FB pixel TP pixel
Nový brutální akčňák je masomlýnkem nacistů. Recenze jsou totálně nadšené © Lionsgate

Nový brutální akčňák je masomlýnkem nacistů. Recenze jsou totálně nadšené

Nový akční film Sisu totálně pobláznil filmové recenzenty. Druhoválečný biják s westernovým nádechem si totiž vůbec nebere servítky a nacističtí vojáci v něm jsou doslova trháni na kusy vším, co hlavnímu hrdinovi přijde pod ruku.

26. 2. 2023 12:30 | Filmové novinky

Režisér a scenárista Jalmari Helander je zpátky! Tvůrce výborného Rare Exports: A Christmas Tale a nepříliš povedeného Sejmi prezidenta tentokrát natočil ultimátní mix westernu a druhoválečných jatek s názvem Sisu, v němž charismatický Jorma Tommila brutálně naloží skupince nacistů. Téměř 600 kilometrů od nejbližší banky se mu totiž podařilo najít zlato, které by nacisté určitě chtěli, on má však své osobní trauma a pro svůj cíl hodlá jít přes hodně krvavé mrtvoly. Umlácení nácka helmou? Ano! Hození miny na náckovu hlavu? To si pište! Bránění se kulometné palbě štítem jako Wonder Woman? Panebože, dejte mi někdo lístek do kina!

Sisu prostě vypadá jako druhoválečná variace na Johna Wicka, ve které se Helander totálně utrhl ze řetězu a ačkoli občas vykrádá všechno možné, vypadá to na totální mstivou zábavu, která je relevantní i v době, kdy jiný nacista na Východě útočí na cizí území kvůli svým mocenským ambicím. Film už dokonce viděli první recenzenti a na Rotten Tomatoes má 100 procent pozitivních recenzí, přičemž hodnocení se pohybují mezi spokojenými 7–8 body s deseti. Tommila je chválen jako ultimátní akční borec a film samotný dokonale splňuje to, co si předsevzal – tj. nabídnout zábavná krvavá jatka ve stylu grindhousu 70. let a akčních nářezů 80. let. Pokud vám tyhle filmy voní, rozhodně si Sisu někde vyhlídněte. Zatím totiž není stanovena česká premiéra. Některý z českých distributorů by měl tedy velmi rychle zasáhnout a tuhle pecku pořídit. Tohle chce největší možné plátno!

Zdroj: Rotten Tomatoes

Petr Semecký
Stresem prorostlý workoholik, který jednou rukou analyzuje festivalový art, druhou chystá preview nejžhavějšího blockbusteru a nohama sepisuje seznamy filmů a seriálů, které musí ve volném čase konečně „bingvočnout“. Milovník dobrého jídla, půlmaratonec, technologický nadšenec a sběratel všeho možného.
Krvavé řádění Medvěda na koksu je zklamáním. Kritici se obuli do bezradné režisérky
Krvavé řádění Medvěda na koksu je zklamáním. Kritici se obuli do bezradné režisérky
24.02.2023 16:48:00 | Filmové novinky

V kinech je od čtvrtku k vidění drsná černohumorná komedie Medvěd na koksu, která dokázala svou premisou vybudit zájem mnoha diváků. První reakce ale naznačují, že by návštěvníci kin měli svá očekávání raději trochu snížit.

Nejlepší akčňák posledních let je konečně (znovu) dostupný na Netflixu
Nejlepší akčňák posledních let je konečně (znovu) dostupný na Netflixu
24.02.2023 14:30:00 | Filmové novinky

Čekání se vyplatilo a Netflix konečně opět zakoupil práva na sérii, která v současnosti táhne karavanu akčního žánru. Ačkoli ji na Netflixu bohužel nenajdete kompletní, smutnit vyloženě nemusíte. Hned dva nejlepší díly Mission: Impossible totiž dostupné jsou.

Zpráva roku! Pán prstenů dostane novou sérii filmů. Jak to bude se seriálem?
Zpráva roku! Pán prstenů dostane novou sérii filmů. Jak to bude se seriálem?
24.02.2023 10:00:00 | Filmové novinky

Studio Warner Bros. oznámilo, že v průběhu dalších let přinese nové filmy z milované Středozemě. Víceletá dohoda s držitelem práv by měla přinést celou řadu dobrodružství, které pravděpodobně doplní stávající filmy.

Voyo chystá 46 novinek, kterými chce zničit Netflix. Sází i na spartakiádního vraha
Voyo chystá 46 novinek, kterými chce zničit Netflix. Sází i na spartakiádního vraha
23.02.2023 19:10:00 | Filmové novinky

Voyo a TV Nova se rozhodly šlápnout do výroby originálního obsahu a bojovat ještě více o diváky konkurence. Velkým zahraničním streamovacím hráčům chtějí konkurovat především pestrou plejádou žánrů.