FB pixel

Jak to bude dál s House of Cards? Netflix hledá náhradu za Spaceyho

Je to více než týden, co se na veřejnosti objevil sexuální skandál okolo Kevina Spaceyho. Situace se zpočátku měnila každou hodinu, teď emoce pomalu utichají a začíná se řešit co s roztočenou šestou sezónou. Možností je několik - hlavního hrdinu nechat zabít a nebo přeobsadit. Co si vybere Netflix?

Na úvod trochu opakování. Minulý víkend se na veřejnost dostaly informace, že před třiceti lety se Kevin Spacey pokoušel sexuálně zneužít tehdy nezletilého herce Anthony Rappa, se kterým hrál v divadle. Spacey okamžitě vyrukoval s oznámením, že se na incident příliš nepamatuje a že byl zřejmě opilý, nicméně i tak se herci v tiskové zprávě omluvil. Celé vše podtrhl oznámením, že se po letech spekulací přiznává ke své homosexuální orientaci. Tím si ale příliš nepomohl, protože to působilo, jako že se chce schovat a ze svých činů vymluvit. Veřejnost, odborná i fanouškovská, se okamžitě pustila do velkých sporů, kde končí oprávněné vyznání v rámci aktuální kampaně #MeToo (kde se především ženy mohou zpovídat ze sexuálních útoků) a začíná hon na čarodějnice.

Studio Netflix však začalo okamžitě jednat a začalo celou věc zkoumat podrobněji. Nejprve na základě prvních informací oznámilo, že aktuálně natáčená šestá série Domku z karet bude definitivně poslední. Tisk se ihned pustil do spekulací, jestli to znamená opravdu konec Franka Underwooda a nebo bude seriál pokračovat ve spin-offu, vlastní seriál měl dostat třeba Underwoodův asistent, věrný Doug Stamper. Jen o několik hodin však přišla důležitější zpráva - Netflix natáčení šesté řady dočasně pozastavil a začal řešit co bude dál.

To ale stále nebyl konec. Kdyby se jednalo o samostatný incident, zřejmě by mohl být Spaceyho ochod ze seriálu důstojnější, ale v rámci současného hollywoodského odhalování sexuálních násilníků (které sejmulo už esa jako Harvey Weinstein nebo Brett Ratner) a dalších zjištění ohledně Spaceyho chování to nakonec vzalo rychlejší spád. Vyšlo totiž najevo, že další podobné případy, jako nahlásil Rapp se děly nejen během celé Spaceyho herecké kariéry, ale především na place House of Cards. Několik stážistů popisovalo podobné okamžiky - ať už to byly nepříjemné narážky ze strany představitele Kevina Spaceyho nebo přímé útoky a sexuální návrhy. Verdikt Netflixu byl nemilosrdný - Spacey dostal okamžitě padáka a do seriálu už se nevrátí. Je sice představitelem hlavní role a také výkonným producentem, ale poslední slovo má Netflix a ten rozhodl.

Co se bude dít dál? Netflix bude určitě chtít nějakým způsobem seriál zakončit a právě natáčenou šestou sérii dotáhnout. Není jasné, kolik dílů zatím bylo natočeno, zřejmě ne málo. Možnosti jsou v zásadě dvě hlavní - postava Franka Underwooda bude buď zabita a nebo přeobsazena. První možnost zní sice radikálně, ale vlastně to samé se stalo hlavnímu hrdinovi i v britské předloze a navíc Frank už jednou atentát málem nepřežil. Druhou možností je přeobsazení, aktuálně fanoušci zahájili spíše úsměvnější petici, aby se novým Frankem stal herec Kevin James. Ten si mimochodem amerického prezidenta už zahrál ve filmu Pixely nicméně jednak není Spaceymu příliš podobný a pak je znám hlavně díky svým komediálním rolím.

Existuje samozřejmě i možnost, že Netflix nebude v natáčení pokračovat vůbec, ostatně samotný konec páté série napovídá, že je Frank vlastně odvelen na druhou kolej, ale byla by to škoda, protože osud jeho ženy Claire, je minimálně stejně zajímavý a bylo by dobré vidět, jak vše celé skončí. To jsou ale zatím jen spekulace, o dalším vývoji vás budeme hned informovat.


Domek z karet online 89%

Domek z karet

Sledujte cestu nelítostného politika Franka Underwooda a jeho ženy Claire od senátu přes post viceprezidenta a až po úřad nejvyšší - prezidenta USA. V hlavních rolích Kevin Spacey, Robin Wright, Michael Kelly, Sakina Jaffrey, Kristen Connolly

před 3 měsíci   Filmové novinky   Tomáš Vyskočil   335 přečtení   1 líbí se   9 komentářů  


Komentáře k článkuDalší články na podobné téma


10 věcí, které byste měli vědět, než si pořídíte 4K televizi

10 věcí, které byste měli vědět, než si pořídíte 4K televizi

před 5 dny   Filmové novinky   17 líbí se  

Filmy v ultravysokém rozlišení pomalu, ale jistě pronikají i do online půjčoven, nejvíce do iTunes a Netflixu. Pokud jste tedy fajšmekr a chcete si vychutnat zážitek ze sledování na maximum, určitě jste už uvažovali o koupi televize, které tento formát podporuje. Co za výhody či úskalí to přináší? Shrnuli jsme to pěkně na jeden seznam.
10 nejlepších trailerů ze SuperBowlu

10 nejlepších trailerů ze SuperBowlu

před 13 dny   Filmové novinky   7 líbí se  

Finále ligy amerického fotbalu není jen sportovní svátek, ale také příležitost, jak zpropagovat blížící se filmy a seriály. Studia si šetří ty nejlepší videa právě na přestávky během hry. A letos nasadily například první ukázky z Mission: Impossible 6 nebo Hana Sola a nové záběry z Avengers 3 nebo druhé sezóny Westworld. A díky ukázce na třetí Cloverfield víme, že jde rovnou na Netflix.
Masakr na Netflixu, zmizelo přes 200 dobrých filmů

Masakr na Netflixu, zmizelo přes 200 dobrých filmů

před 17 dny   Filmové novinky   35 líbí se   6 komentářů  

Během posledního měsíce nastal na českém Netflixu pořádný hurikán. Zatímco dříve jsme si zvykli, že tituly jen přibývají, během ledna nastala situace opačná a skoro tři stovky titulu už si nepustíte. Které to byly a proč k tomu došlo?


Líbí se ti tento článek?

Staň se naším fanouškem na Facebooku a žádný další už ti neunikne!

TOPlist TOPlist TOPlist