FB pixel
Zdroj:

Nechcete čekat na Disney+ další rok? Pojďme to společně změnit!

Batgirl patří mezi nejpopulárnější hrdinky z celé komiksové stáje DC Comics. I když ikonický kostým nosilo v průběhu let několik členek Bat Family, jednoznačně nejproslulejší z nich je Barbara Gordon. Ta se v komiksu poprvé objevila v roce 1967 a coby dcera policejního komisaře Jima Gordona se vydala na cestu samozvané strážkyně pořádku v Gothamu. Díky tomu se brzy spojila s Batmanem a po jeho boku krotila největší kriminální živly. Byť se Barbara v rámci Kameňáku Alana Moorea později následkem paralýzy dolních končetin proměnila v Oracle, v rámci rebootů se později znovu vrátila i v netopýřím kostýmu.


Zdroj: DC Comics

Po komiksovém úspěchu zamířila Barbara i do dalších médií a viděli jsme ji v celé řadě filmů a seriálů. Co se animovaných projektů rýče, rozhodně stojí za zmínku adaptace Kameňáku u nás nazvaná Batman vs. Joker a Batman: Hush. V šedesátkovém Batmanovi s Adamem Westem v hlavní roli si Batgirl zahrála Yvonne Craig, v novém miléniu se pak Barbara ukázala v seriálu Birds of Prey a brzy ji uvidíme coby policejní komisařku i v nové sérii divácky oblíbených Titans. A zapomenout nesmíme ani na překrásnou Alicii Silverstone v Schumacherovém propadáku Batman a Robin.


Zdroj: Warner Bros.

V době premiéry Whedonovy verze Ligy spravedlnosti v roce 2017 pak režisér, který je dneska už na blacklistu všech studií, dostal na starost tvorbu sólovky Batgirl. Coby zkušený tvůrce, který s oblibou sází na ženské hrdinky (Buffy, přemožitelka upírů a koneckonců i nedávné Viktoriánky) chtěl Joss jeden čas dokonce do kostýmu vrátit Silverstone, spekulovalo se ale také o Karen Gillan či dokonce o Daisy Ridley. Vrátit se měl i J.K. Simmons jako komisař Gordon, počítalo se pak i s několika neokoukanými padouchy.

Whedon byl ale od projektu odejit a Batgirl postupně vypadla z plánů šéfů DC Entertainment v čele s Walterem Hamadou. Loňský start HBO Max ale otevřel novou cestu pro menší DC projekty a Warneři tak oživili Batgirl, která bude mít v nejbližších letech (zatím nevíme kdy) premiéru právě zde. Belgičtí režiséři Adil El Arbi a Bilall Fallah, kteří slavili úspěchy s filmem Mizerové navždy a podíleli se na tvorbě seriálu Ms. Marvel z vesmíru MCU, loni získali angažmá a připraví nám návrat do Gothamu. Coby scenáristka jim pomůže Christina Hodson, jež napsala scénáře už k filmům Birds of Prey a The Flash. Před pár dny se na internetu objevily zprávy o tom, že ve studiích WB probíhá casting na hlavní roli, o kterou usilují Isabella Merced, Zoey Deutch, Haley Lu Richardson a Leslie Grace.


Zdroj: Warner Bros.

Tramtadadá! Roli nakonec získala poslední jmenovaná a ta nejméně zkušená, tedy Leslie Grace! Mexická rodačka má za sebou prozatím hlavně slušnou kariéru teenagerské zpěvačky, u filmu pak prorazila díky roli v muzikálu Život v Heights od Lina-Manuela Mirandy, jenž slavil letos úspěchy právě na HBO Max. Grace je už druhou latinskoamerickou herečkou, která si zahraje oblíbenou superhrdinku z dílny DC, když doplnila Sashu Calle (Supergirl). Povede se jí navázat na úspěchy, které v roli Batgirl slavila Yvonne Craig. My věříme, že ano, i když už se samozřejmě vyrojily davy naštvaných fanouškům, kterým vadí, že herečka není zcela bílé pleti a nemá zrzavé vlasy. Protože to jsou pro ně zjevně ty nejzásadnější atributy dané role.

HBO našlo herečku pro filmovou Batgirl. A fandové zase řeší nesmysly  |  Filmové novinky  | 

Ondřej Novotný

Internetový pisálek, který se přes svůj blog a Ednu nakonec dostal i na Filmtoro. Povoláním zatím student, ve volném čase pak zaneprázdněný teoretik komiksových filmů a seriálů, který nevynechá ani jednu nerdskou diskusi. Mezi jeho filmové favority patří Star Wars, Indiana Jones a jakýkoli béčkový film se Sibyl Danning. Mimo film se intenzivně věnuje čtení nejrůznější literatury (převážně té německé), rád vyhledává kvalitní kebab po celé Praze a občas usedne v klubu Chocobamba při poslechu kvalitní žižkovské hudby.


Další články jako HBO našlo herečku pro filmovou Batgirl. A fandové zase řeší nesmysly

Filmové novinky  |  před 2 dny

Trikový nadšenec vylepšil efekty Mandaloriana, teď má práci v Lucasfilmu

Získat práci v legendární trikové společnosti Industrial Light and Magic není tak složité, jak se na první pohled může zdát. Stačí mít reference, které lidem v oboru vyráží dech. číst více

Filmové novinky  |  před 3 dny

Shang-Chi konečně na solar! Nový Avenger řádí v plnotučném traileru

Simu Liu a Tony Leung pořádně nakládají v další ukázce na chystanou marvelovku s asijským bijcem! číst více

Filmové novinky  |  před 3 dny

Krotitelé duchů mají skvělý trailer naznačující návrat padoucha z jedničky

Nový trailer na návrat Krotitelů duchů je plný mladých hrdinů a nostalgického pomrkávání na nepřekonatelný originál. číst více

Filmové novinky  |  před 3 dny

Netflix v nových trailerech odhalil data premiér Lucifera a Sexuální výchovy!

Dvojicí netradičních trailerů Netflix upozorňuje na pokračování svých dvou populárních seriálů, které se těší mezi fanoušky výsadnímu postavení a téměř jednohlasné adorace. Prozradí v nich i data premiér. číst více

Filmové novinky  |  před 4 dny

První trailer (před)pokračování Armády mrtvých je tady a ukazuje Prahu!

Na světlo světa se konečně dostala první ukázka na očekávaný akční heist Armáda lupičů, který na obrazovky Netflixu vrátí nejzábavnější postavu Armády mrtvých Dietera Ludwiga. Kulisy filmu pak českým divákům prozradí, že se snímek natáčel v Praze. číst více

Cache: 1 TOPlist TOPlist TOPlist