FB pixel TP pixel
Kde v Evropě najdete na Netflixu nejvíce titulů? © TMDB

Kde v Evropě najdete na Netflixu nejvíce titulů?

Nabídka Netflixu se liší v každé zemi. Zatímco u původní tvorby Netflixu máte prakticky jistotu, že bude vše, nakoupené filmy a seriály má každý stát jinak. A kdo vyhrává na počet titulů? Překvapením bude, že Česko má jednu z nejširších nabídek v Evropě.

1. 2. 2019 0:00 | Statistiky

Kvantita není samozřejmě kvalita, ale co se týče počtu titulů, patří mezi špičku Evropy. Více než my mají pouze Británie, Irsko, Maďarsko a Slovensko. U anglicky mluvicích zemí je to logické, protože mají nejblíže k USA a nemusí řešit lokalizaci. U Maďarska a Slovenska je to způsobené něčím jiným, podobně jako u Česka se Netflix neohlíží na to, jestli mají filmy dabing či titulky a sází vše. V tom máme paradoxně náskok nejen před Polskem, ale i před většinou zemí západní Evropy jako Německo, Francie, Itálie či Španělsko. Zde se Netflix snaží, aby pokud možno každý titul měl alespoň titulky, což zpožďuje a limituje nabídku.

Pro srovnání - v červnu 2019 měl největší nabídku Netflix samozřejmě v USA (jediná země, kde má více než 6.000 titulů), následuje Kanada (cca 5.800 titulů) a Austrálie (cca 5.500 titulů). Slušný počet má ještě Japonsko (cca 5.100 titulů), ale další velké země mají výrazně méně titulů než my - Jižní Korea jen cca 3.500, Mexiko cca 4.300 a Brazílie zhruba 4.200 filmů a seriálů.

Po najetí na mapu se vám ukáže v každé zemi vždy konkrétní počet. Čím víc červenější nabídka, tím je nabídka lepší.

Tomáš Vyskočil
Svůj první filmový web spustil už v roce 1999. Od té doby si uvědomil, že nebude dělat nic jiného než psát o filmech na internet. A tak založil a spustil FilmPub, první velký filmový magazín. O pár let později přešel na seriály a pro pár fanoušků spustil Lost.cz. Protože těch fandů bylo najednou dost, rozhodl se spustit i další weby a tak vznikla Edna.cz. Mezitím pracoval a psal třeba pro Premiere, DiViDi a další filmové časopisy. Když mu kamarádi před pár lety říkali, že stahují pirátské filmy, protože u nás není nabídka, tak si jeden víkend sedl, naprogramoval skript, který stáhl všechny dostupné nabídky u nás a tak vzniklo Filmtoro. Filmy a seriály už neopustí, protože filmy a seriály nikdy neopustily jeho.
Ze kterých zemí jsou filmy online nejčastěji?
Ze kterých zemí jsou filmy online nejčastěji?
08.01.2019 | Statistiky

Že nejvíce filmů a seriálů online pochází z USA se dá čekat. Ale tipli byste si, jaký je poměr vůči ostatním zemím? A kolik titulů je evropských? A kolik pochází z Česka resp Československa?

Z jakého roku jsou filmy online?
Z jakého roku jsou filmy online?
03.01.2019 | Statistiky

Servírují nám půjčovny staré filmy nebo nové? Čísla mluví jasně, převažuje nabídka z posledních 10 až 15 let, dokonce i rok 2016 už je úspěšnější než cokoliv před rokem 2003. Pak už nabídka padá a z šedesátých, sedmdesátých nebo osmdesátých let už je jen několik malých desítek za každý rok. Nabídku přes rokem 1950 už jsme ani nezahrnuli, jedná se řádově o 30 kusů.

Počet filmů a seriálů online v Česku
Počet filmů a seriálů online v Česku
01.01.2019 | Statistiky

Jak se průběžně vyvíjí počet filmů a seriálů, které jsou u nás k dispozici online? Podívejte se na graf od začátku roku 2016. V jednotlivých měsících jsou zachyceny tituly, které se v daném měsíci objevily a jsou stále ještě k dispozici online. Absolutní počet tak mohl být větší, náš graf ale zachycuje trend vývoje stále dostupných titulů.

České online půjčovny od největší k nejmenší
České online půjčovny od největší k nejmenší
01.01.2019 | Statistiky

Statistika, která ukazuje, která česká půjčovna je podle počtu titulů aktuálně nejbohatší. Počítají se pouze aktuálně aktivní filmy, dokumenty nebo seriály, které si lze pustit na území Česka.