FB pixel TP pixel
Zemřela Hana Zagorová. Připomeňte si ji ve skvělé komedii Svěráka a Smoljaka © Filmové studio Barrandov

Zemřela Hana Zagorová. Připomeňte si ji ve skvělé komedii Svěráka a Smoljaka

Ve věku 75 let zemřela po těžké nemoci zpěvačka a herečka Hana Zagorová. Filmoví a televizní diváci ji znají nejen díky Tomovi a Jerrymu, ale i filmovému hitu dvojice Smoljak-Svěrák.

26. 8. 2022 14:00 | Filmové novinky

Ve věku 75 let zemřela zpěvačka Hana Zagorová. Ačkoli si ji většina Čechů pamatuje hlavně z koncertního pódia a protože nahrála okolo 900 písní a získala 9 Zlatých slavíků, svou stopu zanechala i v televizi a na stříbrném plátně. Snad každé dítě si pamatuje úvodní znělku z Toma a Jerryho, případně její obsazení v nesmírně zábavné taškařici dvojice Smoljak-Svěrák Trhák. Ta vznikla v roce 1980 a jednalo se o vrchol spolupráce autorské dvojice se zkušeným režisérem Zdeňkem Podskalským. Smoljak se Svěrákem zde skvěle pracují s konceptem filmu ve filmu a vypráví příběh scenáristy Jíši, který se dozví, že jeho dramatický scénář o problémech současné vesnice bude zpracován jako majestátní hudební podívaná. Produkce samotná se následně vymyká z kloubů, což vede k sérii komických situací.

Nedělej Zagorku

Zagorová si ve filmu zahrála učitelku Elišku, které neustále nadbíhá herec Juraj Kukura. Právě její filmové chování, kdy neustále otálí se svou odpovědí ohledně vzájemné náklonnosti, mělo být podle mnohých diváků základem slavné hlášky „Nedělej Zagorku“. Trhák si můžete aktuálně přehrát i online. Snímek je totiž dostupný na streamovací službě Voyo, případně na Vodafone TV. Obě služby nenabízí film k samostatnému zhlédnutí, je nutné si udělat měsíční předplatné, které vyjde na 159 Kč, respektive 99 Kč.

Petr Semecký
Stresem prorostlý workoholik, který jednou rukou analyzuje festivalový art, druhou chystá preview nejžhavějšího blockbusteru a nohama sepisuje seznamy filmů a seriálů, které musí ve volném čase konečně „bingvočnout“. Milovník dobrého jídla, půlmaratonec, technologický nadšenec a sběratel všeho možného.
Nejlepší film roku je konečně online. Kde si ho přehrát?
Nejlepší film roku je konečně online. Kde si ho přehrát?
25.08.2022 14:00:00 | Filmové novinky

Tak jsme se konečně dočkali a akční pecka a filmová událost letní sezóny Top Gun: Maverick je konečně dostupná online. Víme, kde všude si ji můžete užít.

Rod draka v Česku překonal veškerá očekávání. Sledovanost drtí filmové megahity
Rod draka v Česku překonal veškerá očekávání. Sledovanost drtí filmové megahity
25.08.2022 11:00:00 | Filmové novinky

Streamovací služba HBO Max v Česku nezačala zrovna skvěle, když řadu diváků odrazovala odklady slíbených seriálů i ztrátou obsahu, za kterou česká pobočka vůbec nemohla. Zdá se však, že prequel Hry o trůny všechny problémy alespoň na chvíli zahladí.

Nová verze kultovní komedie Jestli se rozzlobíme... je konečně online!
Nová verze kultovní komedie Jestli se rozzlobíme... je konečně online!
25.08.2022 9:00:00 | Filmové novinky

Italská komedie s Budem Spencerem a Terencem Hillem patří mezi nejlepší žánrovky svého druhu na světě a nyní se dočkala nové verze. Konečně si ji můžete přehrát i online.

Pána prstenů viděli první diváci. Seriál je kvalitou zcela šokoval
Pána prstenů viděli první diváci. Seriál je kvalitou zcela šokoval
25.08.2022 7:00:00 | Filmové novinky

Seriál Pán prstenů s podtitulem Prsteny moci se v posledních měsících stal velkým terčem kritiků všeho možného. Speciálních efektů, výpravy, hereckého obsazení až po příběhové odklony. Teď ale úvodní dvě epizody viděli první diváci a jejich reakce nečekal asi nikdo.