FB pixel TP pixel
Další trable Netflixu. Jeho videohry jsou obří průšvih, přesto chystá další © Netflix

Další trable Netflixu. Jeho videohry jsou obří průšvih, přesto chystá další

Netflix v listopadu roku 2021 spustil v rámci streamovací služby i sekci videoher. Podle nejnovějších statistik je však herní byznys prozatím spíše průšvihem než úspěchem. Čísla hráčů jsou zoufale malá.

16. 8. 2022 13:15 | Streaming novinky

Videohrám od Netflixu se prozatím příliš nedaří. Ukazují to data získaná CNBC skrz aplikace sledující tracker Apptopia. Ten přišel se statistikami, které ukazují, že průměrně se na Netflixu denně u videoherního obsahu zabaví jen 1,7 milionů uživatelů, což je vzhledem k celkovým 220 milionům předplatitelů streamovací služby méně než 1 procento. Pravdou je, že nabídka her není příliš zajímavá a jedná se hlavně o malé mobilní tituly, které málokoho vytrhnou.

V listopadu streamer začal jen s pěti tituly a od té doby přišel s více než dvěma tucty dalších. Výbušná koťátka či spin-off League of Legends ale žádnými velkými hity nejsou. A je otázkou, do jaké míry to změní šachová hra založená na megahitu Dámský gambit. Opravdu budeme všichni ve chvílích nudy zkoušet šachové triky a pokoušet se dát imaginárnímu soupeři mat? Netflix chce každopádně do konce roku dojít až k 50 titulům a dokonce kvůli tomu koupil tři nezávislá herní studia, rozhodně tedy svůj herní byznys myslí vážně.

V lednu letošního roku Apptopia naměřila 8 milionů videoherních stažení, zatímco jiná analytická firma Sensor Tower v červnu uvedla, že si herní tituly Netflixu stáhlo v daném letním měsíci 13 milionů uživatelů. Problémem je do jisté míry i nepohodlnost zisku her. Zatímco na Androidu lze hry získat skrze Google Play nebo aplikaci Netflixu, v případě zařízení od Apple musíte zamířit nejprve do App Storu. A všichni víme, jak moc uživatelé milují nepohodlí, kdy se musí překlikávat do dalších aplikací, něco instalovat a teprve poté se vrátí zpět do jiné aplikace, aby něco začali hrát. Jednoduchost je král a Netflix v tomto směru nemůže jít univerzálně naproti. Nezajímavost titulů je pak dalším kamenem úrazu.

Zdroj: CNBC

 19 zobrazení  
Petr Semecký
Stresem prorostlý workoholik, který jednou rukou analyzuje festivalový art, druhou chystá preview nejžhavějšího blockbusteru a nohama sepisuje seznamy filmů a seriálů, které musí ve volném čase konečně „bingvočnout“. Milovník dobrého jídla, půlmaratonec, technologický nadšenec a sběratel všeho možného.
Nový Predátor je rekordní megahit. Režisér rozebírá konec slibující pokračování
Nový Predátor je rekordní megahit. Režisér rozebírá konec slibující pokračování
11.08.2022 12:00:00 | Streaming novinky

Dle ohlasu na sociálních sítích byla premiéra sci-fi hororu Predátor: Kořist na Disney+ a americké Hulu velkou filmovou a mediální událostí. A potvrzuje to i sám Disney, který radostně hlásí rekordní čísla.

Disney Plus nabírá obří množství předplatitelů. Zavádí ale reklamy a zdražuje
Disney Plus nabírá obří množství předplatitelů. Zavádí ale reklamy a zdražuje
11.08.2022 11:00:00 | Streaming novinky

Poslední z velkých streamovacích hráčů vypustil ven čísla a je to síla. Zatímco Netflix klesá, Peacock stagnuje a Paramount+ s HBO Max přidávají spíše menší čísla, Disney+ překonal všechna očekávání a za poslední kvartál. I díky expanzi do našeho regionu nabral 14,4 milionů nových předplatitelů. V dílčích i celkových čísel tak dohání Netflix.

HBO ruší brzké premiéry megahitů z kin. Předplatitelé za změnu strategie zaplatí
HBO ruší brzké premiéry megahitů z kin. Předplatitelé za změnu strategie zaplatí
09.08.2022 14:00:00 | Streaming novinky

Na začátku roku uklidnilo studio Warner tvůrce, že jejich filmy už nebudou v jeden den v kině a na HBO Max, jako tomu bylo v roce 2021. Stanovila se nová mezera, která pro kinofilmy dává mezeru 45 dní, takto jsme se dočkali nového Batmana nebo Fantastických zvířat. Nové vedení ale nastavuje i nový směr.

Na seriálu Pán prstenů mohl pracovat i režisér filmů. Nenávist vše zarazila
Na seriálu Pán prstenů mohl pracovat i režisér filmů. Nenávist vše zarazila
09.08.2022 7:00:00 | Streaming novinky

Nechybělo mnoho a Peter Jackson se mohl autorsky podílet i na novém seriálovém Pánu Prstenů od Amazonu. Nakonec ale ze spolupráce sešlo.