FB pixel TP pixel
Black Death
Black Death

Černá smrt

Black Death
Německo | 2010 | Drama | Středověk | 102 minut

Léta Páně 1348, v anglickém království řádí epidemie moru. Smrt si nevybírá a kosí všechny bez rozdílu, v bezpečí před ní nejsou ani mniši za zdmi kláštera. Jedním z nich je mladý novic Osmund, jenž je rozerván mezi láskou k dívce Averill a láskou k Bohu. Rád by klášter opustil, ale také touží slouž...

Léta Páně 1348, v anglickém království řádí epidemie moru. Smrt si nevybírá a kosí všechny bez rozdílu, v bezpečí před ní nejsou ani mniši za zdmi kláštera. Jedním z nich je mladý novic Osmund, jenž je rozerván mezi láskou k dívce Averill a láskou k Bohu. Rád by klášter opustil, ale také touží sloužit Bohu, a tak jej žádá, aby mu seslal znamení. V té chvíli do kláštera přichází biskupův vyslanec Ulric a přináší zvěst o vesnici nepostižené morem. Mezi lidmi se šušká o nekromantovi, který ve spojení s temnými silami umí křísit mrtvé, a takovým pověstem musí církev učinit přítrž. Vesnice se nachází uprostřed Velkého močálu a Ulric potřebuje průvodce. Osmund se sám nabídne a vydává se tak vstříc světu temnoty a krutého fanatismu. Snímek Černá smrt, žánrově oscilující mezi historickým dramatem a hororem, nabízí kromě napínavé podívané také úvahu nad vztahem víry a moci a nebezpečím jakéhokoli fanatismu, plynoucího ať už z vypočítavosti či hlubinných osobních pohnutek.

IMDb  64 % CSFD  67 %

Černá smrt online

Sledovat Černá smrt online můžeš na Filmbox+. Níže ti nabízíme seznam, kde sledovat celý film Černá smrt online, zda je ke stažení a zda má Černá smrt dabing nebo titulky.

Filmbox+
Filmbox+
český dabing | SD kvalita | od 5. 2. 2021
Předplatné za 99 Kč
Chybí, přebývá nebo je třeba upravit odkaz? Dej nám vědět!

Černá smrt obsazení

Podívej se, kteří herci a tvůrci jsou ve filmu Černá smrt, kdo má hlavní role a jsou jsou ve filmu Černá smrt postavy.

Černá smrt recenze a hodnocení

Ve filmu Černá smrt hrají Sean Bean, Eddie Redmayne, Carice van Houten, Kimberley Nixon, John Lynch, Tim McInnerny, Andy Nyman.

Film Černá smrt režíruje Christopher Smith.

Film Černá smrt má 102 minut.

Film Černá smrt můžete vidět na Filmbox+.

Film Černá smrt je online na Filmbox+, a proto si ho můžete pustit na počítači, telefonu, tabletu či chytrém telefonu.