FB pixel TP pixel
Pán prstenů už se nebude točit na Zélandu. Místní pláčou © Warner Bros.

Pán prstenů už se nebude točit na Zélandu. Místní pláčou

Druhá nejlidnatější země Oceánie pláče. Ztratila totiž možnost podílet se na patrně nejdražším seriálu všech dob a přišla i o svou pýchu, o samotnou Středozemi. Produkce seriálu Pán prstenů se přesouvá do Británie, kde již vznikala i druhá řada jiného fantasy hitu, Sapkowského Zaklínače.

Filmové novinky

Od té doby, co Amazon oznámil produkci nesmírně nákladného seriálu na motivy díla J.R.R. Tolkiena, je nový projekt pod drobnohledem. Postupně jsme se o něm dozvěděli řadu zásadních informací, včetně toho, že za natáčením první řady zamířil štáb znovu na Nový Zéland, kde vznikalo už šest filmových adaptací Tolkienova díla, tedy Jacksonovy trilogie Pán prstenů a Hobit. Natáčení začalo už v průběhu loňska a ještě v květnu se povedlo dokončit první dvě epizody. Ty letos doplnily další, ve kterých uvidíme vcelku pestrou směsici herců, kteří si zahrají známé postavy jako například Galadriel, ale také zcela nové hrdiny, které tvůrci vymysleli přímo pro seriál. Ten se totiž odehrává v Druhém věku Ardy, který Tolkien nepopsal úplně nejdetailněji. Proto bylo třeba doplnit galerii postav právě několika nováčky.

Pán prstenů už se nebude točit na Zélandu. Místní pláčou © Amazon Studios

Byť se první řada natáčela právě na proslulém Novém Zélandu, tvorbu té druhé Amazon přesunul do Británie. Novozélandská produkce tak pouze dokončí tvorbu té první a následně se už místní společnost New Zealand Film Commission bude muset obejít bez své největší zakázky. Produkce druhé řady začne v Británii zkraje příštího roku a debut nás čeká někdy v roce 2023, zatímco ta první dorazí v září 2022. Nový Zéland se se ztrátou nového seriálu nedokáže smířit a producenti začínají svalovat vinu na ministry a lokální politiky, kteří v průběhu pandemie několikrát stopli natáčení. Novozélanďany čekají i obrovské finanční ztráty a stovky lidí přijdou o práci. Pro ostrovní národ se navíc jedná už o druhý seriál Amazonu, který se přesunul do Británie, hned po The Wilds. Velká Británie pak po Zaklínači hlásí další velký fantasy hit, který bude vznikat na jejím území!

Reklama  560 zobrazení  
Luciferův konec bude boží! Podívejte se na parádní trailer poslední řady
Luciferův konec bude boží! Podívejte se na parádní trailer poslední řady
11.08.2021 18:00:00 | Filmové novinky

Příběh Lucifera Morningstara se blíží ke svému konci a s nezastavitelnou premiérou 10. září Netflix představil skvělý trailer s hromadou překvapení.

Nejdivnější hrdinové současnosti se vrátí už v září a mají řízný trailer
Nejdivnější hrdinové současnosti se vrátí už v září a mají řízný trailer
11.08.2021 8:00:00 | Filmové novinky

Tým těch nejpodivnějších hrdinů DC univerza slavil ve svých prvních dvou sériích velký úspěch a jejich šílené dobrodružství pokračuje. Ve třetí řadě se utkají se slavným týmem Bratrstva zla a samotný trailer naznačuje, že nás čeká další skvělá jízda.

Netflix chystá na září ženského Johna Wicka. Mrkněte na nabušený trailer
Netflix chystá na září ženského Johna Wicka. Mrkněte na nabušený trailer
09.08.2021 7:00:00 | Filmové novinky

Netflix představil ukázku na chystanou akční šlupku, která by chtěla jít ve stopách Johna Wicka a jeho kaskadérských vylomenin. Má to ovšem jedno "ale".

5. řada Papírového domu se představuje v novém výbušném traileru
5. řada Papírového domu se představuje v novém výbušném traileru
08.08.2021 7:00:00 | Filmové novinky

Už je to víc než rok, co skončila čtvrtá řada španělského heist seriálu s revolverem namířeným k hlavě hlavního mozku celé akce. V novém výbušném traileru teď můžeme konečně nahlédnout, kam se bude příběh partičky v červeném ubírat.