FB pixel TP pixel
A Path Across the Danube
A Path Across the Danube

Chodník cez Dunaj

A Path Across the Danube
Česko | 1989 | Drama | Druhá světová válka | 89 minut

Blíží se Mikuláš roku 1939. Již to bude téměř rok, co se Československo rozdělilo na Protektorát Čechy a Morava a na samostatnou Slovenskou republiku. Nerozvážný a horkokrevný mladík Viktor Lesa (Roman Luknár), co pracuje u vlakové pošty, si jednoho dne neodpustí drobný výstřelek a přesměruje jednu ...

Blíží se Mikuláš roku 1939. Již to bude téměř rok, co se Československo rozdělilo na Protektorát Čechy a Morava a na samostatnou Slovenskou republiku. Nerozvážný a horkokrevný mladík Viktor Lesa (Roman Luknár), co pracuje u vlakové pošty, si jednoho dne neodpustí drobný výstřelek a přesměruje jednu ze zásilek skrytému domácímu odboji. Gestapo však odhalí, kde došlo k chybě a brzy je Viktor stíhán i společně s jeho židovským kamarádem a spolupracovníkem na břeclavské poště Františkem Ticháčkem (Vladimír Hajdu). Slovák Viktor a Čech František jsou nuceni riskantně uniknout ze země do Jugoslávie přes Maďarsko. V zimě a v nepřátelském prostředí je však putování obtížné a netuší, komu můžou věřit. Během útěku nešťastně natrefí na policistu, který je chce odvést, ale toho v šarvátce zabijí. V tu chvíli nemají na krku jen sabotáž, ale také vraždu. Jediná naděje, co se jim naskýtá, je se přidat ke skupině československého odboje, která se chce organizovaně dostat za hranice… Film Miloslava Luthera podle námětu a scénáře Vladimíra Körnera byl na televizním festivalu v Monte Carlu oceněn cenou Červeného kříže Monegasque, kterou uděluje monacký kníže filmům bojujícím za mír, myšlenky humanismu, toleranci a snášenlivost.

IMDb  71 % CSFD  77 %
Voyo
Drama na Voyo
2 000 filmů, seriálů a dalších pořadů z celého světa s českým dabingem či titulky jen za 159 Kč měsíčně.
Vyzkoušej na 7 dní zdarma.
Reklama

Chodník cez Dunaj online

Chodník cez Dunaj online zatím bohužel není. Jakmile ho objevíme, hned ho zařadíme!

Chodník cez Dunaj obsazení

Podívej se, kteří herci a tvůrci jsou ve filmu Chodník cez Dunaj, kdo má hlavní role a jsou jsou ve filmu Chodník cez Dunaj postavy.

Roman Luknár
Roman Luknár
Viktor Lesa
Ady Hajdu
Ady Hajdu
Ticháček
Eva Horká
Eva Horká
Jarunka
Jiří Bulis
Jiří Bulis
Hudba

Chodník cez Dunaj recenze a hodnocení