FB pixel TP pixel
Autor Hry o trůny chtěl seriál mnohem delší. Popsal svůj podíl na finále © HBO

Autor Hry o trůny chtěl seriál mnohem delší. Popsal svůj podíl na finále

Premiéra nového seriálu ze Západozemí s podtitulem Rod Draka rozpoutala opět ve veřejném prostoru diskuze o jednom z nejpopulárnějších seriálů uplynulé dekády. Ke Hře o trůny se pro magazín The Wall Street Journal vyjádřil i sám autor knižní předlohy George R.R. Martin.

29. 8. 2022 15:30 | Filmové novinky

Není žádné tajemství, že autor je dlouhodobě nespokojen s délkou původního seriálu. Navzdory tomu, že seriál Hra o trůny byl mezi diváky velmi populární, sbíral jednu Emmy za druhou a vybudoval si jednu z největších fanouškovských základen vůbec, byl ukončen po osmi řadách. Největší vinu nese dvojice David Benioff a D. B. Weiss, která stála u zrodu seriálové Písně ledu a ohně a která jí vdechla život. George R.R. Martin se nyní nechal opět slyšet, že trval na tom, aby měl seriál alespoň deset řad. „Říkal jsem, že to potřebuje alespoň desetřad, ne-li 12 až 13. V tom jsem nicméně neuspěl,“ řekl Martin. Dále uvedl, že k finále samotného seriálu neměl zase tolik co říct, neboť události seriálu dávno předehnaly ty knižní.

Na finále Hry o trůny neměl vliv

Na finále se tak Martin dle svých vlastních slov příliš nepodílel. To samé se však nedá říct o novém seriálu, na který má Martin daleko větší vliv. „Věřím, že mám nyní větší vliv, než jsem měl v případě původního seriálu.“ Autor mimo jiné otevřel téma vývoje nových spin-offů, při kterém bylo sestaveno pět tvůrčích týmů. Každý tým pak přiletěl za autorem do Santa Fe, aby mu představil svou vizi. „Bylo to jako kdybychom byli v play off NFL a já trénoval všechny týmy. Emocionálně to bylo trochu zvláštní,“ přiznal Martin. Ze všech možných variant zvítězil právě Rod draka. Podle dostupných informací ale nejnovější seriál nebyl první a jedinou volbou.

Možná jste slyšeli o spin-offu, ve kterém si měla zahrát Naomi Watts a ke kterému vznikl i pilotní díl. Projekt stál téměř 30 miliónů amerických dolarů a byl nakonec zrušen. Z jakého důvodu? George R.R. Martin měl k projektu zdá se určité výhrady již od prvopočátku. Zmíněný spin-off se měl totiž odehrávat dlouho před Rodem Draka v době, kterou sám autor ve svých knihách popsal jen velmi krátce.

Zdroj: Variety

Vojtěch Balák
Filmový a seriálový nadšenec, který se rád pohybuje v audiovizuálním světě a ještě raději o něm píše. Milovník hororů a sci-fi všeho druhu. Rád nahlédne i do komiksového světa, zvláště pak do toho plného živých mrtvých. Když zrovna nekouká na film, cestuje, fotí a dělá grafiku.
Nová fantasy Netflixu má velkolepý první trailer. Jason Momoa v něm řádí
Nová fantasy Netflixu má velkolepý první trailer. Jason Momoa v něm řádí
29.08.2022 11:00:00 | Filmové novinky

Netflix se právě pochlubil novým trailerem ke svému připravovanému fantasy Snivokraj, kterým nás v hlavní roli provede oblíbený Jason Momoa. Těšme se na spektakulární trikovou podívanou plnou nespoutaných fantastických výjevů.

Netflix ruší dva velké seriály. Konec obou projektů fanoušky potěší
Netflix ruší dva velké seriály. Konec obou projektů fanoušky potěší
28.08.2022 11:00:00 | Filmové novinky

Letošní očekávaná hororová novinka z dílny Netflixu se po rozpačité první sérii nakonec nedočká pokračování. Naopak, velkého zakončení se dočká seriál Umbrella Academy, jeden z nejúspěšnějších komiksových seriálů vůbec, jenž skončí po čtyřech řadách.

Aquaman 2 a další filmové hity jsou odloženy. Počkáme si dlouho
Aquaman 2 a další filmové hity jsou odloženy. Počkáme si dlouho
26.08.2022 16:40:00 | Filmové novinky

Zrušená Batgirl a k ní kupa dalších projektů se značkou DC. To je prozatímní vizitka WB Discovery, které se slavnou značkou prozatím nezachází tak, jak by si zasloužila. Dalším důkazem budiž rošáda s premiérami očekávaných pokračování dřívějších hitů.

Zemřela Hana Zagorová. Připomeňte si ji ve skvělé komedii Svěráka a Smoljaka
Zemřela Hana Zagorová. Připomeňte si ji ve skvělé komedii Svěráka a Smoljaka
26.08.2022 14:00:00 | Filmové novinky

Ve věku 75 let zemřela po těžké nemoci zpěvačka a herečka Hana Zagorová. Filmoví a televizní diváci ji znají nejen díky Tomovi a Jerrymu, ale i filmovému hitu dvojice Smoljak-Svěrák.