FB pixel TP pixel
Erotikon
Erotikon

Erotikon

Erotikon
Česko | 1929 | Drama | Sex | 85 minut

Atraktivní „internacionálně\ laděný název a mezinárodní herecké obsazení v čele se zkušeným Olafem Fjordem a jednadvacetiletou Itou Rinou, které si režisér „přivedl\ z Berlína, měly podpořit plánované zhodnocení Erotikonu v zahraničí. Ovšem nejzásadnější přínos pro budoucí úspěch filmu představoval ...

Atraktivní „internacionálně\ laděný název a mezinárodní herecké obsazení v čele se zkušeným Olafem Fjordem a jednadvacetiletou Itou Rinou, které si režisér „přivedl\ z Berlína, měly podpořit plánované zhodnocení Erotikonu v zahraničí. Ovšem nejzásadnější přínos pro budoucí úspěch filmu představoval talentovaný kameraman Václav Vích, jenž byl schopen naplnit Machatého náročnou představu vizuální podoby díla. Natáčení interiérových scén začalo v polovině listopadu 1928 a Machatý s Víchem podle novinových zpráv disponovali kamerou s nejnovějším americkým objektivem výjimečných kvalit, co se týkalo měkkosti a plasticity obrazu. Technické zázemí štábu doplňovaly speciální jeřábová konstrukce pro plynulé snímání pohybově náročných scén a ruční kamera, v několika případech použitá ke zvýraznění dramatičnosti situací.

IMDb  74 % CSFD  78 %

Erotikon online

Sledovat Erotikon online můžeš na KVIFF TV. Níže ti nabízíme seznam, kde sledovat celý film Erotikon online, zda je ke stažení a zda má Erotikon dabing nebo titulky.

KVIFF TV
KVIFF TV
od 6. 6. 2022
Půjčení (HD) za 70 Kč Nákup (HD) za 120 Kč
Chybí, přebývá nebo je třeba upravit odkaz? Dej nám vědět!

Erotikon obsazení

Podívej se, kteří herci a tvůrci jsou ve filmu Erotikon, kdo má hlavní role a jsou jsou ve filmu Erotikon postavy.

Ita Rina
Ita Rina
Andrea
Olaf Fjord
Olaf Fjord
George Sydney
L. H. Struna
L. H. Struna
Teamster
Bohumil Kovář
Bohumil Kovář
Railwayman

Erotikon novinky

Recenze, články, zprávy a další zajímavosti o filmu Erotikon, které najdeš na našem webu.

100 nejlepších českých filmů historie (100 LET REPUBLIKY)
100 nejlepších českých filmů historie (100 LET REPUBLIKY)
26.10.2018 9:00:00 | České novinky

Finále našeho českého týdne je tu a my jsme pro vás vybrali ke stému výročí založení Československé republiky hned 100 nejlepších filmů, které během naší historie vznikly. A trochu klameme obrázkem, Pelíšky to nevyhrály.

Erotikon recenze a hodnocení

Ve filmu Erotikon hrají Karel Schleichert, Ita Rina, Olaf Fjord, Theodor Pištěk, Charlotte Susa, Luigi Serventi, Ladislav Herbert Struna.

Film Erotikon režíruje Gustav Machatý.

Film Erotikon má 85 minut.

Film Erotikon můžete vidět na KVIFF TV.

Film Erotikon je online na KVIFF TV, a proto si ho můžete pustit na počítači, telefonu, tabletu či chytrém telefonu.