FB pixel TP pixel
Netflix pokračuje v rušení seriálů. Nyní zařízl svou artušovskou fantasy © TMDB

Netflix pokračuje v rušení seriálů. Nyní zařízl svou artušovskou fantasy

Poslední obětí v dlouhé řadě nedávno zaříznutých netflixovských seriálů se stala vysokorozpočtová fantasy Prokletá, která vznikla na motivy komiksu Franka Millera.

12. 7. 2021 7:00 | Filmové novinky

Pokud jste fanoušky výpravného fantasy seriálu Prokletá, která v nové variaci na artušovskou legendu vyprávěla bájný příběh z pohledu mladé hrdinky Nimue s Katherine Langford v hlavní roli, máme pro vás smutnou zprávu. Druhé řady se již nedočkáte. Netflix totiž propustil členy štábu ze svých smluv, což znamená, že si nyní mohou najít jinou práci. Jasně tím naznačil, že se s mocnou Jezerní paní, Artušem (Devon Terrell) a Merlinem (Gustaf Skarsgard) více neuvidíme a seriál takto neoficiálně odpískal.

Prokletá vznikla na motivy stejnojmenného komiksu Franka Millera a ve své první a zároveň poslední řadě dostala deset epizod. Je s podivem, že Netflix seriál zrušil až prakticky rok po jeho premiéře. V žebříčcích sledovanosti si seriál nevedl špatně, ale také nezazářil a kvůli nevalným kvalitám ani nevznikla šeptanda, která by vytvořila širší okruh fanoušků. A protože rozpočet určitě nebyl z nejmenších a v dubnu se na Netflixu objevila fantasy Světlo a stíny, která si vedla jak divácky, tak kriticky mnohem lépe, neměl streamer mnoho důvodů, proč drahý projekt dále prodlužovat. Netflix tak v poslední době zrušil řadu svých originálů, včetně jiného nákladného projektu - komiksáku Jupiter's Legacy.

 10 393 zobrazení  
Petr Kollár
Formovaly ho akčňáky, sci-fi a horory z osmdesátek a devadesátek. Posléze na VHS během dvou dnů bingewatchnul Twin Peaks a s ním se zrodila i láska k dlouhým vyprávěním, které s příchodem Netflixu získaly tu pravou platformu. Dnes se věnuje hollywoodské klasice, hongkongskému akčnímu filmu, japonskému anime i evropskému artu. Před pár lety se začetl do komiksových světů (a v poslední době mangy obzvláště). Rád se prochází po horách, miluje lesy a nepohrdne kvalitním pivem.
Válka zítřka nekončí! Amazon už začal chystat dvojku. Co na to Chris Pratt?
Válka zítřka nekončí! Amazon už začal chystat dvojku. Co na to Chris Pratt?
11.07.2021 10:00:00 | Filmové novinky

Byť trailery vypadaly všelijak a snímek před premiérou nikdo na velký hit netipoval, z nového sci-fi Válka zítřka se pětadvacet let po premiéře Dne nezávislosti stal obrovský hit. Není tedy divu, že Amazon chce pokračování.

Které největší hity získal Amazon nákupem studia MGM?
Které největší hity získal Amazon nákupem studia MGM?
11.07.2021 | Filmové novinky

Amazon před pár týdny za nekřesťanskou sumu koupil strádající studio MGM. Díky tomu tak do jeho portfolia po letech pronikly populární série filmů. Pojďme se podívat na ty nejvýznamnější z nich, které nyní může Amazon spravovat, případně znovu oživit.

Nový Zaklínač dorazí už v srpnu! První trailer ukazuje příběh Vesemira
Nový Zaklínač dorazí už v srpnu! První trailer ukazuje příběh Vesemira
10.07.2021 11:00:00 | Filmové novinky

Ze včerejšího Witcherconu dorazila i první ukázka na animovaný prequel hlavního zaklínačského seriálu. Anime od tvůrců fenomenální Legendy Korry nás čeká už koncem srpna.

První trailer na 2. řadu Zaklínače je tu a vypadá náramně
První trailer na 2. řadu Zaklínače je tu a vypadá náramně
10.07.2021 10:00:00 | Filmové novinky

Po krátkém teaseru, který jsme dostali před pár týdny na Netflix Geeked Week, konečně dorazila pořádná ukázka na druhou řadu Zaklínače, která se přiřítí na Netflix přesně před Vánoci.