V čerstvém podcastu se za mikrofon usadil marketingový specialista distribuční společnosti Bioscop Vojtěch Marek, který se rozpovídal o svých kariérních počátcích, rekordní návštěvnosti v českých kinech, propagaci (nejen) českých filmů a tužbě spolupracovat s Řezníkem na pokračování Párty Hárd.
26. 2. 2020 15:00 | České novinky 26. 2. 2020 15:00 | České novinkyV dalším ze speciálních podcastů si Petr pozval k rozhovoru specialistu na filmový marketing z distribuční společnosti Bioscop Vojtu Marka, který měl možnost pracovat na distribuci filmů jako Nabarvené ptáče, Pražské orgie, Příliš osobní známost známost, ale i Ovečka Shaun ve filmu či oscarový Room s Brie Larson. Rovněž v minulosti působil jako label manažer pro tituly studia Universal. Společně probrali ožehavé a mezi filmovými fanoušky často nepochopené pozdní nasazování oscarových snímků, spolupráci s filmaři na reklamních kampaních, unikátní distribuční model fenoménu Párty Hárd od Martyho Pohla alias Řezníka a rekordní návštěvnost českých kin.
Jak můžete vidět, přímo z článku si můžete podcast přehrát skrze SoundCloud. Tím jsme ale neskončili. Najdete nás i u prověřených podcastových stálic jako jsou - kromě zmíněného SoundCloudu - Apple Podcasts, Spotify či Google Podcasts a dalších. Samozřejmostí je implementace ve vašich RSS aplikacích. Podcast vychází pravidelně obvykle ve středu. Nicméně chystáme i nepravidelné speciály, na které by vás vaše aplikace měly vždy upozornit. A pokud ne, uděláme to my sami.
160 zobrazení 44 se líbíČeský Netflix aktuálně nabízí již přes 100 českých filmů. A ano, najdete mezi nimi i řadu mizerných romantických komedií. My se dnes ale podíváme na to nejlepší, co české luhy a háje na streamovací službě nabízí napříč žánry.
Asi nejznámější český “lobbista” Tonda Blaník, který je českému publiku znám ze seriálu Kancelář blaník a má na kontě 5 řad seriálu a jeden celovečerní film bude pokračovat v glosování současné politické scény.
V záplavě zahraniční produkce na streamovacích službách by se nemělo zapomínat, že dobré filmy umíme i v Česku. Ano, není jich ročně moc, ale v nabídce například HBO je rozhodně z čeho vybírat. Ať už jsou to dokumenty či hraná tvorba.
Padl nový rekord, od roku 2010, kdy se systém filmových pobídek v České republice uchytil, se k nám v letošním roce tímto způsobem dostalo téměř devět miliard korun. Nejvíce pobídek využily streamovací společnosti Amazon a Netflix.