FB pixel

Kdo stojí za MALL.TV?

Jak už název napovídá, za MALL.TV stojí stejnojmenný internetový portál MALL. Tam jste doteď nejspíše nakupovali hlavně pračky, žehličky či televize, ale podobně jako na Amazonu už nefrčí jen prodej knížek, ale i původní seriály a filmy, tak se do stejné expanze pustil i český MALL. Jeho majitelé si slibují, že pro jejich zákazníky vznikne zábavní obsah, který je více sváže se značkou a oni tak budou místo chození na jiné stránky raději nakupovat na MALL.CZ. Jen pro pořádek doplníme, že za obchodem stojí MALL Group, tedy skupina, kterou vlastní nejbohatší Češi jako Petr Kellner nebo Daniel Křetínský a kromě MALL.cz pod stejnou skupinu patří třeba také CZC.cz nebo Košík.cz.


xx

Koho uvidíte v MALL.TV?

Jak je vidět, ve skupině není žádná historie natáčení televizních pořadů a spouštění internetových půjčoven, a tady přichází na řadu Lukáš Záhoř. Ten ještě minulý rok šéfoval výrobě pořadů na Stream, ale pak se celá věc zkomplikovala a každý se vydal svou cestou. Po schopném manažerovi sáhli právě lidé v MALL Group a nabídli mu “postavit od nuly novou online platformu”. Rychle se dohodli a přípravy se brzy mohly rozběhnout. Podstatné bylo, že Lukáše Záhoře brzy následovala do nové platformy většina jeho slavných kolegů ze Stream.cz - producent Milan Kuchynka, architekt Adam Gebrian, komik Luděk Staněk, kuchař Roman Vaněk nebo novinář Pavel Zuna.

Budou na MALL.TV pokračovat seriály ze Streamu?

Budou na MALL.TV pokračovat seriály ze Streamu?

Ne, nebudou, protože na seriály jako Peklo na talíři (Roman Staněk) nebo Gebrian VS patří práva Stream.cz, a ten je logicky nebude chtít pustit dál. Nic ale nebrání tomu, aby nejznámější tváře měli svůj nový a vlastní pořad na velmi podobné téma.

Jaké původní pořady na MALL.TV uvidíme?

Začněme tedy nejznámějšími jmény. Roman Vaněk bude mít hned 2 pořady - Zmlsané dějiny (vaření podle starodávných receptů našich praprababiček, tedy například oběd z veverek) a Rozum v troubě (jak moc zdravé jsou potraviny takto označené). Adam Gebrian nás bude provázet skrytými místy ve známých stavbách (Překvapivé stavby) nebo aktuálními novinkami z architektury (Gebrian Plus/Minus). Luděk Staněk bude mít pořady hned tři - vtipné glosy aktuálních zpráv, Historii věcí a také standup komedii ve dvojici s Milošem Čermákem. Pavel Zuna bude zase zpovídat populární sportovní komentátory. Reality show Závodní akademie přinese soupeření dvou týmů na okruhu (v jedné rolí i Jakub "Lavi” Štáfek), Pařan Jarda zase novinky ze světa počítačových her.

Kolik dalších původních pořadů nás ještě čeká?

Kolik dalších původních pořadů nás ještě čeká?

Různé zábavné a zpravodajské pořady budou tvořit největší část MALL.TV a těšit se můžete například na to, jak pod dohledem opravdového instruktora z autoškoly velmi rychle v běžném provozu dokážete přijít o řidičák (O papíry) nebo jaké to je žít a dělat běžné věci, když máte jen jednu ruku (Jednou rukou). Dvakrát týdně, v pondělí a ve čtvrtek večer budou na MALL.TV také živá vysílání - známá komička Koko bude muset za v reality show 30Menutovka zvládnout uvařit za 30 minut kompletní jídlo a Tomáš Zástěra bude nechávat vyhrávat všechny v soutěži Vyhraj to!.

Budou na MALL.TV také nějaké původní seriály?

Ano, do podzimu jde MALL.TV se dvěma velkými původními seriály. První se jmenuje Život je hra a není tedy úplně původní, protože se jedná o předělávku norského seriálu Match. V něm život mladého muže a jeho především partnerské trable komentují moderátoři, jako kdyby se jednalo o hokejový zápas. Komentátory v české verzi hrají Michal Suchánek a Petr Marek. Druhým hlavním seriálem je seriál Stylista, který bude popisovat příběhy “nejžádanějšího stylisty v Čechách”, v hlavní roli Petr Vaněk. Ročně plánuje MALL.TV mít vždy 4 nové seriály - 2 na jaře a 2 na podzim. Délka jedné epizody seriálů je okolo 10 minut a celý seriál se obvykle vejde do 10 dílů.

Objeví se na MALL.TV také nějaké přejaté seriály?

Objeví se na MALL.TV také nějaké přejaté seriály?

V archivu po otevření také najdete dva známé české seriály Kosmo a Čtvrtá hvězda. Seriály uvedené na České televizi se postupně rozrůstá i do dalších půjčoven, aktuálně je kromě iVysílání můžete vidět na Obbodu, Banaxi a nově tedy i na MALL.TV. Další akvizice, včetně u nás dosud neuvedených zahraničních seriálů, jsou zatím otázkou dalšího vývoje.

Budou na MALL.TV také filmy?

Ano, ale jen ve velmi malém počtu. Ve spolupráci s Karlovarským festivalem a Aerofilms se budou točit v nabídce vybrané náročnější filmy. Nyní tam najdete například Divoké historky, Amy, Idu, Vlhká místa nebo Vzkaz v láhvi. S nějakými zásadními akvizicemi větších filmů se aktuálně nepočítá, bude to hodně kurátorský výběr, podle všeho se MALL.TV nechce naopak zahltit filmy, které už dnes můžete vidět zdarma na Youtube.

MALL.TV je zdarma?

Ano, podobně jako například Stream.cz bude i MALL.TV komplet zdarma. Do pořadů budou zasahovat jen reklamy, nyní především propagující nabídku MALL.CZ a dalších webů skupiny MALL Group. Čekejte tedy reklamu na herní potřeby u Pařana Jardy, spotřebiče u Historie věcí, kosmetiku u Stylisty či potraviny u pořadů o vaření. A v budoucnu reklamu i na další produkty jiných značek.

Kde všude budu moci MALL.TV sledovat?

Kde všude budu moci MALL.TV sledovat?

Zatím si můžete naladit novou internetovou televizi jen u sebe v prohlížeči na počítači nebo na mobilu. Do konce roku by se měly objevit i aplikace pro obě dva hlavní platformy na mobily a tablety (Android i iOS), na začátku příštího roku se má vypustit aplikace do chytrých televizí (od Samsung, LG a dalších).

Je to lepší než Stream? Bude to mít úspěch?

To záleží jen na vašem vkusu. Pořadů bude určitě méně a budou i méně výpravné než největší akce Streamu (Kazma), ale zase můžete čekat náročnější a originální tvorbu. Zatímco za úspěchem většiny pořadů Stream.cz stojí hlavně hlavní stránka Seznamu, která nosí obrovskou návštěvnost, MALL.TV si bude muset návštěvnost velmi tvrdě vybojovat. Weby MALL Group sice budou MALL.TV propagovat, ale tito lidé nemají takovou sílu jako na hlavní stránce Seznamu, a tudíž bude muset MALL.TV sbírat uživatele jinde. Originalita a nápad jejich pořadů a odlišení se od další nabídky budou rozhodovat.

MALL.TV startuje už v neděli, na jaké pořady a hvězdy se můžete těšit?  |  České novinky  |  před 4 měsíci  |  923 přečtení  |  1 líbí se  |  3 komentáře

Tomáš Vyskočil

Svůj první filmový web spustil už v roce 1999. Od té doby si uvědomil, že nebude dělat nic jiného než psát o filmech na internet. A tak založil a spustil FilmPub, první velký filmový magazín. O pár let později přešel na seriály a pro pár fanoušků spustil Lost.cz. Protože těch fandů bylo najednou dost, rozhodl se spustit i další weby a tak vznikla Edna.cz. Mezitím pracoval a psal třeba pro Premiere, DiViDi a další filmové časopisy. Když mu kamarádi před pár lety říkali, že stahují pirátské filmy, protože u nás není nabídka, tak si jeden víkend sedl, naprogramoval skript, který stáhl všechny dostupné nabídky u nás a tak vzniklo Filmtoro. Filmy a seriály už neopustí, protože filmy a seriály nikdy neopustily jeho.

Komentáře k článku MALL.TV startuje už v neděli, na jaké pořady a hvězdy se můžete těšit?

Další články jako MALL.TV startuje už v neděli, na jaké pořady a hvězdy se můžete těšit?

České novinky  |  před 6 dny  |  21

10 pohodových českých filmů, pro ty, kterým se líbily Ženy v běhu

Česká kina zase po nějaké době ovládají české filmy. Upřímně - ono bylo na čase, aby Freddyho Mercuryho někdo sundal z trůnu. Čert tomu chtěl a momentálně vládnou Ženy v běhu a za poslední týden se k nim přidal nový film Jirky Mádla Na střeše. Vybrali jsme na valentýnský víkend desítku podobných kousků s českou značkou. číst více

České novinky  |  před 15 dny  |  8

10 nejlepších filmů a seriálů Václava Vorlíčka

Ve věku nedožitých 89 let nás opustila legenda českého filmu Václav Vorlíček. Absolvent pražské FAMU, uznávaný režisér a scénárista, se nejvíce proslavil vánoční pohádkou Tři oříšky pro Popelku. Z jeho mysli ale vzniklo mnoho dalších skvělých filmů a televizních seriálů. Vybrali jsme pro vás desítku těch nejlepších. číst více

České novinky  |  před 17 dny  |  10

Nejslavnější česká režisérka: Věra Chytilová

Své devadesáté narozeniny by 2. února oslavila jedna z největších osobností československé nové vlny, režisérka Věra Chytilová. Pojďme si připomenout celou její kariéru a vytyčme její hlavní milníky. číst více

České novinky  |  před 18 dny  |  25

Čeští kritici rozhodli: nejlepším filmem roku 2018 je Jan Palach

Historické drama Jan Palach ovšem podle kritiků nemá nejlepší scénář a ani ho nerežíroval nejlepší režisér. Favorita mezi diváky i kritiky v těchto kategoriích porazila humorná Chata na prodej a režisér Olmo Omerzu a jeho zimní road movie Všechno bude. číst více

České novinky  |  před 22 dny  |  197

Sledovanost seriálu Most! roste každým dílem

Výtečnými čísly sledovanosti se může pyšnit nový seriál tvůrčí dvojice Petr Kolečko o Jan Prušinovský. Každý díl zaznamená vyšší sledovanost a ta odložená je dokonce rekordní. číst více

TOPlist TOPlist TOPlist