FB pixel
Zdroj: Warner Bros.

Nechcete čekat na Disney+ další rok? Pojďme to společně změnit!


Třetí řada úspěšného a patrně nejlepšího DC seriálu současnosti, Titans dorazí na HBO Max a u nás pravděpodobně na HBO GO (sbohem netflixovská distribuce) už 12. srpna. Vydáme se v ní do Gothamu a hrdinný tým pod vedením prvního Robina a současného Nightwinga Dicka Graysona (Brenton Thwaites) bude čelit celé řadě místních hrozeb. Kromě toho se Starfire (Anna Diop) musí vypořádat s rodinnými problémy a Wonder Girl ( Conor Leslie) zase vyrovnat s tím, že se vrátila mezi živé. Čeká nás ale i několik dalších zajímavých setkání a klasických reálií ze světa DC. Pojďme na ně mrknout!

Starfire a Blackfire
Zdroj: HBO Max

Starfire a Blackfire

V poslední scéně minulé řady dorazila na Zemi Komand'r z planety Tamaran, která je známá i pod přezdívkou Blackfire. Sestra hrdinné Starfire přichází s jasným úmyslem - zastavit svou sestru a zajistit si nárok na trůn svého domovského světa. Blackfire ztvární herečka Damaris Lewis, kterou jsme prostřednictvím hologramů a jedné scény viděli už v minulé sérii, samotná postava by ale měla plnit spíše roli sekundárního antagonisty.

Barbara Gordon na scéně
Zdroj: HBO Max

Barbara Gordon na scéně

Kromě konfliktu tamaranských princezen se v nové řadě vydáme i do Gothamu, kde se bude odehrávat její značná část. Gotham se moc nezměnil, stále je sužován obrovskou kriminalitou a stále jej coby policejní komisař brání Gordon. Nečekejme ovšem oblíbeného knírače Jima, nýbrž jeho dceru Barbaru. Tu si zahraje Savannah Welch a zdá se, že seriálová Barbara si rovněž prošla událostmi inspirovanými komiksem Kameňák (tedy ochrnula a je na vozíku). Kvůli tomu už není Batgirl, ale převzala po otci roli velitelky GCPD. V traileru krátce vidíme i její setkání s Dickem a zdá se, že mezi bývalými milenci bude stále cítit napětí. Zvládnou při tom úspěšně spolupracovat?

Smrt v rodině
Zdroj: HBO Max

Smrt v rodině

Všichni s tím počítáme a všichni se na to zvláštním způsobem i těšíme. Joker (o jehož představiteli zatím nepadlo ani slovo) vezme do rukou páčidlo a umlátí jím Jasona Todda. Tato šokující událost v roce 1988 změnila komiksový svět a příběh Smrt v rodině patří dodnes mezi ty vůbec nejoblíbenější. Jason se pak do světa DC vrátil v roce 2005 v minisérii Pod maskou (Under the Red Hood) a coby Red Hood hodně zamíchal kartami v Gothamu. V seriálu můžeme čekat podobný příběh, ale vzhledem k tomu, že obě komiksové série patří mezi to nejlepší, co v DC vyšlo, máme se rozhodně na co těšit.

Co provedl Bruce Wayne?
Zdroj: HBO Max

Co provedl Bruce Wayne?

Po trailerových záběrech, jež nás měly připravit na Jasonovu smrt, následuje pravděpodobně největší šok. Bruce Wayne končí jako Batman! Odešel kvůli smrti svého adoptovaného syna? Zestárl? Pravděpodobně ne. Jelikož v jednom z dalších záběrů vidíme ono již několikrát propírané páčidlo se stopami krve padat na zem v úplně odlišné lokaci, než zemřel Jason, musíme si připustit, že Temný rytíř nakonec zabil svého nepřítele Jokera. Je to možné? Dozvíme se snad už v srpnu. Bruce v podání Iaina Glena by se ale měl v nové řadě krátce mihnout i v netopýřím kostýmu, o jeho další roli v příběhu se toho ale moc neví.

Wonder Girl se vrací
Zdroj: HBO Max

Wonder Girl se vrací

Finále minulé řady fanoušky nadchlo, jeho úplný konec s trapným úmrtím Wonder Girl ale řadu příznivců rozhodně zklamal. Jak ale vidíme v novém traileru, Donna Troy se nějak vrátí mezi živé. V jednom jediném záběru ale působí vystrašeně, proto je možné, že ji buď unese někdo ze zloduchů (Blackfire, Scarecrow), nebo se vzkříšená hrdinka nijak nerozpomene na své přátele a dřívější život.

Celá řada nových kostýmů
Zdroj: HBO Max

Celá řada nových kostýmů

V traileru kromě celé řady nových postav vidíme i zbrusu nové outfity pro stávající členy týmu Titánů. Nový ohoz dostane Raven a promění se nám i Starfire, která oblékne královskou róbu tamaranských vládců. Že by jedna z ústředních hrdinek svou sestru nakonec porazila?

Red Hood a Red Hood gang
Zdroj: HBO Max

Red Hood a Red Hood gang

Zatímco v komiksech je role Red Hood gangu mnohdy spojena s Jokerovým originem (Kameňák), v seriálovém univerzu jej nejspíše inspiruje až sám vzkříšený Jason Todd. Gang rudých kápí, jak se někdy v tuzemském překladu tomuto uskupení říká, je vidět v jedné kratičké trailerové scéně a můžeme čekat, že bude nejspíše pomáhat Toddovi v prosazování jeho zvrácené spravedlnosti.

Jonathan Crane
Zdroj: HBO Max

Jonathan Crane

V jedné ze scén v traileru jsme měli poprvé možnost nahlédnout do seriálového Arkhamova ústavu, tedy do ikonické lokace, ve které bývají uvězněni největší nepřátelé Temného rytíře. Prominentním seriálovým rezidentem je Dr. Jonathan Crane alias Scarecrow, kterého ztvární Vincent Kartheiser (Šílenci z Manhattanu). Dle traileru můžeme soudit, že jej komisařka Gordon využívá jako pomoc při vyšetřování, což nápadně odkazuje na romány Thomase Harrise o Hannibalu Lecterovi a samozřejmě i na slavný snímek Mlčení jehňátek. Povede se v seriálu Craneovi prchnout, navléknout masku, vybavit se toxinem a vzít kosu do ruky?

Tim Drake
Zdroj: HBO Max

Tim Drake

Jason Todd se po své smrti a vzkříšení na sto procent už nevrátí k roli Robina, přičemž tuto naši domněnku potvrzuje i debut oblíbeného Tima Drakea, budoucího nového Robina a Red Robina. Tim, který v komiksech bojoval po Bruceově boku, se tentokráte nejspíše přidá k Titánům, aby pomohl zastavit Red Hoodovo řádění. Jednu z nejmilovanějších DC postav si ve třetí řadě zahraje Jay Lycurgo, pro kterého to nebude první zkušenost s DC projekty. Už loni totiž v Británii pod vedením Matta Reevese sehrál roli gothamského gangstera ve snímku The Batman, kde jej můžeme vidět v traileru, kterak vyděšeně pozoruje Temného rytíře pacifikovat jednoho ze svých kolegů.

Nightwing versus Red Hood
Zdroj: HBO Max

Nightwing versus Red Hood

Zatímco na konci druhé řady se Dick Grayson, jenž konečně přijal identitu Nightwinga, střetl s arcipadouchem Sladem Wilsonem alias Deathstrokem, tentokráte jej čeká vyostřené setkání s bývalým spolubojovníkem Red Hoodem. Oba dva se názorově neshodují od první řady, jejich konflikt je tedy i v seriálu jistým vyústěním vzájemných antipatií. Dokáže Dick dostát svého úkolu stát se lepším Batmanem a zastaví Jasona, jenž spravedlnost prosazuje přes mrtvoly? Připomeňme, že obě postavy si to v komiksech rozdaly několikrát a že Dick pomáhal Bruceovi pátrat po Red Hoodovi i v ikonickém Under the Red Hood.

10 věcí, které odhalil trailer 3. řady Titans. Dorazí i Joker a Batman!  |  Filmové novinky  | 

Ondřej Novotný

Internetový pisálek, který se přes svůj blog a Ednu nakonec dostal i na Filmtoro. Povoláním zatím student, ve volném čase pak zaneprázdněný teoretik komiksových filmů a seriálů, který nevynechá ani jednu nerdskou diskusi. Mezi jeho filmové favority patří Star Wars, Indiana Jones a jakýkoli béčkový film se Sibyl Danning. Mimo film se intenzivně věnuje čtení nejrůznější literatury (převážně té německé), rád vyhledává kvalitní kebab po celé Praze a občas usedne v klubu Chocobamba při poslechu kvalitní žižkovské hudby.


Další články jako 10 věcí, které odhalil trailer 3. řady Titans. Dorazí i Joker a Batman!

Filmové novinky  |  dnes 8:00

Nejdivnější hrdinové současnosti se vrátí už v září a mají řízný trailer

Tým těch nejpodivnějších hrdinů DC univerza slavil ve svých prvních dvou sériích velký úspěch a jejich šílené dobrodružství pokračuje. Ve třetí řadě se utkají se slavným týmem Bratrstva zla a samotný trailer naznačuje, že nás čeká další skvělá jízda. číst více

Filmové novinky  |  před 2 dny

Netflix chystá na září ženského Johna Wicka. Mrkněte na nabušený trailer

Netflix představil ukázku na chystanou akční šlupku, která by chtěla jít ve stopách Johna Wicka a jeho kaskadérských vylomenin. Má to ovšem jedno "ale". číst více

Filmové novinky  |  před 3 dny

5. řada Papírového domu se představuje v novém výbušném traileru

Už je to víc než rok, co skončila čtvrtá řada španělského heist seriálu s revolverem namířeným k hlavě hlavního mozku celé akce. V novém výbušném traileru teď můžeme konečně nahlédnout, kam se bude příběh partičky v červeném ubírat. číst více

Filmové novinky  |  před 5 dny

Nová ukázka 4. řady Stranger Things fanoušky rozhodně nepotěší

Oficiální kanál Stranger Things vydal další krátký sneak peek, který kromě rekapitulace starších řad přináší i pár nových záběrů a hlavně částečné datum premiéry. A dobrých zpráv moc opravdu není. číst více

Filmové novinky  |  před 5 dny

Marvel otevírá bránu multivesmíru v nářezovém traileru na nový seriál

Dumali jste někdy nad tím, co by se stalo, kdyby byla z Kapitána Ameriky zombie, anebo kdyby jeho štít a supersérum získala Peggy Carter? Marvel vám dá už za pár dní odpověď. A ano, seriál bude pro Marvel Cinematic Universe kanonický. číst více

Cache: 1 TOPlist TOPlist TOPlist