FB pixel

Labyrint

Podle scénáře jednoho ze členů Monty Python vznikla v polovině osmdesátých let tahle kultorvní a poměrně děsivá fantasy pohádka, v níž se mladičká Jennifer Connelly musí vydat do tajemného bludiště, aby vysvobodila ze spárů elfů svého malého bratra, o něhož neuvážlivě přišla. V roli zlého krále se objevil David Bowie a zapsal se svou vlasovou kreací mezi nejimpozantnější mullety filmové historie.

Online na Google Play (titulky) (dabing), Netflix (titulky) od 27. 12. 2015

Spáči

Když se u soudní obhajoby sejde dávno rozpadlá parta přátel, z nichž dva jsou odsouzeni za vraždu vychovatele, postupně se odkrývá děsivá pravda o nápravném zařízení, ve kterém čtveřice strávila své dospívání. Tak trochu zapadlá drsná výpověď o trýznivém dospívání, která vznikla údajně podle skutečných událostí, je několikátou spoluprací Barry Levinsona a Roberta De Nira v řadě.

Online na Google Play, iTunes (dabing), Netflix (titulky) od 10. 6. 2017

Hříšný Tanec

Ultimátní letní slaďárna, díky které se každá dívka již v osmi letech horlivě chtěla zapsat do tanečních kurzů. Dnes je sice naprostá animozita dvou filmových partnerů, Patricka Swayzeho a Jennifer Grey, notoricky známá, na plátně to však není znát a tzv. “hříšňák” je stále jednou z nejlepší filmových romancí vůbec.

Online na iTunes, Kuki (dabing), My Prime, Netflix (titulky), O2TV (dabing), Prima Videopůjčovna (dabing), Starmax, Vodafone TV (titulky) (dabing), Voyo (titulky) (dabing) od 11. 12. 2016

Repo Man

Prodavač Otto v podání mladičkého Emilia Esteveze se rozhodne opustit nudnou práci v supermarketu a využít lukrativní nabídky na exekutorský post. Čím dražší vůz zkonfiskuje, tím větší má provizi… Najednou si Otto užívá hýřivého života a snadno vydělaných peněz. Touha po větším zisku jej však přivede až na stopu záhadnému profesorovi s bandou mimozemšťanů v autě v této bláznivé nadpřirozené kultovce.

Online na iTunes, Netflix (titulky) od 16. 12. 2018

Krotitelé duchů

Pokud se děje něco divného ve vašem okolí, koho zavoláte? No přece Krotitele duchů. Partička parapsychologů bojující s temnými bránami pekel se stala jedním z nejikoničtějších ansámblů osmdesátých let. Spousta slizu, nápaditá monstra, dokonale dávkovaný humor a epické finále s Marshmallow Manem a superdémonem Gozerem dodnes nestárnou a ženský remake Paula Feiga jim může leda závidět. Snad se povede i očekávané pokračování po letech Krotitelé duchů: Odkaz. Jo, a když se vás někdo zeptá, jestli jste Bůh, nezapomeňte říct, že ano!

Online na Google Play (titulky), iTunes, Netflix (titulky) od 14. 11. 2017

Narušení

Susanna Kaysen strávila v 60. letech rok a půl v psychiatrické léčebně a své zážitky sepsala do úspěšné knihy. Zfilmovat výpověď o duševním zdraví, přátelství, cestě k sobě samé a vnitřním poznání byl dlouholetý sen Winony Ryder. Netušila však, že když do role své hospitalizované přítelkyně obsadí tehdy neznámou dceru Jona Voighta, všechny oči se upřou jejím směrem. Narušení je tak dodnes jedním z nejpozoruhodnějších výkonů v kariéře Angeliny Jolie..

Online na Google Play (titulky), iTunes, Netflix (titulky) od 17. 2. 2018

Apokalypsa kanibalů

Skoro jako z Festivalu otrlého diváka působí dnes absurdní horor z italské produkce o bandičce vojáků prchajících z vietnamské války, kteří si z bojového pole mimo válečných traumat odnáší ještě něco víc. Už asi málokoho bude pohoršovat množství krve a vyhřezlých vnitřností, snímek však byl v době vzniku zakázán. Dnes se můžeme pousmát nad jeho campovitostí a aranžovaností, zábavnost mu ale upřít nelze.

Online na Netflix (titulky) od 7. 7. 2021

Legenda o vášni

Brad Pitt s vlajícími dlouhými vlasy jedoucí na bronzovém oři a za ním v pozadí opuštěné kopce Montany. Dokážete si představit romantičtější obraz? Možná je romance Edwarda Zwicka z dob světové války až příliš přeslazená, nedá se jí však upřít dokonalé vystižení jejího názvu. Právě z plátna (či televize) nekonečně sálající vášeň tenhle epos odlišuje od konkurence, jako Navždy a daleko nebo jako spí čumák chladné (a digitální) Austrálie.

Online na Google Play (titulky), iTunes (titulky) (dabing), Netflix (titulky) od 10. 12. 2017

Superman

Richard Donner nás bohužel před pár týdny opustil, jeho největší klasiku (vedle Smrtonosné zbraně) a prapůvodce všech komiksových filmů si však můžeme připomenout alespoň na Netflixu. Původní Superman má vše, o čem si dnešní adaptace DC Universa mohou nechat leda zdát. Pořádně rudé kozačky a viditelné superspodky, správné dávkování humoru a Kal-elovo/Clarkovo charisma, které závidí i jinak sympaťák Henry Cavill. A Williamsův ústřední motiv je stále dokonalost, kterou nedostanete z hlavy. Pokud vám navíc tahle DC nostalgie chybí, rozhodně se pusťte do Superman a Lois na HBO.

Online na Google Play, iTunes, Netflix od 31. 3. 2018

Ďáblův advokát

Mladý právník Kevin v podání Keanu Reevese je přesvědčen o své genialitě, když dokáže zbavit obvinění obžalovaného s jasnými důkazy. Další nabídka přichází záhy a opět je stejně temná a amorální. Kevin začíná být posedlý touhou vyhrát a nejde jen o peníze, ale i o vlastní duši. Nápaditý vhled do kamenné duše neoblomného právníka překypuje biblickými a literárními odkazy a stává se pro diváka zajímavým popkulturním labyrintem s dokonale ďábelským Al Pacinem.

Online na Google Play, Netflix od 7. 7. 2018

10 skvělých filmů, o kterých jste ani nevěděli, že jsou na Netflixu  |  Tipy na film  | 

Beata Mrazíková


Další články jako 10 skvělých filmů, o kterých jste ani nevěděli, že jsou na Netflixu

Tipy na film  |  před 4 dny

10 nejlepších novinek (nejen) na Netflixu, které musíte vidět o víkendu

V polovině července na Netflixu končí svou pouť jeho očekávaná hororová trilogie Ulice strachu. Nejen fanoušci hororů si ale přijdou na své. číst více

Tipy na film  |  před 7 dny

4 parádní filmy, které byste měli nakoukat, protože brzy zmizí z Netflixu

Netflix již brzy opustí čtveřice titulů, které by rozhodně byla škoda minout. V článku rovněž přinášíme informace o dalších titulech, které se chystají streamovací službu opustit. číst více

Tipy na film  |  před 11 dny

10 parádních novinek (nejen) na Netflixu, které musíte vidět o víkendu

Nabité streamovací léto pokračuje. Netflix tahá z rukávu druhou část Ulice strachu a seriálové návraty. HBO nás zase vezme do Afghánistánu do boje proti Talibanu. číst více

Tipy na film  |  před 12 dny

Loučení s Luciferem bude Netflix bolet. Které seriály by ho mohly nahradit?

Konec Lucifera se pomalu, ale jistě blíží a Netflix si musí ťukat na čelo, protože tahle fantasy kriminálka pořád táhne tolik diváků, že by člověk očekával spíše její prodloužení než definitivní závěr. číst více

Tipy na film  |  před 14 dny

14 nově přidaných filmů na Netflixu, které byste neměli přehlédnout

Netflix v uplynulých dnech přidal do své nabídky hned několik filmů, které rozhodně stojí za pozornost. Často se totiž jedná o zástupce velkých titulů z žánrů sci-fi, fantasy či akce. A hlavně nechybí ani snímky s českou lokalizací v podobě dabingu či titulků. číst více

Cache: 1 TOPlist TOPlist TOPlist