FB pixel TP pixel
The Red Shoes
The Red Shoes

Červené střevíčky

The Red Shoes
Velká Británie | 1948 | Hudební filmy | Muzikály | 133 minut

Pro svůj desátý společný film nalezli Powell a Pressburger inspiraci ve stejnojmenné romantické pohádce Hanse Christiana Andersena o dívce podlehnuvší moci magických tanečních střevíčků, kterou rozpracovali do strhujícího příběhu o stravující vášni pro umění a kreativní proces. Talentované baletce V...

Pro svůj desátý společný film nalezli Powell a Pressburger inspiraci ve stejnojmenné romantické pohádce Hanse Christiana Andersena o dívce podlehnuvší moci magických tanečních střevíčků, kterou rozpracovali do strhujícího příběhu o stravující vášni pro umění a kreativní proces. Talentované baletce Vicky (Moira Shearerová) se plní sen v podobě angažmá v ansámblu inspirativního a démonického impresária Lermontova (Anton Walbrook), neúprosně trvajícího na podřízení soukromí vyšším uměleckým cílům. Díky představení Červené střevíčky Vickyina kariéra strmě stoupá, ovšem v okamžiku, kdy se její přátelství s hudebním skladatelem Julianem (Marius Goring) změní v milostný vztah, je hvězda souboru postavena před osudovou volbu. Nejproslulejší titul v produkci The Archers průkopnickým způsobem spojuje dosud oddělená teritoria divadelního jeviště a filmu. Během novátorské patnáctiminutové baletní sekvence je divák z pohodlí sedačky vtažen do Vickyina vnitřního světa, v němž svádí souboj „pozemský“ cit s oddaností k umění.

IMDb  81 %
Voyo
Hudební filmy na Voyo
2 000 filmů, seriálů a dalších pořadů z celého světa s českým dabingem či titulky jen za 159 Kč měsíčně.
Vyzkoušej na 7 dní zdarma.
Reklama

Červené střevíčky online

Červené střevíčky online zatím bohužel není. Jakmile ho objevíme, hned ho zařadíme!

Červené střevíčky obsazení

Podívej se, kteří herci a tvůrci jsou ve filmu Červené střevíčky, kdo má hlavní role a jsou jsou ve filmu Červené střevíčky postavy.

Moira Shearer
Moira Shearer
Victoria Page
Adolf Wohlbrück
Adolf Wohlbrück
Boris Lermontov
Marius Goring
Marius Goring
Julian Craster
Robert Helpmann
Robert Helpmann
Ivan Boleslawsky
Ludmilla Tchérina
Ludmilla Tchérina
Boronskaja
Jean Short
Jean Short
Terry

Červené střevíčky recenze a hodnocení