FB pixel
Zdroj:

O čem bude 4. řada?

Bratři Dufferové se od začátku netají tím, že 4. řadu plánují ještě větší než řady předchozí a děj bude tentokrát opravdu více rozsáhlý a bude se odehrávat na vícero lokacích. Jednou z hlavních bude samozřejmě Kamčatka, resp. místní gulag, ve kterém je vězněn šerif Hopper poté, co přežil závěr 3. řady. Hopperovo přežití potvrdil již loňský valentýnský teaser, který Hoppera zastihl při budování železnice v obklopení rusky mluvících bachařů. Dufferovi následně potvrdili, že Hopper je Američan, o kterém se mluví v titulkové sekvenci ze závěru 3. řady. A dále popsali, že zatímco Hopper bude čelit lidským i nelidským nepřátelům, naši další hrdinové ve Spojených státech budou čelit dávnému zlu, které všechno spojí v dosud nejděsivější řadě.

Mládež z Hawkinsu navíc bude zlu z Upside Down čelit rozdělená. Eleven a Byersova rodina totiž na konci předchozí řady prokleté městečko opustila, zatímco zbytek party zůstal. Bude tedy zajímavé sledovat, jakým způsobem se cesty hrdinů znovu protnou. Obzvlášť když Eleven již nemá své schopnosti.


Kdo se vrátí a kdo ne?

Čeká nás návrat všech z hlavní partičky. Očekávat tedy můžete Millie Bobby Brown, Finna Wolfharda, Gatena Matarazzo, Caleba McLaughlina, Noaha Schnappa, Sadie Sink, Natalii Dyer, Charlieho Heatona, Joe Keeryho i objev minulé řady Mayu Hawke. Samozřejmě se vrátí i Winona Ryder a David Harbour. Nevrátí se naopak Billy Hargrove v podání Dacreho Montgomeryho, protože se jeho postava ve třetí řadě hrdinsky obětovala pro ostatní.

Čekají nás nové postavy?

Čekají nás nové postavy?

Jelikož jsme ve třetí řadě o mnoho postav přišli a navíc se má 4. řada odehrávat mimo Hawkins, je logické, že se musí objevit nové postavy. O těchto zatím víme:

Victor Creel – Představitel Freddyho Kruegera, Robert Englund, si zahraje chovance psychiatrické léčebky, ze kterého půjde strach.
Argyle – Herec Eduardo Franco bude poslíček pizzy se zálibou v marihuaně. A taky nový kamarád Jonathana.
Peter Ballard – Jamie Campbell Bower si zahraje pečovatele v psychiatrické léčebně.
Podplukovník Sullivan – Drsňák, který věří, že ví, jak zneškodnit zlo v Hawkinsu. Zahraje si ho Sherman Augustus.
Jason Carver – Mason Dye si zahraje bohatého atleta a krále střední školy.
Dmitri – Tom Wlaschiha se objeví jako chytrý a okouzlující ruský bachař.
Yuri – Nikola Djuricko ztvární nepředvídatelného ruského pašeráka se zálibou v hloupých vtipech, penězích a křupavém burákovém másle.
Eddie Munson – Joseph Quinn si zahraje šéfa The Hellfire Clubu – oficiálního klubu hry Dungeions and Dragons na střední škole v Hawkinsu.

Kolik nás čeká epizod?

Stranger Things nemá jasně dané počty epizod a vše se řídí nejlepším uvážením bratrů Dufferových. První řada měla 8 epizod, druhá 9 epizod a třetí znovu 8 epizod. Podle Twitteru obou sourozenců se však zdá, že nás ve čtvrté řadě opět čeká 9 epizod, protože přesně tolik scénářů se válí na scenáristickém stole. Také jsou již známy názvy prvních epizod.

1. díl: Chapter One: The Hellfire Club
2. díl: Chapter Two: Tick Tock Mr Clock
3. díl: Chapter Three: You Snooze You Lose

Kdy bude mít Stranger Things 4 premiéru?

Velice dobrá otázka. Původně se očekávalo, že 4. řada Stranger Things dokončí natáčení již v srpnu roku 2020 s potenciální premiérou na přelomu roku 2020/2021. Jenže brzy po březnové začátku natáčení dorazila drobná obtíž jménem pandemie koronaviru, kvůli níž se natáčení odložilo až na podzim loňského roku. Kamery se nakonec roztočily až koncem září a ani na přelomu roku nebylo natáčení završeno. Co to tedy znamená pro datum premiéry? Bereme-li v úvahu, že se má 4. řada odehrávat během školního roku a Stranger Things se zatím vždy odehrávaly ve stejnou dobu, kdy měl seriál premiéru, logicky dospějeme k termínu okolo začátku nového školního roku. Tedy pravděpodobně zářijovému termínu roku 2021. Tuto teorii potvrzuje i skutečnost, že obvykle tvůrci potřebovali okolo půl roku na dokončení post-produkce.

Bude 4. řada poslední?

Netflix nepatří mezi streamovací služby, které by své seriály chtěly příliš natahovat. Důvody jsou obvykle pragmatické. Od čtvrté řady dál se podle běžných smluv tvůrcům výrazně zvyšují platy. Mladí herci navíc pomalu, ale jistě odrůstají z dětských tenisek, na což seriál musí buď reagovat příběhově, anebo včasným ukončením. Režisérské duo Dufferů ale v rozhovoru pro The Hollywood Reporter potvrdilo, že Netflix Stranger Things ještě ukončit nechce a pandemie dala tvůrčímu tandemu dost času na rozvržení dalšího děje. Minimálně 5. řada by tak měla být jistá. Ostatně pro Netflix se stále jedná o důležitou dojnou krávu.

Stranger Things: Kdy dorazí 4. řada a co všechno nás v ní čeká?  |  Filmové novinky  |   |  154 líbí se

Petr Semecký

Stresem prorostlý workoholik, který jednou rukou analyzuje festivalový art, druhou chystá preview nejžhavějšího blockbusteru a nohama sepisuje seznamy filmů a seriálů, které musí ve volném čase konečně „bingvočnout“. Milovník dobrého jídla, půlmaratonec, technologický nadšenec a sběratel všeho možného.


Další články jako Stranger Things: Kdy dorazí 4. řada a co všechno nás v ní čeká?

Filmové novinky  |  včera 15:00  |  38

Tvůrci Bridgertonových lákají v traileru na drama o slavné podvodnici

Producentka Shonda Rhimes si pro Netflix na příští rok přichystala krom pokračování hitové romance Bridgertonovi také nový seriál Neskutečná Anna. Ten vznikl na motivy pravdivého příběhu a mapuje cestu podvodnice, která si podmanila newyorskou smetánku. číst více

Filmové novinky  |  před 2 dny  |  82

Zaklínač ukázal první souboj z druhé řady. Fanoušci her budou jásat!

Ano! Fantasy událost sezony se již nezadržitelně blíží a Geralt se svou schovankou Ciri již brzy usadí na našich obrazovkách. Netflix se proto rozhodl navnadit fanoušky řádným soubojovým klipem. číst více

Filmové novinky  |  před 3 dny  |  470

Netflix jde ve stopách Marvelu. Kultovní sci-fi dostane provázané universum

Michael Lombardo, prezident společnosti Entertainment One, v rozhovoru se serverem Deadline prozradil, že se chystá velký reboot franšízy Power Rangers. A Netflix bude u toho. číst více

Filmové novinky  |  před 6 dny  |  604

Vetřelec i Blade Runner dostanou seriály. Co všechno víme?

Úspěšný a léty prověřený režisér Ridley Scott se rozpovídal o připravovaných projektech. V rozhovoru pro BBC prozradil, že se chystají hrané seriály ze světa Blade Runnera a Vetřelce. číst více

Filmové novinky  |  před 7 dny  |  100

Nejlepší akční série současnosti se vrací na Netflix s češtinou

Fanoušci akčních filmů mají na Netflixu více než slušnou nabídku. Po návratu agenta Jasona Bourna na streamingovou platformu se vrací i jiná věhlasná série, která aktuálně vládne akčním nebesům. číst více

Cache: 1 TOPlist TOPlist TOPlist