FB pixel TP pixel
Třetí řada Temného případu boduje, bude nakonec i čtvrtá? © TMDB

Třetí řada Temného případu boduje, bude nakonec i čtvrtá?

Od pondělí můžete na HBO sledovat novou řadu kriminálního seriálu Temný případ. Ten se vrací po dlouhé odmlce, kdy po problematicky přijaté druhé řadě byl další osud seriálů nejistý. Ale trojka nakonec vznikla a zdá se, že se líbí. Tvůrcí proto přemýšlí nad dalšímí díly, které prý mají být "divoké".

Filmové novinky

Případ vraždy a pohřešované osoby, který řeší detektiv s kamennou tváří. Projížďky pustým a ponurým venkovem, které provází dlouhé záběry kamery z ptačí perspektivy. A neposlušná dějová linka, která skáče sem a tam i o celé dekády, přičemž zároveň poslušně utíká za klidným hlasem detektiva, který nám pomalu a jistě vypráví svůj příběh. Ano, Temný případ je po čtyřleté odmlce zpět. Tentokrát z Arkansasu, a pokud můžeme hodnotit na základě prvních dvou epizod, čeká nás na plátně HBO ještě 6 týdnů ve společnosti tuze kvalitní detektivky.

Rozpačitý konec druhé řady v roce 2015 a následná dlouhá odmlka byla pro některé fanoušky, které si seriál získal skvělou první sérií, lehkým zklamáním. A byť byla očekávání pro 3. řadu nemalá (zejména poté, co bylo rozhodnuto, že detektivův kabát oblékne oscarový Mahershala Ali), nutně je doprovázely i jisté obavy a nejistota. Po prvních dvou dílech je však 3. řada na Rotten Tomatoes pouhé procento (86 %) za povedenou první řadou a slabší druhou řadu (64 %) zatím jednoznačně válcuje. Nezbývá než se modlit, že nastavenou laťku z prvních dvou dílů seriál udrží až do konce.

Zatímco HBO si stále ještě kouše ret a nervózně sleduje čísla sledovanosti prvních dílů 3. řady tvůrce seriálu Nic Pizzolatto je už myšlenkami u plánů na řadu čtvrtou. Ještě před premiérou aktuální řady novinářům prozradil své plány pro čtvrtou řadu své televizní antologie, pro niž už má údajně poměrně šílenou myšlenku týkající se nového příběhu a zbrusu nových postav. „Musím přiznat, že mám nápad… a je divoký,“ přiznal Nic pro Entertainment Weekly. HBO ještě samozřejmě 4. řadu ani zdaleka neodklepla, ale Pizzolatto se dle svých slov „cítí plodně“ a na tvorbu dalšího pokračování se už teď těší.

 196 zobrazení  
Spider-Man a Kapitán Amerika se potkají v gotickém dramatu na Netflixu
Spider-Man a Kapitán Amerika se potkají v gotickém dramatu na Netflixu
17.01.2019 19:00:00 | Filmové novinky

Představitel Spidermana Tom Holland a Kapitána Ameriky Chris Evans se spolu s dalšími hollywoodskými hvězdami jako Bill Skarsgard nebo Mia Wasikowska setkají v připravovaném netflixovském filmu.

Kaley Cuoco by se ráda vrátila na obrazovky jako Penny
Kaley Cuoco by se ráda vrátila na obrazovky jako Penny
16.01.2019 17:00:00 | Filmové novinky

Stejně jako fanoušci sitcomu Teorie velkého třesku, ani Kaley Cuoco se ještě necítí na to pověsit svou postavu Penny na hřebík. Potrhlou blondýnu z Nebrasky hraje už 12 let a než se k ní ve 4. řadě přidaly Melissa Rauch a Mayim Bialik, byla jedinou hlavní ženskou postavou sitcomu. I tak by ale ještě ráda viděla návrat seriálu, třeba příští rok.

Do kin se chystá film o mladém Tonym Sopránovi
Do kin se chystá film o mladém Tonym Sopránovi
15.01.2019 18:30:00 | Filmové novinky

Po dvaceti letech od premiéry prvního dílu Rodiny Sopránových se připravuje celovečerní film, který bude prequelem k seriálu, a mezi jinými si v něm zahrají Jon Bernthal nebo Vera Farmiga.

Ceny amerických kritiků ovládla Cuarónova Roma od Netflixu
Ceny amerických kritiků ovládla Cuarónova Roma od Netflixu
14.01.2019 17:00:00 | Filmové novinky

Období udělování výročních cen nadále běží v plném proudu. Tentokrát vyhlásila ty své asociace amerických filmových a televizních kritiků, která hodnotila nejlepší počiny loňského roku.