FB pixel TP pixel
We Want to Live
We Want to Live

Chceme žít

We Want to Live
Česko | 1950 | Drama | Vztahy | 84 minut

Při návštěvě rodné vsi se švadlena Marie sblíží s přítelem z dětství, sklářem Josefem. Josefovu nabídku k sňatku však odmítne, neboť dobře ví, jak nejistý je život za hospodářské krize v roce 1933. Za krátký čas Josef ztratí místo a rozjede se proto do Prahy za Marií. Marně ji hledá na udané adrese....

Při návštěvě rodné vsi se švadlena Marie sblíží s přítelem z dětství, sklářem Josefem. Josefovu nabídku k sňatku však odmítne, neboť dobře ví, jak nejistý je život za hospodářské krize v roce 1933. Za krátký čas Josef ztratí místo a rozjede se proto do Prahy za Marií. Marně ji hledá na udané adrese. Podaří se mu najít práci na stavbě, kde zaskočí za zraněného dělníka. Později objeví Marii v nemocnici, kde se dívka léčí po nezdařeném potratu jejich dítěte. Josef si Marii odvede do nuzného pokojíku. Marie jen s obtížemi shání možnost skromného výdělku. Na stavbě se Josef přidá ke skupině komunistů, kteří po snížení mezd organizují stávku. Josef i ostatní komunisté jsou propuštěni, ale stávka přesto vyústí ve velkou demonstraci, které se zúčastní Josef i Marie

CSFD  33 %

Chceme žít online

Sledovat Chceme žít online můžeš na Česká filmová klasika. Níže ti nabízíme seznam, kde sledovat celý film Chceme žít online, zda je ke stažení a zda má Chceme žít dabing nebo titulky.

Česká filmová klasika
Česká filmová klasika
od 14. 1. 2021
Zdarma
Chybí, přebývá nebo je třeba upravit odkaz? Dej nám vědět!

Chceme žít obsazení

Podívej se, kteří herci a tvůrci jsou ve filmu Chceme žít, kdo má hlavní role a jsou jsou ve filmu Chceme žít postavy.

Chceme žít recenze a hodnocení

Ve filmu Chceme žít hrají Jaroslava Adamová, Gustav Heverle, Otýlie Beníšková, Růžena Pochová, Jiří Sovák, František Vnouček, Milada Svobodová.

Film Chceme žít režíruje E. F. Burian.

Film Chceme žít má 84 minut.

Film Chceme žít můžete vidět na Česká filmová klasika.

Film Chceme žít je online na Česká filmová klasika, a proto si ho můžete pustit na počítači, telefonu, tabletu či chytrém telefonu.