FB pixel TP pixel
Archimédův bod
Archimédův bod

Archimédův bod

Archimédův bod
Česko | 1982 | Životopisné filmy | Spisovatelé

Televizní film o životě dramatika, spisovatele a publicisty Jiřího Mahena (I. Racek). Právě v době 30. let, kdy dopisuje divadelní hru pod názvem Archimédův bod, objeví se na brněnské literární scéně mladý začínající autor Jan Zvonař (O. Navrátil). Slavný spisovatel je šokován nejen jeho talentem, a...

Televizní film o životě dramatika, spisovatele a publicisty Jiřího Mahena (I. Racek). Právě v době 30. let, kdy dopisuje divadelní hru pod názvem Archimédův bod, objeví se na brněnské literární scéně mladý začínající autor Jan Zvonař (O. Navrátil). Slavný spisovatel je šokován nejen jeho talentem, ale především dramatickou prvotinou, pro niž si zvolil stejné téma i příběh jako samotný Mahen. Jak dopadne jeho vnitřní zápas, dokáže se vzdát svého vlastního úspěchu ve prospěch mladého autora, jehož hru považuje za lepší? Pravdivě zobrazit a detailně vykreslit Mahenovu osobnost, jeho složitost, plachost a zároveň bojovnost, dokázal jeho představitel Ilja Racek. Jeho Jiří Mahen je nezapomenutelnou figurou, skutečným člověkem, který staví morální hodnoty nade vše a vyjadřuje tak mravní sílu a svůj nejen literární, ale především lidský odkaz.

Hrají: Ilja Racek, Zdena Herfortová, Ladislav Lakomý, Jan Vlasák, Jaromír Roštínský, Oldřich Navrátil, Ondřej Mikulášek

Režie: Rudolf Tesáček

Archimédův bod online

Sledovat Archimédův bod online můžeš na iVysílání. Níže ti nabízíme seznam, kde sledovat celý film Archimédův bod online, zda je ke stažení a zda má Archimédův bod dabing nebo titulky.

iVysílání
iVysílání
české titulky | od 30. 8. 2012
Zdarma
Chybí, přebývá nebo je třeba upravit odkaz? Dej nám vědět!

Archimédův bod recenze a hodnocení

Ve filmu Archimédův bod hrají Ilja Racek, Zdena Herfortová, Ladislav Lakomý, Jan Vlasák, Jaromír Roštínský, Oldřich Navrátil, Ondřej Mikulášek.

Film Archimédův bod režíruje Rudolf Tesáček.

Film Archimédův bod můžete vidět na iVysílání.

Film Archimédův bod je online na iVysílání, a proto si ho můžete pustit na počítači, telefonu, tabletu či chytrém telefonu.