FB pixel TP pixel
Parádní novinky Netflixu: Ukázky lákají na mrazivý horor a drama © TMDB

Parádní novinky Netflixu: Ukázky lákají na mrazivý horor a drama

Netflix v nových ukázkách představuje dva projekty, které vznikly na motivy oceňovaných literárních předloh. Právní drama Monster zkoumá americký soudní systém, zatímco hororový thriller Co jsme viděli, co jsme slyšeli se bude snažit vyděsit.

9. 4. 2021 9:00 | Filmové novinky
© TMDB

Monster

Monster | USA | 2018 | Krimi filmy | Krimi drama

Netflix již loni získal práva na dramatický příběh sedmnáctiletého sympaťáka a školního premianta Stevea (Kelvin Harrison Jr. ), kterému se shodou nešťastných okolností převrátí život vzhůru nohama, když je obviněn z vraždy. Film se nám pak bude snažit zprostředkovat jeho obtížnou pouť složitým soudním sporem, který může vést až k jeho doživotnímu odsouzení. Film na motivy stejnojmenného oceňovaného románu spisovatele Waltera Deana Myerse režíroval tvůrce videoklipů Anthony Mandler. Snímek, v němž si zahrály hvězdy jako Jeffrey Wright, John David Washington nebo Jennifer Hudson, debutoval již v roce 2018 na festivalu Sundance, kde se ucházel o cenu za nejlepší hraný film. V lyrickém traileru zároveň Netflix prozradil, že si toto drama budou moci jeho předplatitelé pustit od 7. května.

 63 %
Filmtoro
Filmtoro
Verdikt

Monster je tklivé sociální a kriminální drama, které zaujme hlavně fanoušky menších festivalových filmů.

Sledovat Online na Netflix  Netflix | české titulky | od 7. 5. 2021
© TMDB

Co jsme viděli, co jsme slyšeli

Things Heard & Seen | USA | 2021 | Horory | Duchové

I druhá ukázka láká diváky na literární adaptaci, kterou je tentokrát oblíbený román spisovatelky Elizabeth Brundage s názvem All Things Cease to Appear, v češtině nosící titul Co jsme viděli, co jsme slyšeli, který do knihovny streamera přibude na konci dubna. Film s mysteriózní zápletkou pak odvypráví příběh Cathrine (Amanda Seyfried) a George (James Norton), kteří se odstěhují z Manhattanu do starobylé osady v Hudson Valley, kde se postupně odkrývají děsivá tajemství minulosti. Vedle ústřední dvojice si ve filmu zahrají i Rhea Seehorn, známá především jako právnička Kim Wexler z oceňovaného dramatu Volejte Saulovi, nebo Natalia Dyer, proslavená postavou Nancy Wheelerové ze Stranger Things.

Filmtoro
Filmtoro
Verdikt

Neočekávejte žádnou žánrovou revoluci. Novinka Netflixu však pár napínavých momentů doručí.

Sledovat Online na Netflix  Netflix | české titulky | český dabing | od 29. 4. 2021
 7 543 zobrazení   45 se líbí
Filmtoro
Petr Kollár
Formovaly ho akčňáky, sci-fi a horory z osmdesátek a devadesátek. Posléze na VHS během dvou dnů bingewatchnul Twin Peaks a s ním se zrodila i láska k dlouhým vyprávěním, které s příchodem Netflixu získaly tu pravou platformu. Dnes se věnuje hollywoodské klasice, hongkongskému akčnímu filmu, japonskému anime i evropskému artu. Před pár lety se začetl do komiksových světů (a v poslední době mangy obzvláště). Rád se prochází po horách, miluje lesy a nepohrdne kvalitním pivem.
Jupiter's Legacy: Největší komiksová novinka Netflixu má konečně trailer!
Jupiter's Legacy: Největší komiksová novinka Netflixu má konečně trailer!
07.04.2021 17:00:00 | Filmové novinky

Netflix konečně předvedl první plnohodnotnou ukázku na očekávaný komiksový seriál Jupiter's Legacy, ve kterém musí po hrdinských rodičích převzít žezlo mladá generace. A nebude to mít vůbec snadné.

Zaklínač pro 2. řadu hlásí obsazení zásadních rolí. Včetně Divokého honu!
Zaklínač pro 2. řadu hlásí obsazení zásadních rolí. Včetně Divokého honu!
07.04.2021 9:00:00 | Filmové novinky

Po četných odkladech kvůli koronavirové pandemii před pár dny tvůrci konečně dokončili natáčení druhé řady fantasy seriálu Zaklínač. Showrunnerka Lauren Schmidt posléze oznámila několik dalších hereckých hvězd v obsazení. Dočkáme se Divokého honu i flashbacků do Geraltova dětství.

Space Jam je zpět v prvním traileru. Kde si můžete pustit první film?
Space Jam je zpět v prvním traileru. Kde si můžete pustit první film?
06.04.2021 17:00:00 | Filmové novinky

Pokračování rodinné komedie Space Jam konečně dorazilo s prvním trailerem a nostalgie útočí na maximum. Kde si můžete zopakovat první film s Michaelem Jordanem?

Kdy dorazí 4. řada Stranger Things? Hvězda seriálu potvrdila špatné zprávy
Kdy dorazí 4. řada Stranger Things? Hvězda seriálu potvrdila špatné zprávy
06.04.2021 10:00:00 | Filmové novinky

Gaten Matarazzo, představitel sympaťáka Dustina z populárního retro sci-fi Stranger Things, se pro server Collider rozhovořil o probíhajícím natáčení čtvrté řady seriálu. A ty, kdo se těší na její brzké uvedení, určitě moc nepotěší.