FB pixel TP pixel
Kulisy ze seriálu Hra o trůny se otevřou pro turisty © TMDB

Kulisy ze seriálu Hra o trůny se otevřou pro turisty

Na rok 2019 byla ohlášena osmá a zároveň poslední sezona seriálu Hra o trůny. HBO má ovšem v plánu potěšit své fanoušky (a samozřejmě na frančíze i něco vydělat) a po skončení seriálu se chystá ponechat některé filmové lokace v Severním Irsku a využít je jako turistické atrakce.

Filmové novinky

Drsný Disneyland

HBO využije tyto jedinečné prostory, ve kterých si bude návštěvník moci prohlédnout nejen samotná místa, známá ze seriálu, ale k dispozici ke zhlédnutí budou i seriálové kostýmy, zbraně, dekorace či modely, interaktivní obrazovky, umělecké kresby a produkční materiály. Zimohrad, Královo přístaviště či Černý hrad: to jsou první potvrzené lokace, jež by měly být fanouškům dostupné a samotné Severní Irsko musí mít z nabídnuté spolupráce radost, protože fanouškovský turismus vydávající se po stopách filmových lokací dokáže zvýšit zájem o daná místa o mnoho procent. Například chorvatský Dubrovník, kde se část seriálu točila, oznamoval poměrně značný nárůst turistů, po odvysílání tamějších scén.

Hrad na prodej

Kulisy ze seriálu Hra o trůny se otevřou pro turisty © TMDB

Náhoda tomu chtěla, aby jedna z méně známých kulis, irský hrad Gosford, šel aktuálně do prodeje. Na stránkách realitní společnosti Maison Real Estate si můžete prohlédnout podrobnosti, nabídky se aktuálně pohybují v cenové hladině 500.000 liber (zhruba 14,3 miliónů korun) a výše. Stavbu z 19. století využili filmaři v seriálu v dřívějších sezónách jako sídlo Roba Starka, a to konkrétně například ve scéně, kdy jednomu ze svých nepřátel usekne hlavu - viz video.

Kdy bude nová sezóna Hry o trůny?

HBO ovšem svou nejslavnější značku nenechá zmizet ani ze seriálového světa. Již v květnu 2017 producenti ohlásili, že připravují další příběhy ze světa Game of Thrones. Konkrétně jeden z nich bude prequelem a odehrávat by se měl několik tisíc let před válkou o Železný trůn, kterou máme možnost sledovat nyní. Nedávno byl samotným Georgem R. R. Martinem odhalen i pracovní název tohoto nového seriálu jako The Long Night a natáčení by mělo proběhnout už v roce 2019. Na oficiální datum premiéry poslední řady v roce 2019 se zatím stále ještě čeká, podle všeho se jí dočkáme na jaře.

© TMDB

Hra o trůny

Game of Thrones | USA | 2011 | Fantasy seriály | Draci

O vládu nad Westerosem bojuje sedm rodin z různých koutů světa. Kdo z nich nakonec získá vysněný Železný trůn? A dokáže nový vůdce zamezit nebezpečí ze severu? Hrají: Emilia Clarke, Kit Harington, Peter Dinklage, Lena Headey, Nikolaj Coster-Waldau, Sophie Turner, Maisie Williams

 92 %
Sledovat Online na HBO Max  HBO Max | české titulky | český dabing | od 20. 10. 2016
 704 zobrazení   101 se líbí
Outlaw King se objeví na Netflixu v o 20 minut kratší verzi. Máme se bát?
Outlaw King se objeví na Netflixu v o 20 minut kratší verzi. Máme se bát?
25.09.2018 8:00:00 | Filmové novinky

Jeden z nejlepších filmů letošního festivalu v kanadském Torontu zamířil před uvedením na Netflixu zpátky do střižny a režisér David Mackenzie srazil stopáž pod 2 hodiny.

Natočí Netflix seriál podle počítačové série Diablo?
Natočí Netflix seriál podle počítačové série Diablo?
24.09.2018 14:00:00 | Filmové novinky

V minulých dnech prosákla na veřejnost velmi zajímavá informace týkající se slavné počítačové hry Diablo. Na Netflixu s velkou pravděpodobností uvidíme seriál na motivy této hry a dle dostupných informací by se mělo jednat o animovanou sérii, která bude zpracovávat všechny díly této akční RPG.

Dnes uvedený nový seriál Maniac láká na Netflixu na hvězdná jména
Dnes uvedený nový seriál Maniac láká na Netflixu na hvězdná jména
21.09.2018 15:15:00 | Filmové novinky

Emma Stone. Jonah Hill. A čerstvě ohlášený režisér nové bondovky, Cary Fukunaga. To jsou tři hvězdy, které stojí za seriálem Maniac, jedné z největších podzimních novinek. Ode dneška je na Netflixu a my vás naladíme, proč na něj koukat.

Daredevil má nový trailer a datum premiéry na Netflixu: 19. října
Daredevil má nový trailer a datum premiéry na Netflixu: 19. října
20.09.2018 19:30:00 | Filmové novinky

Třetí sezóna seriálu, který začal komiksové šílenství na Netflixu, byla ohlášená už před nějakou dobu, ale konečně máme potvrzené datum premiéry - 19. října. V nové ukázce sice toho moc o ději nové sezóny neuvidíte, ale styl má parádní!