FB pixel TP pixel
Netflix znovu ve velkém propouští. Oznámil strategické změny investic © Netflix

Netflix znovu ve velkém propouští. Oznámil strategické změny investic

Zatímco Netflix ve velkém propouští své zaměstnance, směle hovoří o restartu svého obchodního modelu, připravovaných velkých investicích a vytvoření stovek nových pracovních pozic.

30. 6. 2022 10:30 | Streaming novinky

Dle posledního vývoje se zdá, že v Netflixu trpí schizofrenií. Na jedné straně se kvůli zastavení růstu počtu předplatitelů, sílící konkurenci a poklesu akcií streamer rozhodl ve velkém propouštět své zaměstnance. Po květnovém zrušení 150 pracovních míst právě oznámil, že propustí dalších 300 zaměstnanců, převážně z USA. Na druhou stranu se ale streamer snaží za každou cenu ukázat, že není v žádném úpadku a hodlá prý rozšiřovat svůj obsahový záběr a obchodní model, nově nastavit své podnikání a znovu významně investovat. Šéf Reed Hastings ve zprávě zaměstnancům, ve které zdůvodňuje další propouštění, slíbil, že v příštích 18 měsících vytvoří 1 500 pracovních míst.

Z minulých kroků vedení Netflixu je pravděpodobné, že pokud nová pracovní místa opravdu vzniknou, budou z něj nejvíce profitovat mezinárodní, herní a reklamní služby. Růst počtu předplatitelů v Severní Americe již před nějakou dobou dosáhl vrcholu a u Netflixu se budou snažit přilákat maximum zákazníků z jiných regionů, přesun a posílení personálu do jiných částí světa tak dává smysl. Netflix navíc stále neopustil myšlenku vstupu do herního byznysu. Nyní vlastní tři menší herní studia a vše naznačuje, že přibydou další fúze a akvizice v této oblasti. S rostoucími herními ambicemi Netflixu poroste i počet těchto zaměstnanců. A jak jsme nedávno informovali, v Netflixu se snaží rozšířit obchodní model o předplatné podpořené reklamou, které by mělo být spuštěno ještě letos. V této oblasti se ale zatím snaží najít partnera, osloven byl například i Google.

Zdroje: THR

Petr Kollár
Formovaly ho akčňáky, sci-fi a horory z osmdesátek a devadesátek. Posléze na VHS během dvou dnů bingewatchnul Twin Peaks a s ním se zrodila i láska k dlouhým vyprávěním, které s příchodem Netflixu získaly tu pravou platformu. Dnes se věnuje hollywoodské klasice, hongkongskému akčnímu filmu, japonskému anime i evropskému artu. Před pár lety se začetl do komiksových světů (a v poslední době mangy obzvláště). Rád se prochází po horách, miluje lesy a nepohrdne kvalitním pivem.
Vítězem sledovanosti Disney Plus v Česku není Marvel ani Star Wars
Vítězem sledovanosti Disney Plus v Česku není Marvel ani Star Wars
27.06.2022 17:00:00 | Streaming novinky

Mnozí pozorovatelé předpokládali, že největšími lákadly v Česku právě spuštěné streamovací platformy Disney+ budou seriály a filmy ze světa Star Wars nebo ty od Marvelu. Vítězem sledovanosti je ale překvapivě někdo jiný.

Netflix už pracuje na spuštění reklam. Inspiruje se u nejlepších
Netflix už pracuje na spuštění reklam. Inspiruje se u nejlepších
23.06.2022 14:20:00 | Streaming novinky

Po prudkém poklesu akcií se Netflix definitivně rozhodl přidat nový tarif s reklamami, nejlépe ještě v tomto roce. Nyní se snaží najít partnera, se kterým bude při svém vstupu do světa reklam spolupracovat.

Netflix přidal 5 českých filmů. Celkově ale tuzemský obsah mizí
Netflix přidal 5 českých filmů. Celkově ale tuzemský obsah mizí
22.06.2022 16:10:00 | Streaming novinky

Netflix sice stále přidává nové české filmy do své nabídky, co se ale týká celkového množství tuzemských titulů, tam dochází k docela zásadnímu úbytku kusů. Samozřejmě za to mohou hlavně mizející licence.

Může Disney+ porazit Netflix? Po zemětřesení v Asii dostal tvrdou ránu
Může Disney+ porazit Netflix? Po zemětřesení v Asii dostal tvrdou ránu
21.06.2022 14:00:00 | Streaming novinky

Poslední kvartální výsledky naznačily, že ve streamingových válkách zatím vedoucí Netflix začíná ztrácet a Disney+ na druhé pozici začíná mohutně dotahovat. Nejnovější zpráva až z daleké Indie však může tento boj zvrátit a Disney+ může brzy odepsat mnohem více uživatelů než hrozí Netflixu.