FB pixel TP pixel
Scarlett Johansson žaluje Disneyho. Vadí jí online premiéra Black Widow © Marvel Studios

Scarlett Johansson žaluje Disneyho. Vadí jí online premiéra Black Widow

Hollywoodská star Scarlett Johansson podala žalobu na společnost Disney, v níž tvrdí, že firma porušila jejich smlouvu. Kromě kin totiž nabízí film Black Widow i na své streamovací službě Disney+, a ona tak přichází o peníze.

30. 7. 2021 17:50 | Streaming novinky

V USA se právě rozhořela právní kauza, která může mít velký vliv na směřování celého filmového byznysu. Hollywoodská hvězda Scarlett Johansson podala ve čtvrtek u vrchního soudu v Los Angeles žalobu, v níž tvrdí, že společnost Disney porušila její smlouvu tím, že na své streamovací službě Disney+ nabízí poslední vydanou marvelovku Black Widow. Jak je známo, film byl uveden současně na této platformě i v kinech, čímž byla podle žaloby Johansson porušena dohoda mezi herečkou a společností. Její právníci tvrdí, že podpis smlouvy zaručoval exkluzivní uvedení v kinech a nynější strategie společného uvádění ji tak výrazně finančně poškozuje.

Hraje se o velké peníze

Johansson totiž v dohodě podepsané v roce 2017 souhlasila s tím, že její výdělek bude z velké části záviset na kasovním zisku filmu v kinech, ve smlouvě mělo být také zavedeno, že prvních 90 až 120 dnů po premiéře by měl být snímek k vidění právě jen v temných sálech. Uvedením na Disney+ tak podle Johansson Disney láká diváky na vlastní streamovací službu a ona tak přichází o odměny založené na bonusech. V médiích i na sociálních sítích se navíc po uvedení Black Widow v kinech a jejím velkém diváckém propadu o druhém víkendu hovoří o tom, jak velký vliv na tento výsledek má právě distribuce na Disneyho platformě. Internetem se kvůli tomu v obrovském množství šířily kopie ve skvělé kvalitě, což může mít samozřejmě také nemalý vliv na návštěvnost v kinech.

Scarlett Johansson žaluje Disneyho. Vadí jí online premiéra Black Widow © Marvel Studios

Disney ve svém prohlášení pro několik zpravodajských serverů označil žalobu herečky za neopodstatněnou a „obzvláště smutnou a znepokojivou, protože přehlíží strašlivé a dlouhodobé globální dopady pandemie.“ Tvrdí, že herečka již za svou roli ve filmu Black Widow obdržela 20 milionů dolarů a další peníze by měla dostat za uvedení na Disney+. Johansson naopak prohlásila, že jí zástupci Disneyho slíbili, že pokud by se distribuční model měnil, s herečkou by to určitě konzultovali. To se prý ovšem nestalo. Bude určitě velmi zajímavé sledovat, jak celý spor dopadne a jak ovlivní strategie uvádění filmů do budoucna. Mezitím podle všeho právní jednání zvažuje i herečka Emma Stone, která si letos zahrála v Disneyho Cruelle, která rovněž mířila ve stejný čas do kin i online.

 536 zobrazení  
Petr Kollár
Formovaly ho akčňáky, sci-fi a horory z osmdesátek a devadesátek. Posléze na VHS během dvou dnů bingewatchnul Twin Peaks a s ním se zrodila i láska k dlouhým vyprávěním, které s příchodem Netflixu získaly tu pravou platformu. Dnes se věnuje hollywoodské klasice, hongkongskému akčnímu filmu, japonskému anime i evropskému artu. Před pár lety se začetl do komiksových světů (a v poslední době mangy obzvláště). Rád se prochází po horách, miluje lesy a nepohrdne kvalitním pivem.
Na českém Netflixu je nejvíc titulů na světě. Jak je to možné?
Na českém Netflixu je nejvíc titulů na světě. Jak je to možné?
26.07.2021 16:00:00 | Streaming novinky

Podle statistik vyhledávače unogs.com máme na našem Netflixu už téměř 7.000 titulů. Ve srovnání s dalšími 37 nejdůležitějšími trhy je to suverénně nejvíc, překonáváme tedy i USA, Británii či Austrálii. Jak se to stalo? A má šanci to vydržet?

Výsledky HBO MAX překonaly očekávání, služba k nám přijde později
Výsledky HBO MAX překonaly očekávání, služba k nám přijde později
23.07.2021 10:00:00 | Streaming novinky

Včera večer zveřejnil svoje kvartální výsledky další streamingový obr, akcionáři HBO a Warnerů mohou být díky vyššímu růstu aktuálně spokojenější než v Netflixu. Kromě oznámení původního obsahu a dalších novinek ale přišla také jedna nemilá zpráva - spouštění HBO MAX u nás se posouvá.

Co všechno odhalil první trailer 2. řady Zaklínače?
Co všechno odhalil první trailer 2. řady Zaklínače?
21.07.2021 12:00:00 | Streaming novinky

Netflix konečně fanouškům odhalil dlouho očekávaný první trailer na druhou řadu seriálu Zaklínač. A co je hlavní, v dvouminutovém klipu jsme se toho před ještě poměrně dlouhým čekáním na premiéru 17. prosince dozvěděli více než dost. Pojďte se podívat, jestli vám náhodou něco neuniklo.

Netflix rostl nejméně za 8 let, přesto má téměř 210 milionů předplatitelů
Netflix rostl nejméně za 8 let, přesto má téměř 210 milionů předplatitelů
21.07.2021 7:00:00 | Streaming novinky

Jak Netflix sám očekával a jak potvrzovali i odborníci z celého světa, přísun nových předplatitelů za druhé čtvrtletí výrazně zpomalil. Podle výroční zprávy má nyní Netflix celkem 209,5 miliónů účtů po celém světě, pouze o 1,5 více než před třemi měsíci. Co způsobilo malý nárůst a očekává se zlepšení?