl zarážející výsledky
08.05.2022 10:00:00 | Streaming novinky

Sdílením hesla se vždy vystavujeme riziku. Navzdory této skutečnosti je sdílení hesel ke streamovacím službám, jako je Netflix, zcela běžné. Společnost Beyond Identity proto udělala průzkum mezi tisícovkou Američanů, kterých se ptala právě na to, zda své účty sdílí s někým dalším.

Ztráta zájmu o Netflix zůstává výjimkou, i Paramount+ hlásí lepší čísla
Ztráta zájmu o Netflix zůstává výjimkou, i Paramount+ hlásí lepší čísla
04.05.2022 10:00:00 | Streaming novinky

Další z hlavních hráčů streamingových válek publikoval svoje čísla o předplatitelích a jsou to opět nárůsty. Paramount+ si podle své korporátní matky předplácí už téměř 40 milionů lidí, téměř o 7 milionů více než na konci roku 2021. Zatím pokles tedy postihl pouze Netflix a čeká se, jak příští týden dopadne Disney+ a Hulu.