FB pixel TP pixel
HBO Max nakupuje, za Teorii velkého třesku a Dva a půl chlapa dá miliardy © TMDB

HBO Max nakupuje, za Teorii velkého třesku a Dva a půl chlapa dá miliardy

Po Přátelích HBO Max pokračuje v nákupech, za které je připraveno zaplatit astronomickou částku. Ve hře je dohoda v hodnotě až 1,5 miliardy dolarů, Teorie velkého třesku a Dva a půl chlapa.

15. 8. 2019 0:00 | Streaming novinky

Teorie velkého třesku byla jedním z největších televizních seriálů, a i když už má konec za sebou, s generováním zisků ještě zdaleka neskončila. CBS totiž chystá možný prodej streamingových práv HBO Max za 1 miliardu dolarů. A velmi pravděpodobně navrch ještě přihodí Dva a půl chlapa za dalších 500 tisíc dolarů. HBO Max tak odkráčí s právy na dva vysoce hodnocené a oblíbené sitcomy. Když přidáme nedávných 425 milionů dolarů za práva na seriál Přátelé, je jasné, že se HBO zřejmě rozhodlo naplno využít peníze, které vydělali Jon Snow, Daenerys Targaryen a draci.

HBO Max nakupuje, za Teorii velkého třesku a Dva a půl chlapa dá miliardy © TMDB

HBO Max údajně chce mít tuto trojici sitcomů připravenou na start své streamovací služby na jaře příštího roku a je připravena za jejich získání zaplatit seriózní peníze. Nezapomeňme, že na HBO Max míří také Pán času a obnovená Gossip Girl. Z Netflixu zároveň zmizí Kancl, který pro svou streamingovou službu za více než 500 milionů dolarů koupili Warner Bros. Že by nám tady pomalu a jistě vznikal seriózní globální soupeř pro Netflix? Ten sice stále má jasnou převahu v počtu originálních seriálů, ale časy se nepochybně mění. I když například do České republiky se "maximální verze" HBO zatím nechystá.

 289 zobrazení   10 se líbí
Tomáš Durčák
Dumavý samotář se zájmem o vše, co ještě neví. Původně chtěl z dlouhé chvíle jenom trochu psát o GoT, načež se z něj přes noc stal někdo, kdo už si sem musel napsat svůj medailonek. Nepohrdne dobrým filmem, seriálem, knihou, hudbou ani divadlem (zkrátka kulturní člověk každým coulem). Jako šéfredaktor už vedl pár projektů, kterým se dařilo i nedařilo, a pár lidí, kterým psaní šlo i nešlo. Jeho 46 chromozomů mu mimo jiné do vínku dalo nevypnutelný a mimořádně citlivý Grammar Nazi radar, díky kterému je sice nejlepším korektorem českého jazyka široko daleko, ale internetové diskuze bez prožití slabšího infarktu číst nemůže.
Tvůrci Hry o trůny Benioff a Weiss míří na Netflix za pohádkovou smlouvou
Tvůrci Hry o trůny Benioff a Weiss míří na Netflix za pohádkovou smlouvou
08.08.2019 14:00:00 | Streaming novinky

Netflix ve středu oznámil, že podepsal nemalý kontrakt se showrunnery Hry o trůny Davidem Benioffem a D.B. Weissem. Dvojice na jeho základě bude psát, produkovat a režírovat pod hlavičkou Netflixu nové filmy a seriály. Smlouva má údajně hodnotu 200 milionů dolarů.

Originalita stranou. Disney chystá remaky Sám doma a Noci v muzeu
Originalita stranou. Disney chystá remaky Sám doma a Noci v muzeu
07.08.2019 19:00:00 | Streaming novinky

Studio Disney pokračuje ve svém veleúspěšném tažení, ve kterém adaptuje své bohaté portfolio úspěšných animovaných a hraných filmů. Po nákupu studia Fox se proto logicky rozhodlo pustit i do jeho franšíz.

Disney+ hodlá zničit Netflix. Nabídne atraktivní balíček s Hulu a ESPN+
Disney+ hodlá zničit Netflix. Nabídne atraktivní balíček s Hulu a ESPN+
07.08.2019 16:00:00 | Streaming novinky

Disney se připravuje na ostrý start své streamovací platformy, která divákům v balíčku nabídne i Hulu a sportovní ESPN za velmi zajímavou cenu. Pro našince se navíc objevila naděje, že Disney skrz svou nabídku konečně importuje za velkou louži i Hulu.

Nejen Stranger Things má sledovanost. Netflix má další nečekaný hit
Nejen Stranger Things má sledovanost. Netflix má další nečekaný hit
06.08.2019 | Streaming novinky

Jen pár týdnů poté, co třetí řada Stranger Things lámala netflixovské rekordy sledovanosti, má streamovací gigant nový hit v podobě španělské krimi.