FB pixel TP pixel
Králové videa: Nejočekávanější český dokument letoška je konečně hotový © TMDB

Králové videa: Nejočekávanější český dokument letoška je konečně hotový

Dokument mapující, pro mnohé dnes těžko představitelnou, dobu nelegálních videokazet, do níž se v domácích podmínkách přidával rychlodabing, vybral loni na startovači potřebné množství peněz a nyní zamíří do kin. Zajít si na něj můžeme již na podzim.

3. 7. 2020 12:00 | České novinky

Dokument Králové videa nabízí ohlédnutí za dobou a praktikami, které v dnešní době plné Full HD, 4K, HDR či dokonce 8K obrazové kvality a zvukové 5.1 surround nebo Dolby Atmos, vzbuzují hlavně nostalgické vzpomínky, a málokdo by ji chtěl opravdu vrátit. O to zajímavější bude nahlédnutí do těchto časů, kdy si můžeme připomenout jak celý nelegální trh s videokazetami a výrobou jednohlasného rychlodabingu v Československu probíhal. Autoři dokumentu, který měl být zprvu jen krátkým dvacetiminutovým projektem, se po zapojení několika desítek účastníků ať už z řad rychlodabérů (Ondřej Hejma, František Fuka, Dana Hábová, Ondřej Neff), distributorů či kriminalistů rozrostl do celovečerní podoby.

Projekt nabobtnal do té míry, že aby jej bylo možné dodělat do zdárného konce, rozjeli autoři na crowdfundingovém webu Startovač.cz sbírku, z které chtěli dofinancovat především studiovou postprodukci a sehnat práva na filmové ukázky. Vše se nakonec zdárně podařilo a vybralo se dohromady 322 370,-. Všichni pamětníci, fanoušci či filmoví historici se tak mohou od 3. září vydat do našich kin a zhlédnout hotový produkt. Dokument, mapující převážně fenomén východního bloku za nímž stojí Lukáš Bulava, Petr Svoboda, Igor Kovács a Peter Pavlík, bude distribuovat společnost Film Europe.

 735 zobrazení   238 se líbí
Petr Kollár
Formovaly ho akčňáky, sci-fi a horory z osmdesátek a devadesátek. Posléze na VHS během dvou dnů bingewatchnul Twin Peaks a s ním se zrodila i láska k dlouhým vyprávěním, které s příchodem Netflixu získaly tu pravou platformu. Dnes se věnuje hollywoodské klasice, hongkongskému akčnímu filmu, japonskému anime i evropskému artu. Před pár lety se začetl do komiksových světů (a v poslední době mangy obzvláště). Rád se prochází po horách, miluje lesy a nepohrdne kvalitním pivem.
PODCAST: 6 filmů o víně, které byste rozhodně měli vidět
PODCAST: 6 filmů o víně, které byste rozhodně měli vidět
24.06.2020 12:00:00 | České novinky

Léto je definitivně tady a spolu s ním se do kin řítí i třetí díl vinařské série Bobule. Než se však dozvíme, zda se dvojici Hádek-Ramba podaří přivést lidi zpět do kin, pojďte se s námi vydat na jiné filmové vinice, které stojí za diváckou pozornost.

Konečná! Na Netflix dorazí už i Troškovy Babovřesky
Konečná! Na Netflix dorazí už i Troškovy Babovřesky
21.06.2020 14:00:00 | České novinky

Jednou na ně dojít muselo. Vzhledem k tomu, že se má na Netflixu začátkem příštího roku pohybovat jíž přes 200 českých snímků, bylo vysoce pravděpodobné, že musí dojít na více filmů Zdeňka Trošky. Připoutejte se, protože v týdnu jedeme do Babovřesk. A dává to dokonalý smysl.

Netflix pokračuje v přidávání českých filmů. Jen za měsíc doplnil 34 snímků
Netflix pokračuje v přidávání českých filmů. Jen za měsíc doplnil 34 snímků
18.06.2020 | České novinky

Netflix jen krátce po uzavření nových dohod s českými distributory doslova otevřel stavidla a každých pár dní přidává nové české filmy do své nabídky. Za poslední měsíc zvládl doplnit již 34 snímků, které dokonale naplňují označení žánrové všehochuti.

Juniorfest se koronaviru nebojí. Listopadový festival bude i online
Juniorfest se koronaviru nebojí. Listopadový festival bude i online
16.06.2020 12:00:00 | České novinky

Na druhý listopadový týden je plánován již 13. ročník festivalu pro děti a mládež Juniorfest. A organizátoři chystají expanzi do online světa.